Dan z příjmů HPP a podnikání jako vedlejší

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
11.1.22 21:34

Dan z příjmů HPP a podnikání jako vedlejší

Ahoj

Jsem ve fabrice na HPP par let..
Od. dubna jsem začal znova po 2 letech podnikat ve finančním odvětví na vedlejší činnost.
Co se týče zdr. A soc.poj to sem si zjišťoval co a jak. Spis mi jde zda někdo někde nema nekde odkaz, jak si dane udelat sam. V praci mi to neudělají. A kdyz je zrušena superhruba mzda, tak mam na jednom nebo dvou řádcích jine údaje ( chybí mi tam např: radek 6 uhrn pojistného, místo toho mam skutečně sražena zaloha na daň… ) nez kdyz sem si to delal za rok 2020 sám dle návodu na youtube…

Kdyby někdo měl radu budu za ni vdecny

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
284
11.1.22 23:14

Nepocitas to nahodou z vyplatnice, nebo z ceho? V praci si musis pozadat o rocni zuctovani (potvrzeni o zdanitelnych prijmech ze zavisle cinnosti)a tam to budes mit vsechno krasne vycislene. Pak to jenom vyplnis do prilohy k danovemu priznani.
Je mi ale divne, ze to potvrzeni se dava az v unoru, takze to asi nevyplnujes podle toho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.22 23:17
@kateka.1 píše:
Nepocitas to nahodou z vyplatnice, nebo z ceho? V praci si musis pozadat o rocni zuctovani (potvrzeni o zdanitelnych prijmech ze zavisle cinnosti)a tam to budes mit vsechno krasne vycislene. Pak to jenom vyplnis do prilohy k danovemu priznani.
Je mi ale divne, ze to potvrzeni se dava az v unoru, takze to asi nevyplnujes podle toho…

Minuly tyden jsem si vyzadal v praci na mzdovce potvrzení o zdanitelnych prijmech ze zavisle činnosti za rok 2021.
Takze nejedu dle vyplatnice.

• Citovat
  • Nahlásit
284
11.1.22 23:18

Jo, a ohledne zdravotniho a socialniho musis podat taky prehled, ikdyz nebudes nic platit-to vis, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.22 23:20

@kateka.1 jo jo to mi rikala na OSSZ ohledne socialniho. Co se tyce zdravotního tam sem četl neco ohledně toho, ze az ho udelam (daň. přiznání ) zjistím zda mam neco doplácet na zdr.poj

• Citovat
  • Nahlásit
7018
12.1.22 06:11

Je zbytečné uvádět do potvrzení pojistné, když byla superhrubá zrušena. K výpočtu pojistné nepotřebuješ. Co se týká tiskopisu, pak je na stránkách Finanční správy. Ale bohužel jen ten k vytištění a ručnímu vyplnění. Ten interaktivní, kde jsou i výpočty, bude až v polovině ledna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7018
12.1.22 06:13
@kateka.1 píše:
Jo, a ohledne zdravotniho a socialniho musis podat taky prehled, ikdyz nebudes nic platit-to vis, ne?

Proč by nic neplatil? Zdravotní bude platit určitě a sociální podle toho, jaký má základ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
284
12.1.22 07:46

@Hanula1212 Ja jsem to myslela na socialni (mozna jsem to blbe napsala). Spousta lidi si mysli, ze kdyz jim prijem vyjde do te rozhodne castky, tak ze ani nemusi podavat prehled.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80487
12.1.22 08:52
@kateka.1 píše:
Jo, a ohledne zdravotniho a socialniho musis podat taky prehled, ikdyz nebudes nic platit-to vis, ne?

Tak ona zdravotní platit bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
12.1.22 13:09
@j.a.n.i1 píše:
Tak ona zdravotní platit bude.

On. 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit