Reklama

Daň z příjmu a odpočet na děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 21:16
Daň z příjmu, odpočet na děti

Skončila jsem rodičovskou dovolenou a nastoupila do práce. Daňové zvýhodnění na děti uplatňoval manžel. Lze to během roku změnit nebo až od nového roku? Je nějaký háček?

Daň z příjmu a odpočet na poplatníka - předpokládám, že vrátí jen do výše uhrazených záloh na daň? Je stanoven minimální příjem, popř. kde to najdu?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

eumedon
Extra třída :D 13541 příspěvků 28.09.18 21:55
@Anonymní píše:
Skončila jsem rodičovskou dovolenou a nastoupila do práce. Daňové zvýhodnění na děti uplatňoval manžel. Lze to během roku změnit nebo až od nového roku? Je nějaký háček?

Lze to měnit po měsících.

@Anonymní píše:
Daň z příjmu a odpočet na poplatníka - předpokládám, že vrátí jen do výše uhrazených záloh na daň?

Vrací se daňový přeplatek. Ten se vypočte komplexně, nevrací se zvlášť přeplatek za daňovou slevu na poplatníka. Daňové slevy se odečítají jen do výše daně, s výjimkou slevy na dítě (tam to může daň překročit a rozdíl je pak daňový bonus). S uhrazenými zálohami na daň se porovnává daňová povinnost, ne sleva na poplatníka.

@Anonymní píše:
Je stanoven minimální příjem, popř. kde to najdu?

U slevy na poplatníka myslím ne. https://www.aktualne.cz/…i:wiki:1180/?…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62943 příspěvků 3 inzeráty 28.09.18 21:57

A je nejaky duvod to menit?

rozand
Závislačka 2938 příspěvků 28.09.18 22:03

Se přifařim :lol: . Je úplně jedno, jestli si to dá manžel ročně, nebo měsíčně, že? :)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62943 příspěvků 3 inzeráty 28.09.18 22:05

@rozand Jo, je.

rozand
Závislačka 2938 příspěvků 28.09.18 22:13

@j.a.n.i1 Díky moc, přeju hezký večer!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 06:20
@eumedon píše:
U slevy na poplatníka myslím ne. https://www.aktualne.cz/…i:wiki:1180/?…

Myslím, že jsem to někde četla, ale už je to dlouho, tak si nejsem jista.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 06:24
@j.a.n.i1 píše:
A je nejaky duvod to menit?

Od nového roku bych chtěla děti na sebe. Během rodičovské jsem poslouchala, že moc finančně nepřispívam. Teď budu mít práci takovou, abych zvládla postarat se o děti, takže nebudu mít moc vysoký příjem. Jedna paní mi říkala, že je výhodnější mít děti napsané na toho, kdo má vyssi příjem, že to řešili s ucetni, pocítali to. Já to nechápu, myslela jsem, že to, co je na děti, dostanu, i když mám nizsi dan nebo nulovou dan. Nebo se pletu?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62943 příspěvků 3 inzeráty 29.09.18 06:58

No, financne je uplne jedno, kdo je uplatnuje, pokud tedy oba maji alespon polovinu minimalni mzdy a nemate tech deti 4 a vice…
Ale podle toho, co pises byste spis meli zapracovat na fungovani rodiny, nez resit, kdo bude mit slevu na deti, protoze v manzelstvi jsou veskete prijmy spolecne…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 08:20

Děti máme dvě. Budu mít něco málo nad minimální mzdou. Takže můžou být bez problemu na mě? Jedna paní, která má dvě děti, mi říkala, že je lepší to mít na toho, kdo má vyssi mzdu (má cca 25 tis., manžel víc). Prý to mají prokonzultovano s účetní a počítali to. Tak chci mít jistotu. Chtěla bych děti na sebe i z toho důvodu, že u manžela obcas přidělují odměny podle výše čisté mzdy bez ohledu na počet dětí. :zed: A jak je to s tou vyši minimálního příjmu za ten rok, abych si mohla odecist částku za poplatníka?

Hanula1212
Kelišová 5076 příspěvků 29.09.18 08:35

Slevu na poplatníka si odečteš v plné výši. Tam nejsou žádné podmínky ani se sleva nekrátí. Účetní s tou paní asi blbě počítali nebo to bude hodně „kvalitní“ účetní.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 08:41

@Hanula1212 Takže minimální příjem ten rok 68 tis. nemusí být? Myslím, že jsem to četla v nějaké diskuzi, ale fakt si nejsem jistá.

Luboš P
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 29.09.18 08:43

j.a.n.i1 vám už odpověděla, proč se ptáte podruhé, to chcete znovu potvrdit? Jestli to jedna paní povídala před rokem 2008, tak měla pravdu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 09:14

@Luboš P Paní to povídala teď. Jsem přesvědčena, že jsem to někde četla - cca dva měsíce zpátky, že musí být nějaký příjem, jinak to nejde. Nevim, kde. Zkusím to najít.

Luboš P
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 29.09.18 09:33
@Anonymní píše:
Jedna paní mi říkala, že je výhodnější mít děti napsané na toho, kdo má vyssi příjem, že to řešili s ucetni, pocítali to.

To platilo do roku 2007 od roku 2008 je rovná daň.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >