Daň z příjmů, práce v pojišťovně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.19 22:08
Daň z příjmů, práce v pojišťovně

Ahoj, už tak dopředu nad tím přemýšlím jak to vyřeším. :roll: dělala jsem cca 3 měsíce pro pojišťovnu, pojišťovací poradce, práce se mi nelíbila a skončila jsem tam. Uzavírala jsem s nimi smlouvu na ico, jenže za tak krátkou dobu jsem ani nestihla vyřídit živ. list. peníze jsem od nich normálně dostala, a bylo to nad 10000, takže by se to mělo danit? Jak byste postupovali v mém případě?
Díky :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
histep
Závislačka 3992 příspěvků 02.01.19 22:13

A na jake ICO jsi dostavala penize, kdyz sis nestihla vyridit ŽL?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.19 22:15
@histep píše:
A na jake ICO jsi dostavala penize, kdyz sis nestihla vyridit ŽL?

No ano, právě i o to jde, ten zl nemám, i přesto jsem peníze dostala…

histep
Závislačka 3992 příspěvků 02.01.19 22:18

Ano, vsechny prijmy by se mely zdanit. Pokud jsi ale dosud nepodnikala, tak v te pojistovne to bylo jaksi nacerno, zapomnela ses prihlasit na FU, ZP a OSSZ. Predoikladam, ze jsi ani neplatila zdr a soc pojisteni…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.19 22:21
@histep píše:
Ano, vsechny prijmy by se mely zdanit. Pokud jsi ale dosud nepodnikala, tak v te pojistovne to bylo jaksi nacerno, zapomnela ses prihlasit na FU, ZP a OSSZ. Predoikladam, ze jsi ani neplatila zdr a soc pojisteni…

No čekala jsem, že se to pak odvede najednou za daný rok. A teď nevím, jak to mám řešit. Nechci mít zbytečný problém :think:

cocomoon
Kecalka 259 příspěvků 02.01.19 22:22

A na základě čeho ti ty peníze vyplatili. Pokud si tam dělal na ičo, tak si jim nejdřív musela vystavit fakturu. Bez faktury ti nemohli zaplatit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.19 22:26
@cocomoon píše:
A na základě čeho ti ty peníze vyplatili. Pokud si tam dělal na ičo, tak si jim nejdřív musela vystavit fakturu. Bez faktury ti nemohli zaplatit.

Na základě takových těch finančních podpor pro nováčky, kdy třeba první měsíc je xxxx korun, druhý měsíc xxxxx, atd, atd…
V záhlaví smlouvy je napsané IČO, ale zl za tak krátkou dobu po mě ani nevyžadovali :kytka:

cocomoon
Kecalka 259 příspěvků 02.01.19 22:31

No a ve smlouvě je co?
To ičo bude asi jejich. Tvoje tam bude těžko, když si nikdy žádné neměla.
Já bych to napsal do kolonky kam se normálně píše práce na dohodu.
Pokud by z toho něco bylo, tak bych to hodil na ně. Protože zaměstnání na černo je problém zaměstnavatele, nikoliv zaměstnance.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.19 22:33
@cocomoon píše:
No a ve smlouvě je co?
To ičo bude asi jejich. Tvoje tam bude těžko, když si nikdy žádné neměla.
Já bych to napsal do kolonky kam se normálně píše práce na dohodu.
Pokud by z toho něco bylo, tak bych to hodil na ně. Protože zaměstnání na černo je problém zaměstnavatele, nikoliv zaměstnance.

Dobře, díky. Asi to zkusím přímo ještě na finančaku, donesu jim ukázat i tu danou smlouvu, ať mi poradí. :nevim:

Hanula1212
Kelišová 5234 příspěvků 03.01.19 05:57

@cocomoon práce na černo je problém obou stran, nikoli jen zaměstnavatele. Rozdíl je ten, že zaměstnavatel dostane vyšší pokutu než zaměstnanec.

Hanula1212
Kelišová 5234 příspěvků 03.01.19 06:05
@Anonymní píše:
Ahoj, už tak dopředu nad tím přemýšlím jak to vyřeším. :roll: dělala jsem cca 3 měsíce pro pojišťovnu, pojišťovací poradce, práce se mi nelíbila a skončila jsem tam. Uzavírala jsem s nimi smlouvu na ico, jenže za tak krátkou dobu jsem ani nestihla vyřídit živ. list. peníze jsem od nich normálně dostala, a bylo to nad 10000, takže by se to mělo danit? Jak byste postupovali v mém případě?
Díky :nevim:

Jaké byly ostatní příjmy v průběhu roku? Koik byl přesně příjem od pojišťovny? Jaká byla uzavřena smlouva? Ty jsi pojišťovně nahlásila, že máš ŽL nebo že jsi ho zřídíš? Mimochodem, zřízení ŽL je otázkou 10 minut, za 3 měsíce jsi to mohla stihnout. Být tebou, tak se spíš obávám pokut za neoprávněné podnikání víc než toho, jak to danit. Jak jsi byla nahlášena na OSSZ a ZP ty 3 měsíce?

Hanula1212
Kelišová 5234 příspěvků 03.01.19 06:08
@cocomoon píše:

POjišťovnám se žádné faktury za práci nevystavují! Tam to funguje jinak.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.19 06:25

Aha, tak to není IČO, ale jen nějaké sběrné číslo . Je mi lehce přes 20, což mě nějak asi neomlouvá, ale zas v pojišťovně mi tvrdili, že se nikde přihlašovat nemusím, protože jsem vedena jak student.
A jsou takové pokuty vysoke, i když, se to doplatí později? Bylo to začátkem roku 2018 no :nevim:

Hanula1212
Kelišová 5234 příspěvků 03.01.19 06:32

Takže celý rok 2018 jsi studovala? Kolik jsi přesně obdržela peněz? Jaké byly ostatní příjmy v roce? Musíš napsat všechno, bez konkrétních info nejde poradit!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.19 06:37
@Hanula1212 píše:
Takže celý rok 2018 jsi studovala? Kolik jsi přesně obdržela peněz? Jaké byly ostatní příjmy v roce? Musíš napsat všechno, bez konkrétních info nejde poradit!

V lednu jsem měla brigádu, která byla normálně na dpc. Potom ta pojišťovna, kde jsem od ních nedostala víc než 40000, potom další brigáda na dpc a potom už hpp. Furt jsem student.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomejeho rodina musela zasáhnout: Za Jirkou se nikdo bez hesla nedostane!

Jiří Pomeje (54) bojuje s rakovinou v Nemocnici Na Pleši, kde se zdá, jako by... číst dále >

Na mě útočil taky! Ozvala se pumpařka, na kterou měl David Š. mířit pistolí

Je podezřelý z vraždy pumpařky Jany (†58), on sám ale tvrdí, že nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >