Daň z příjmu z prodeje bytu 2019

Anonymní
15.9.19 17:54

Dan z prijmu z prodeje bytu 2019

Zdravim vsechny :)

S pritelem vlastnime byt cca 3 roky. Pul na pul. Chceme ho prodat a za peníze pořídit vetsi.
Jak je to s daní? Cetla jsem, ze kdyz v byze bydlime alespon 2 roky tak jsme od dane z prijmu osvobozeni. Jak se to dokazuje? To se mi treba za 5 let od prodeje ozve financak se slovy dokazte nam ze jste tehty v tom byte bydleli? Mate s tim nekdo zkusenost?
Děkuji.
Popripade jeste prosim o rady jak je to s temi 4procenty pri koupi nove nemovitosti na hypoteku? Co kdyz napr mi nekdo bude prodavat byt za 1 milion a odhad vyjde na 1,2milionu? tak ty 4 procenta jsou z toho 1,2 milionu? Dekuji za jakekoliv info. :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5894
15.9.19 18:56

O osvobození od daně podrobnosti nevím, ale daň se platí z té ceny, která je vyšší. Dříve se takhle známí mezi sebou domlouvali, smluvně si prodali byt třeba za 50k a okradli tak stát na daních. Pak uzakonili toto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5669
17.9.19 05:58

Od daně z příjm jste osvobozeni, pokud v něm bydlíte déle než 2 roky. FÚ po vás může chtít prokázat, že jste tam bydleli po tuto dobu Většinou ale stačí čestné prohlášení.

Při koupi nemvistosti platí kupující daň z nabytí nemovitosti. Buď je to 4% z kupní ceny nebo pokud je všší odhadní cena, pak 4% z 75% ceny odhadní. Ještě k výpočtu můžete použít směrnou hodnotu (ta se používá, pokud nemáte odhad), kde se cena určí výpočtem podle umístění stavby, velikosti města atd. A tam jsou to také 4% ze 75% směrné hodnoty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama