Daně 2021 zaměstnání a nemocenská

125
20.1.21 15:50

Daně 2021 zaměstnání a nemocenská

Chtěla bych vědět, zda mi vznikne nějaký přeplatek na dani, když jsem od ledna do října v loňském roce normálně pracovala v jednom zaměstnání na HPP, a pak, protože jsem otěhotněla a končila mi tam smlouva na dobu určitou (kterou mi samozřejmě neprodloužili), jsem šla tři dny před koncem pracovní smlouvy na neschopensku před mateřskou. Na MD jsem nastoupila z neschopenky až dnes 20.1. Jiné příjmy jsem neměla. Daně mi zpracuje účetní, pouze by mě zajímalo, jestli budu mít nárok na nějakou vratku, ne jako předloni, kdy jsem byla k zaměstnání na vedlejšák OSVČ a i když jsem si nevydělala moc, tak jsem musela ještě doplácet. Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6628
20.1.21 15:56

Tak vzhledem k tomu, že neznáme tvoje příjmy, případně sražené zálohy na daň, nelze otázku zodpovědět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1004
20.1.21 16:06

Měla bys mít nárok. Minimalne by se ti měla vrátit jeste za odečtení slevy za listopad a prosinec cca 4000.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6848
20.1.21 17:41

@Nicole 1234 ale to nemůžeš říct 100%. Jen předpoklad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1004
20.1.21 17:49
@Cenarius píše:
@Nicole 1234 ale to nemůžeš říct 100%. Jen předpoklad.

To jo, ale nenapadá mě, jak by to musela mít, aby se jí nic nevracelo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6848
20.1.21 18:49

@Nicole 1234 staci jenom, kdyz bude vydelavat malo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.21 20:37

Daně

Dobrý den, chtěla bych se připojit k tématu a zjistit, zda by mi někdo nepomohl. Naše ucetni ve firmě stojí za… v zaměstnání jsem zaměstnana od 6.2.2019 dosud. 6.2.2020 mi dali smlouvu na neurcito a 19.2.-14.8.2020 jsem byla na nemocenske z důvodu tehotenstvi. 15.8.2020 do teď pobiram materskou. Má Hrubá mzda byla 30500kc. Muže mi prosím někdo poradit, kolik by se cca přibližně vrátilo na daních? Dle mých výpočtu to děla něco okolo 6 tis což se mi zda divné, když jindy v jiném zaměstnání mi za měsíc vrátili 3000 a měla jsem tam o doooost nižší plat a hrubou mzdu :think: předem děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Nahlásit
6628
25.1.21 06:06
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla bych se připojit k tématu a zjistit, zda by mi někdo nepomohl. Naše ucetni ve firmě stojí za… v zaměstnání jsem zaměstnana od 6.2.2019 dosud. 6.2.2020 mi dali smlouvu na neurcito a 19.2.-14.8.2020 jsem byla na nemocenske z důvodu tehotenstvi. 15.8.2020 do teď pobiram materskou. Má Hrubá mzda byla 30500kc. Muže mi prosím někdo poradit, kolik by se cca přibližně vrátilo na daních? Dle mých výpočtu to děla něco okolo 6 tis což se mi zda divné, když jindy v jiném zaměstnání mi za měsíc vrátili 3000 a měla jsem tam o doooost nižší plat a hrubou mzdu :think: předem děkuji za odpověď.

Vezmi výplatnice za leden a únor 2020, podívej se do kolonky Sražená záloha na daň a tuto částku ti vrátí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6848
25.1.21 06:13
@Anonymní píše:

No můžou vracet i klidně 15tis. pokud jsi to v tom lednu a únoru odvedla. Ale jak píše @Hanula1212 mrknout se do těch dvou výplatnic a budeš to vědět na korunu přesně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.21 08:45
@Cenarius píše:
No můžou vracet i klidně 15tis. pokud jsi to v tom lednu a únoru odvedla. Ale jak píše @Hanula1212 mrknout se do těch dvou výplatnic a budeš to vědět na korunu přesně.

Připojím se… Takže když jsem pracovala od ledna do října, pak dva měsíce nemocenská a pak MD až od letoška, tak mi za měsíce, kdy jsem pracovala mají vracet to, co je na výplatnicích jako „záloha na daň?“ (Slovo „sražená“ tam nemám :nevim:) Já jsem si všechny výplatnice vyhledala a spočetla a mnĕ by to vycházelo na více než 22 000 (každý měsíc je tam záloha +- 2000)… to je asi blbost ne? Jako že nikdy mi v žádném zaměstnání za rok tolik nevrátili. Naopak když jsem část roku byla na ÚP, vraceli mi vždycky o dost víc. :nevim: Díky za odpověď, samo si počkám co dostanu, jen bych do toho chtěla taky trochu proniknout :)

• Citovat
  • Nahlásit
6628
25.1.21 08:59
@Anonymní píše:
Připojím se… Takže když jsem pracovala od ledna do října, pak dva měsíce nemocenská a pak MD až od letoška, tak mi za měsíce, kdy jsem pracovala mají vracet to, co je na výplatnicích jako „záloha na daň?“ (Slovo „sražená“ tam nemám :nevim:) Já jsem si všechny výplatnice vyhledala a spočetla a mnĕ by to vycházelo na více než 22 000 (každý měsíc je tam záloha +- 2000)… to je asi blbost ne? Jako že nikdy mi v žádném zaměstnání za rok tolik nevrátili. Naopak když jsem část roku byla na ÚP, vraceli mi vždycky o dost víc. :nevim: Díky za odpověď, samo si počkám co dostanu, jen bych do toho chtěla taky trochu proniknout :)

Ne tahle to není. Tazatelka pracovala pouze 2 měsíce azbytek roku byla nemocná. Sleva na poplatníka je 24840 za celý rok. Takže pokud neměla extra vysoký příjem, vrátí se jí to co bylo sraženo. U tebe je úplně jinak. Ty jsi pracovala 10 měsíců a byla jsi bez příjmu 2 měsíce. Takže jsi měla vyšší příjem a uplatněnu slevu na poplatníka 10 měsíců. Nemůžeš brát automaticky, že co plaí pro jednoho, paltí stejně i u druhého. Každý program má jiné označení. Některé používají záloha na daň, některé sražená záloha, atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
27.1.21 23:20

Ahoj všem,
přidám dotaz.
Když někdo marodí celý kalendářní rok tak musí taky podepisovat růžový papír? Nemůžu dohonit účetní a nechci něco podělat 🙄 :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6628
28.1.21 07:20

Pokud jde o žádost o roční zúčtování za 2020 a celý rok nebyl žádný příjem, pak není potřeba o roční zúčtování žádat. Ale podepisuje se také prohlášení pro 2021, aby mzdovka věděla, jak danit letošní výplaty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
28.1.21 08:02
@Hanula1212 píše:
Pokud jde o žádost o roční zúčtování za 2020 a celý rok nebyl žádný příjem, pak není potřeba o roční zúčtování žádat. Ale podepisuje se také prohlášení pro 2021, aby mzdovka věděla, jak danit letošní výplaty.

Děkuju za odpověď ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6628
28.1.21 08:04
@Hk-h píše:
Děkuju za odpověď ;)

Není zač.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit