Daně, kam s vyplacenou částkou z sro?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
1.5.22 13:56

Daně, kam s vyplacenou částkou z sro?

Jsem společníkem a jednatelem společnosti, byla mi vyplacena určitá částka, kam jí zadat v mém daňovém přiznání FO?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13903
1.5.22 15:08

Jakože podíl na zisku nebo co má být ta určitá částka? Pokud to již firma zdanila srážkovou daní, tak to není potřeba dávat do daňového přiznání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.22 15:21
@Jolynka píše:
Jakože podíl na zisku nebo co má být ta určitá částka? Pokud to již firma zdanila srážkovou daní, tak to není potřeba dávat do daňového přiznání.

ano je to tak, podíl na zisku, dobrý, díky, firma ještě nemá hotové daně, tak řeknu, aby to učetní dodanila, díky

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.22 15:53
@Anonymní píše:
ano je to tak, podíl na zisku, dobrý, díky, firma ještě nemá hotové daně, tak řeknu, aby to učetní dodanila, díky

Já jsem vždy srážkovou daň z podílu na zisku posílala vždy ještě ten měsíc. Takže to by firma měla mít dávno zdaněné

• Citovat
  • Nahlásit
13903
1.5.22 16:30
@Anonymní píše:
ano je to tak, podíl na zisku, dobrý, díky, firma ještě nemá hotové daně, tak řeknu, aby to učetní dodanila, díky

Firma to má danit hned, to se daní jako mzdy na DPP, tedy v tom měsíci, kdy se rozhodlo o vyplacení, ne jako v daňovém přiznání za rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7293
1.5.22 16:31
@Anonymní píše:

Pokud to byl podíl na zisku za 2020 vyplacený ve 2021, pak měla být srážková daň dávno odvedena a uvedena ve vyúčtování. Ale to by snad účetní měla vědět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat