Daně: lze někde zjistit, kde je dotyčný zaměstnán?

53
28.2.21 09:45

Daně- Lze někde zjistit, kde je dotyčný zaměstnán?

Ahoj. Kolegyne v praci ma problem s danemi, konkretne s uplatnenim slevy na deti (dite). Ucetni pozaduje potvrzeni byvaleho manzela od jeho zamestnavatele, ze on neuplatnuje (nebo ze nejak uplatnuje).
Ale on loni zmenil zamestnani, ona nevi, kde je ted zamestnany, potvrzeni ji do ted nedal a ona tak prichazi o ulevu na danich. Lze nejak nekde zjistit soucasne zamestnani, popr. pak kontaktovat primo zamestnavatele, aby ji potvrzeni poslal? Nebo kdyz nepozada primo byvaly manzel o potvrzeni sveho zamestnavatele, ona tak prijde o slevy z dani na deti. Volala pry na FU, ale tam ji nijak neporadili. Jen, ze to potvrzeni je potreba kvuli overeni. Ale jak ho ziskat, kdyz byvaly manzel nespolupracuje?
Dekuji za pripadne rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27850
28.2.21 09:48

Ten bývalý manžel na to ani nemá nárok, ne? Když s nimi nežije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
28.2.21 09:58
@vokishka píše:
Ten bývalý manžel na to ani nemá nárok, ne? Když s nimi nežije.

Jsem zapomnela napsat, ze snad maji be stridave peci. Vim, ze se o deti nejak po tydnu stridaji. Rozsudek soudu sice pry dodala, ale to pry uz nestaci. Takze on asi pravo na uplatneni taky ma, ale nikdy po sve ex nic nechtel (zadne potvrzeni) a ona po nem pry taky nikdy nepotrebovala, aby uplatnila odecet. Po 3 roky od rozvodu pry uplatnovala jedno dite bez problemu.
Kdyz spolu rozvedeni manzele nefunguji, tak je to desny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12688
28.2.21 10:10
@Oliva111 píše:
Ahoj. Kolegyne v praci ma problem s danemi, konkretne s uplatnenim slevy na deti (dite). Ucetni pozaduje potvrzeni byvaleho manzela od jeho zamestnavatele, ze on neuplatnuje (nebo ze nejak uplatnuje).
Ale on loni zmenil zamestnani, ona nevi, kde je ted zamestnany, potvrzeni ji do ted nedal a ona tak prichazi o ulevu na danich. Lze nejak nekde zjistit soucasne zamestnani, popr. pak kontaktovat primo zamestnavatele, aby ji potvrzeni poslal? Nebo kdyz nepozada primo byvaly manzel o potvrzeni sveho zamestnavatele, ona tak prijde o slevy z dani na deti. Volala pry na FU, ale tam ji nijak neporadili. Jen, ze to potvrzeni je potreba kvuli overeni. Ale jak ho ziskat, kdyz byvaly manzel nespolupracuje?
Dekuji za pripadne rady.

I kdyby zjistila kde pracuje, tak ji nikdo informaci nebo dokonce potvrzení, že neuplatňuje slevu nedá. To je soukromá informace mezi ním a mzdovou účtárnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
28.2.21 10:39

@Prof. Farnsworth
Ja jsem si to myslela. Takze kdyz spolu rodice nespolupracuji, prijde o odecet dani na deti.
Taky nedomyslene. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18084
28.2.21 10:40

A on uplatňuje na základě čeho? ona mu nějaký papír pro jeho účetní dala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
28.2.21 10:47

@Monchichik Byvaly manzel po ni pry nikdy nic nechtel. Je mozme, ze on neuplatnuje nic. Ona pry do ted taky zadne potvrzeni pro ucetni nepotrebovala. Stacil pry rozsudek. Ted mame novou ucetni a ta to vyzaduje, coz chapu, ze asi pak ma za to zodpovednost, kdyby nekdo neopravnene uplatnoval.
Jen mi prijde takove spatne, kdyz neni zadna rozumna rec mezi byvalymi manzeli, ze to nejde resit asi jinak a o odecet pak clovek prijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18084
28.2.21 10:49

@Oliva111 no to mi taky přijde na hlavu…vždyť ten druhý vůbec nemusí vědět, kde se bývalý vynachází…natož kde pracuje…a taky mu to natruc nemusí dát, že…napsala bych na ministerstvo…ať mi poradí… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7495
28.2.21 10:56
@Monchichik píše:
@Oliva111 no to mi taky přijde na hlavu…vždyť ten druhý vůbec nemusí vědět, kde se bývalý vynachází…natož kde pracuje…a taky mu to natruc nemusí dát, že…napsala bych na ministerstvo…ať mi poradí… :think:

Když si každý týden předávají dítě a dítě je tam polovinu roku, tak to asi musí vědět kde bydlí apod. ne? :roll:

A co s tím má co dělat ministerstvo? :D má řešit to, že se dva lidi nejsou schopni domluvit? Sleva na dítě není žádné základní právo v ústavě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18084
28.2.21 11:00

@Cenarius no mají jí poradit, co má dělat, když jí to on nechce dát, ne? :mrgreen: ano, mají řešit, že se dva lidi nejsou schopní domluvit…aspoň by dělali něco užitečného… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75896
28.2.21 11:37
@Monchichik píše:
@Oliva111 no to mi taky přijde na hlavu…vždyť ten druhý vůbec nemusí vědět, kde se bývalý vynachází…natož kde pracuje…a taky mu to natruc nemusí dát, že…napsala bych na ministerstvo…ať mi poradí… :think:

Jako promin, pokud maji střídavou peci, tak by snad meli byt v kontaktu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18084
28.2.21 11:38

@j.a.n.i1 tak když mají střídavou péči, tak je to jasné…ale ani tak jí nemusí chtít vyjít vstříc…a co má teda dělat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75896
28.2.21 11:38
@Monchichik píše:
@Cenarius no mají jí poradit, co má dělat, když jí to on nechce dát, ne? :mrgreen: ano, mají řešit, že se dva lidi nejsou schopní domluvit…aspoň by dělali něco užitečného… ;)

To je snad problem tech dvou lidi a ne statu :zed: nebo on snad stat partnery prideluje, ze pak ma resit jejich vzajemnou komunikaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75896
28.2.21 11:40
@Monchichik píše:
@j.a.n.i1 tak když mají střídavou péči, tak je to jasné…ale ani tak jí nemusí chtít vyjít vstříc…a co má teda dělat?

Nejak si to s nim vyjednat… Ono mozna když mu nabidne, ze si kazdy budou deti uplatnovat pul roku, tak bude potvrzeni obratem :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18084
28.2.21 11:41

@j.a.n.i1 to neříkám…ale snad by si mohli zjistit přes finančák, co kdo kde uplatňuje, ne? a ne pořád chtít nějaké papíry, čestné prohlášení a jiné chujoviny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat