Daně na dítě? Kdo dostane? Jak to funguje?

Anonymní
10.4.17 12:17

Daně na dítě? Kdo dostane? Jak to funguje?

Zdravím a jdu na vás s otázkou daní.

Starší dítě mám soudem svěřené do vlastní péče, jeho otec (nebyli jsme sezdaní) na něj měsíčně platí alimenty.

Jsem vdaná, můj muž není pochopitleně otec staršího dítěte každopádně s ním sdílí jednu domácnost a syna vyživuje.

Žádal si o proplacení slevy na dani na mého syna přičemž o to samé zřejmě žádal i můj ex.
Teď mě zajímá jak to funguje? Komu daň proplatí?

Díky za odpověď všem kdo si najde čas :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

409
10.4.17 12:22
@Anonymní píše:
Zdravím a jdu na vás s otázkou daní.

Starší dítě mám soudem svěřené do vlastní péče, jeho otec (nebyli jsme sezdaní) na něj měsíčně platí alimenty.

Jsem vdaná, můj muž není pochopitleně otec staršího dítěte každopádně s ním sdílí jednu domácnost a syna vyživuje.

Žádal si o proplacení slevy na dani na mého syna přičemž o to samé zřejmě žádal i můj ex.

Pokud máš svěřené dítě ty, pak si jej otec (bio) nemůže uplatnit. Uplatnit si ho můžeš ty a pokud nemáš příjmy, pak si ho mohl uplatnit tvůj manžel. Teda mohl si ho upltnit i pokud příjmy máš, ale syna neuplatňuješ :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.4.17 12:29
@Anonymní píše:
Zdravím a jdu na vás s otázkou daní.

Syn žije s tebou tak otec dítěte nemá právo takže můžeš buď ty nebo tvůj muž ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.4.17 12:46

Super díky :palec:
Ex mi tvrdil, že na to má právo loni prý taky uplatňoval jako jedinej :palec: což se mi pro letos absolutně nelíbilo, takže mám radost :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.4.17 14:05

Holky a ted úplně stejná situace jako má zakladatelka, u mě ale nejsme vzatí, může si na syna uplatnit slevu, když nejsme svoji, ale jen ve společné domáctnosti?
Anonym 2

• Nahlásit
  • Citovat
8509
10.4.17 16:24
@Anonymní píše:
Holky a ted úplně stejná situace jako má zakladatelka, u mě ale nejsme vzatí, může si na syna uplatnit slevu, když nejsme svoji, ale jen ve společné domáctnosti?
Anonym 2

přítel si uplatnit tvoje dítě (které není jeho), to jde jenom mezi manželi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.4.17 21:19
@Anonymní píše:
Anonym 2

Bohužel museli by jste být manželé

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama