Daně při OSVČ jako vedlejší činnosti

Anonymní
27.4.21 18:43

Daně při OSVČ jako vedlejší činnosti

Ahoj, mám v plánu začít na živnost vedlejší činnost při zaměstnání. Kolik pak budu platit na dani cca? Vychází mi to tak, že za měsíc budu mít,,hrubý zisk" cca 14 000 Kč. Výdaje asi nebudou žádné. Budu pracovat pro jednu firmu přičemž veškerý materiál atd. mi dodají oni. Díky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8325
27.4.21 19:04

Výdaje si můžeš uplatnit 60% z prijmu a daň je 15% ze zisku. Ještě budeš nejspíš doplácet zdravotní pojištění a pokud se nevlezes do limitu tak i socialni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6792
27.4.21 19:23
@JancaS84 píše:
Výdaje si můžeš uplatnit 60% z prijmu a daň je 15% ze zisku. Ještě budeš nejspíš doplácet zdravotní pojištění a pokud se nevlezes do limitu tak i socialni.

Výše procent u výdajů závisí na tom, jaká bude živnost. Buď 40,60 nebo 80. Výše daně také závisí na tom, jaká je výše mzdy v zaměstnání a jaké jsou odpočty a slevy na dani. Takže se nedá říct v jaké výši bude daň. Zdravotní pojištění se platí vždy a sociální nad určitý limit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
29.4.21 11:38

Při tom příjmu, kdy měsíčně vyfakturuješ 14 000Kč, tak budeš platit daň 0.
Daňový základ při 60% paušálu je 67200, při 80% je 33600.
Daň bude 10080 resp 5040.
Slevu na poplatníka uplatníš nejspíš celou v zaměstnání. Proto ti tady vyjde takováto daň.

• musíš počítat soc + zdrav podle výše příjmu.

Promiň, to se mi počítat nechce, ale bude třeba 2-3 tis měsíčně, spíš míň. Opět se počítá z danového základu, ale jsou tam nějaké minima, i pro vedlejší činnost. Přesně si to nepamatuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat