Daně za rok 2020 - kam uvést příjmy ze smlouvy o dílo?

379
3.2.21 21:53

Daně za rok 2020 - kam uvést příjmy ze smlouvy o dílo?

Dobrý den,

prosím o radu. Celý rok 2019 i 2020 jsem byla na rodičovské a jediné příjmy jsem měla formou smlouvy o dílo. Loni jsem se s těmi smlouvami o dílo vešla do toho limitu 30tis (je to nepravidelný, příležitostný příjem), ale letos těsně ne, takže to musím celé zdanit a chci si ověřit, že to vyplňuji správně (v interaktivním formuláři z fin. správy).

Do řádku 31 „Úhrn příjmů od všech zaměstnavatelů“ vyplním 0Kč, do řádku 40 „Dílčí základ daně z ostatních příjmů podle § 10 zákona (ř. 209 přílohy č. 2 DAP)“ vyplním souhrnnou částku za ty smlouvy o dílo a k přiznání připojím i tu Přílohu č. 2, kde vyplním jen tu část „2. Výpočet dílčího základu daně z ostatních příjmů (§ 10 zákona)
Příjmy plynoucí ze zdrojů na území České republiky a příjmy plynoucí ze zdrojů v zahraničí“? - vyplnila jsem jen „A - příležitostná činnost“ a tu částku, a dopočítal se mi řádek 209, který jsem zanesla do Přiznání.

A ještě jeden dotaz - pokud jsem od zaměstnavatele nepobírala žádný plat, ani peníze za DPČ/DPP nebo dovolenou, tak předpokládám, že od něj nepotřebuji potvrzení o tom, že jsem žádný příjem neměla, nebo ano?

Moc děkuji.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5441
3.2.21 22:24

Imho bys měla tento příjem uvést do řádku 101 Příjmy podle § 7 zákona

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6826
4.2.21 07:40

Záleží na tom, o co šlo. Může to být jako příjem z podnikání i ostatní příjem. Bacha na to. Pokud jednou za rok na smlouvu o dílo posečeš někomu zahradu, na druhou smlouvu sousedovi natřeš plot a na třetí kamarádce umyješ okna, pak můžeš použít limit 30tis. Ale pokud máš třeba 5 smluv na úklid a své služby provádíš za účelem zisku a například práci aktivně vyhledáváš, pak i když celkem bude pod 30tis. jde o podnikání se včím všudy.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
379
4.2.21 10:17

@Hanula1212 Děkuji. Příležitostná činnost si myslím, že to je. Pokud tedy vyjdeme z toho, že to příležitostné je, měla bych to dobře? A hlavně nepotřebuji od zaměstnavatele (kam nastoupím po konci rodičáku) to potvrzení o nulových příjmech ze zaměstnání nebo ano?

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6826
4.2.21 10:35

To si musíš posoudit sama. Jinak to potvrzení by tam být mělo.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
379
4.2.21 14:22

@Hanula1212 díky

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat