Danění příjmu z pronájmu nemovitostí

Anonymní
8.1.20 22:55

Danění příjmu z pronájmu nemovitostí

Ahoj holky, dělám si daňový přiznání a připadám si jako deb……. Odstěhovala jsem se z bytu a začala ho pronajímat. Samozřejmě ty příjmy budu danit, vždycky jsem všechno danila podle zákona. Ale v okolí znám asi tak tři osoby, který byty taky pronajímaji, ale nedaní.…..Takže já když řeknu, že to danim, tak si prostě připadam jak největší B. L.B. E.C. a poctivec, protože vždycky všechno přiznávam………….. To mi řekněte, copak se nebojí, že na ně vlítne FÚ a dostanou vysoký pokuty??? Já bych nemohla v klidu spát...…. Jak to děláte vy? Ale stejně, místo, abych ze sebe měla dobrej pocit, že dodržuju zákon, se fakt spíš cítím jako deb…..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

395
8.1.20 23:02

Jasne a stručne - stačí ti jeden naštvaný podnájomnik kt. ta bonzne na FÚ a je to… Ja by som ten príjem z prenájmu priznávala ;) zvlášť keď máš na ten byt hypotéku, a odpocitavas výdaje ako náklady na opravu, amortizaci, atď, v mínuse neskoncis (= nebudeš nič platiť) - aspoň prvé roky to tak obvykle býva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187
8.1.20 23:13

Také přiznávám. A jako blbec si teda absolutně nepřipadám. :nevim: Mám čisté svědomí a nikdo na mě s ničím nemůže. Jednou je to dané zákonem. Nehledě na to, že stačí opravdu jeden soused, kterýho naštve tvůj nájemník. No stálo by ti to za to? Ať si každý dělá co chce, do nikoho mi nic není, jejich věc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
8.1.20 23:25

A otázka zní jak? Chcete dobrozdání nedanit, protože „to tak přece dělají všichni“ a já nejsem blb abych platila něco navíc státu? Nebo odstrašující historky a zpětném dodaňování a pokutách?
To je na vás.
To že řada lidí nedaní je fakt. To že je to nelegální je fakt. To že to projde spoustě, možná většině lidí je taky fakt.
Ale evidentně vás to trápí, tak pár argumentů pro. Pro ty blbce, co daní… :D
Pokud prostudujete co všechno můžete ze základu této daně odečíst, tak to nebude tak hrozne. Odečtěte náklady, pojistky, opravy, vybavení, paušál na auto kterym jezdíte byt kontrolovat atd atd a na dani to bude par stovek, možná tisíc podle výše nájemného.
Navíc získáte možnost prokazat další prijem napr. pro banku při žádosti o úvěr nebo hypotéku.
Smlovou u pronájmu se můžete ohánět všude kde bude třeba bez obav, že si zavarite. U spolecenstvi vlastniku (druzstva), u spravců sítí a energií, u policie a soudů. Nikdy nevíte, co se stane a kdy budete potřebovat smlouvu oficiálně použít buď pro sebe nebo i proti nájemníkům.
Ale je to každého boj. ;) ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama