Daňová sleva na dítě - jak to funguje?

Anonymní
22.3.17 16:41

danova sleva na dite- jak funguje?

Ahoj,
chci se zeptat. Jak tato sleva funguje? Odečítá se z daňového základu, to je mi jasné. Ale co když to překročí ten daňový základ u 2. a 3. dítěte například? Sčítají se daňové slevy na 2. a další dítě? a když si k tomu ještě platím penzijní a je tam nárok na slevu 24.000 (platím si 3000/měsíčně) a životní partnera (nejsme svoji, ale žijeme ve společné domáctnosti), kde se pak sleva promítne? v daňovém základu? popř. máte nějaký odkaz, kde je to dobře vysvětlené, aby to pochopilo i pako :oops:? děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

69308
22.3.17 16:47

Tak to jde do bonusu a proplácí se to jako plusová položka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70118
22.3.17 16:49

Neodečítá se to od základu, ale od vypočtené daně a jde to i do mínusu, pak děti dostaneš jako bonus. Penzijko se odečítá od základu jako první a životní partnera si ty odečítat nemůžeš. Jo a fakt by mě zajímalo, co je na tomto dotazu intimního nebo citlivého, že je nutné ho zadávat jako anonym.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.10.18 13:51

Dobrý den, manžel je již dva měsíce v pracovní neschopnosti a ještě asi tak měsíc bude. V práci uplatňuje slevu na děti, ale podle poslední výplatní pásky mu žádná sleva na dítě vyplacena nebyla.
Což chápu, když byl celé září na nemocenské.
Můj dotaz je, zda až se vrátí do práce, zda se ta sleva na děti za září a říjen nějak promítne kladně do dalších výplat nebo jestli slevu za ty 2 měsíce dostane nějak zpětně až při ročním zúčtování daně.
Předem díky za odpověď!

• Nahlásit
  • Citovat
57532
22.10.18 14:02
@Anonymní píše:
Dobrý den, manžel je již dva měsíce v pracovní neschopnosti a ještě asi tak měsíc bude. V práci uplatňuje slevu na děti, ale podle poslední výplatní pásky mu žádná sleva na dítě vyplacena nebyla.
Což chápu, když byl celé září na nemocenské.
Můj dotaz je, zda až se vrátí do práce, zda se ta sleva na děti za září a říjen nějak promítne kladně do dalších výplat nebo jestli slevu za ty 2 měsíce dostane nějak zpětně až při ročním zúčtování daně.
Předem díky za odpověď!

při ročnim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3549
22.10.18 14:14

Dostane to v za rok 2018 ve výplate březen nebo duben 2019.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.20 16:27

Daňová sleva

Prosím Vás, nějak to nechápu, sleva na dítě, jak se to počítá na první dítě je částka XX, na druhé yy takže dostanu částku xx+yy nebo jen tu yy? Jako že ta částka na druhé dítě je částka na obě dvě? 8o :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70118
8.1.20 16:49

@jananemcova85 xx + yy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu