Daňové přiznání 2021 (HPP i studentka)

15
29.4.21 08:56

Daňové přiznání 2021 (HPP i studentka)

Ahoj holky. Jelikož jsem úplný laik co se týče daňového přiznání, tak jsem chtěla zkusit štěstí zde a budu moc ráda za jakoukoli radu. V roce 2020 jsem byla studentkou a měla jsem brigádu v kině (Cinema City), kde jsem měla podepsaný růžový papír. Následně kvůli Covidu jsem si musela hledat jinou práci a měla jsem nabídku jít pracovat na HPP, kde jsem růžový papír nepodepisovala. Zde jsem však vydržela dva měsíce, protože práce nebyla pro mně vhodná. Poté jsem se rozhodla, že budu pokračovat ve studiu a našla jsem si brigádu, kde pracuji od října do teď a mám zde podepsaný růžový papír. A teď moje otázka. Neví někdo, co vše potřebuji od bývalých zaměstnavatelů a od toho současného k tomu, abych si mohla vyplnit daňové přiznání? Jsem z toho trochu zoufalá, neboť absolutně nevím, co vše potřebuji. Mám datovou schránku, takže mám stále čas podání. Předem moc děkuji za odpovědi! :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8266
29.4.21 09:27

Od všech potřebuješ potvrzení zdanitelnych příjmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
29.4.21 09:27

Ahoj, od zaměstnavatelů potřebuješ Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti + k přiznání doložit potvrzení o studiu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
29.4.21 09:36

Děkuji za odpovědi! A je nutné do přiznání uvést všechny zaměstnavatele, kde jsem pracoval a příjmy plynoucí z této práce? Předpokládám, že ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8266
29.4.21 09:46
@Olga23 píše:
Děkuji za odpovědi! A je nutné do přiznání uvést všechny zaměstnavatele, kde jsem pracoval a příjmy plynoucí z této práce? Předpokládám, že ano.

Do přiznání se neuvadi zaměstnavatele, ale součet všech příjmu a jako přílohu přikládás od nich ta potvrzení. A ano je nutné uvést všechno, když něco zatajis tak z toho muses mít příslušné sankce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
29.4.21 10:00

@JancaS84 Dobře. Jde mi o to, že jsem ještě asi 1 den pracovala v KFC, po prvním dni jsem šla podepsat ukončení a poté další měsíc mi přišla výplata za tento den klasicky na účet. Mám tedy požadovat i od tohoto zaměstnavatele potvrzení o zdanitelných příjmech?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6792
29.4.21 11:56
@Olga23 píše:
@JancaS84 Dobře. Jde mi o to, že jsem ještě asi 1 den pracovala v KFC, po prvním dni jsem šla podepsat ukončení a poté další měsíc mi přišla výplata za tento den klasicky na účet. Mám tedy požadovat i od tohoto zaměstnavatele potvrzení o zdanitelných příjmech?

Měla jsi v tom KFC podepsáno prohlášení k dani? O jaký typ smlouvy se jedanlo? HPP, DPP, DPČ?
Jenom tě chci upozornit, že vzhledem k tomu, že jsi měla HPP bez podepsaného prohlášení, máš povinnost podávat přiznání. Tzn. pokud bys podávala papírově, pak nejpozději do pondělí 3.5.! Jinak už to bude s pokutou. Nebo poslat elektronicky do 3.6.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
29.4.21 12:01

@Hanula1212 Nejsem si jistá, ale myslím si, že ano. Je to již třičtvrtě roku. Všude kromě HPP jsem měla smlouvy DPP. Ano, o povinnosti vím. Mám datovou schránku, takže budu odesílat přiznání elektronicky. Dále se chci zeptat, jelikož je to moje poprvé. Některé potvrzení mi zaměstnavatelé pošlou elektronicky a některé zase papírově. V jaké podobě se to následně přikládá, pokud budu odesílat elektronicky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6792
29.4.21 12:04

@Olga23 tak pokud bylo podepsáno prohlášení u KFC, tak ten příjem zahrnout musíte. Potvrzení o příjmu normálně stáhni nebo naskenuj do pdf. Pokud budeš vyplňovat na mojedaně. cz, je na konci seznam příloh, kde ty pdfka nahraješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
29.4.21 12:31

@Hanula1212 Dobře, já si tedy seženu potvrzení od všech zaměstnavatelů a následně vyplním přiznání online a přiložím jak naskenované, tak elektronické potvrzení. Případně, dozvím se poté nějak, jestli je vše v pořádku nebo je něco špatně s tím přiznáním poté co to odešlu po nějaké době?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6792
29.4.21 12:42

@Olga23 určitě ti vyjde nějaký přeplatek, takže pokud bude vše správně, přijdou peníze. Podle mého bude bude i vidět na portále mojedaně. Ale je to nová aplikace, takže s ní nemám ještě zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6792
29.4.21 12:45

Teď jsem se tam schválně přihlásila. V písemnostech je po vyměření Platební výměr na DPFO. To znamená, že je přiznání vyměřené a v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
29.4.21 12:51

@Hanula1212 Dobře, děkuji moc. Po tom, až se mi povede daňové přiznání podat, dám informaci, jak to šlo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
6.5.21 10:34

@Hanula1212 Ahojky :) Tak jsem snad úspěšně vyplnila a odeslala daňové přiznání přes datovou schránku. Mám jenom jeden dotaz. Daňové přiznání musím podat na finanční úřad, pod který spadá moje trvalá adresa bydliště, že? V mém případě je to tedy Územní pracoviště v Semilech (Finanční úřad pro Liberecký kraj). Nicméně jsem ze začátku nemohla najít jejich datovou schránku a tak jsem to přiznání zaslala nejdříve přímo na Finanční úřad pro Liberecký kraj. Následně jsem si ale dohledala i přímo ID datové schránky fin. úřadu v Semilech a odeslala daňové přiznání i tam. Není to nějaký problém, když jsem to takhle odeslala vlastně dvakrát? Děkuji moc za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6792
6.5.21 10:39

@Olga23 v klidu. Klidně jsi to mohla nechat tak, jak jsi to poslala poprvé. Oni si to předají :-) Pokud budou podána 2 stejná přiznání, správce si to spojí. Max. zavolá a zeptá se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat