Reklama

Daňové přiznání - co se započítává?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hisi
Povídálka 15 příspěvků 26 inzerátů 14.02.18 16:50
Daňové přiznání - co se započítává?

Potřebuji poradit s daňovým přiznáním za r. 2017. Od ledna do dubna 2017 jsem byla zaměstnaná. Od 1.5.2017 jsem v evidenci úřadu práce. Započítává se do daních i odstupné, které mi bylo vyplaceno bývalým zaměstnavatelem? Bohuzel mi jej zapomněl vyplatit s poslední dubnovou výplatou. Ale až další měsíc, když jsem nebyla zaměstnaná, na samostatné výplatní pásce. Kde je uvedeno i stržení daně z odstupného. Mám potvrzeni o daních od zaměstnavatele, ale jen za období leden - duben. Odstupné mi bylo však vyplaceno až jako za květen, takže v tom souhrnu není zahrnuto. A nevím, jestli tam má správně patřit. Poradí mi někdo?

Reklama

Reakce:

Amelie30
Ukecaná baba ;) 1952 příspěvků 14.02.18 17:08

@hisi a určitě v tom souhrnu není odstupné zahrnuto? Co je na té výplatní pásce za měsíc? Květen?

hisi
Povídálka 15 příspěvků 26 inzerátů 14.02.18 20:10

Já si myslím, že v tom potvrzení o zdanitelných příjmech to není. Že je tam jen příjem za ty 4 odpracované měsíce. A skutečná sražená záloha na daň, odpovídá částce, když jsem z výplatních pásek leden až duben sečetla Daň. Odstupné je na pásce za měsíc květen. Je tam jen napsáno druh mzdy - Odstupné. Hrubá mzda, Daň, Čistá mzda. Nevím jestli se daní odstupné a jestli se započítává do celkového příjmu za rok.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 62931 příspěvků 3 inzeráty 15.02.18 14:04

@hisi Daní a započítává… tedy by měl zaměstnavatel předělat to potvrzení.

hisi
Povídálka 15 příspěvků 26 inzerátů 15.02.18 14:26
@j.a.n.i1 píše:
@hisi Daní a započítává… tedy by měl zaměstnavatel předělat to potvrzení.

Tak to je problém, protože firma k 31.8.2017 skon­čila :( Ale díky za info. A kdybych k tomu potvrzení přidala tu výplatní pásku s odstupným, vzal by to finančák?

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >