Daňové přiznání - co se započítává?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hisi
Povídálka 15 příspěvků 2 inzeráty 14.02.18 16:50
Daňové přiznání - co se započítává?

Potřebuji poradit s daňovým přiznáním za r. 2017. Od ledna do dubna 2017 jsem byla zaměstnaná. Od 1.5.2017 jsem v evidenci úřadu práce. Započítává se do daních i odstupné, které mi bylo vyplaceno bývalým zaměstnavatelem? Bohuzel mi jej zapomněl vyplatit s poslední dubnovou výplatou. Ale až další měsíc, když jsem nebyla zaměstnaná, na samostatné výplatní pásce. Kde je uvedeno i stržení daně z odstupného. Mám potvrzeni o daních od zaměstnavatele, ale jen za období leden - duben. Odstupné mi bylo však vyplaceno až jako za květen, takže v tom souhrnu není zahrnuto. A nevím, jestli tam má správně patřit. Poradí mi někdo?

Reklama

Reakce:

Amelie30
Ukecaná baba ;) 1924 příspěvků 14.02.18 17:08

@hisi a určitě v tom souhrnu není odstupné zahrnuto? Co je na té výplatní pásce za měsíc? Květen?

hisi
Povídálka 15 příspěvků 2 inzeráty 14.02.18 20:10

Já si myslím, že v tom potvrzení o zdanitelných příjmech to není. Že je tam jen příjem za ty 4 odpracované měsíce. A skutečná sražená záloha na daň, odpovídá částce, když jsem z výplatních pásek leden až duben sečetla Daň. Odstupné je na pásce za měsíc květen. Je tam jen napsáno druh mzdy - Odstupné. Hrubá mzda, Daň, Čistá mzda. Nevím jestli se daní odstupné a jestli se započítává do celkového příjmu za rok.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61951 příspěvků 3 inzeráty 15.02.18 14:04

@hisi Daní a započítává… tedy by měl zaměstnavatel předělat to potvrzení.

hisi
Povídálka 15 příspěvků 2 inzeráty 15.02.18 14:26
@j.a.n.i1 píše:
@hisi Daní a započítává… tedy by měl zaměstnavatel předělat to potvrzení.

Tak to je problém, protože firma k 31.8.2017 skon­čila :( Ale díky za info. A kdybych k tomu potvrzení přidala tu výplatní pásku s odstupným, vzal by to finančák?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama