Daňové přiznání - co se započítává?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hisi
Povídálka 15 příspěvků 23 inzerátů 14.02.18 16:50
Daňové přiznání - co se započítává?

Potřebuji poradit s daňovým přiznáním za r. 2017. Od ledna do dubna 2017 jsem byla zaměstnaná. Od 1.5.2017 jsem v evidenci úřadu práce. Započítává se do daních i odstupné, které mi bylo vyplaceno bývalým zaměstnavatelem? Bohuzel mi jej zapomněl vyplatit s poslední dubnovou výplatou. Ale až další měsíc, když jsem nebyla zaměstnaná, na samostatné výplatní pásce. Kde je uvedeno i stržení daně z odstupného. Mám potvrzeni o daních od zaměstnavatele, ale jen za období leden - duben. Odstupné mi bylo však vyplaceno až jako za květen, takže v tom souhrnu není zahrnuto. A nevím, jestli tam má správně patřit. Poradí mi někdo?

Reakce:
Amelie30
Ukecaná baba ;) 2055 příspěvků 14.02.18 17:08

@hisi a určitě v tom souhrnu není odstupné zahrnuto? Co je na té výplatní pásce za měsíc? Květen?

hisi
Povídálka 15 příspěvků 23 inzerátů 14.02.18 20:10

Já si myslím, že v tom potvrzení o zdanitelných příjmech to není. Že je tam jen příjem za ty 4 odpracované měsíce. A skutečná sražená záloha na daň, odpovídá částce, když jsem z výplatních pásek leden až duben sečetla Daň. Odstupné je na pásce za měsíc květen. Je tam jen napsáno druh mzdy - Odstupné. Hrubá mzda, Daň, Čistá mzda. Nevím jestli se daní odstupné a jestli se započítává do celkového příjmu za rok.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64157 příspěvků 3 inzeráty 15.02.18 14:04

@hisi Daní a započítává… tedy by měl zaměstnavatel předělat to potvrzení.

hisi
Povídálka 15 příspěvků 23 inzerátů 15.02.18 14:26
@j.a.n.i1 píše:
@hisi Daní a započítává… tedy by měl zaměstnavatel předělat to potvrzení.

Tak to je problém, protože firma k 31.8.2017 skon­čila :( Ale díky za info. A kdybych k tomu potvrzení přidala tu výplatní pásku s odstupným, vzal by to finančák?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >