Danové přiznání, mateřská, studentka

9.2.20 10:43

Danové přiznání, mateřská, studentka

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Minulý rok jsem byla zaměstnaná a měla smlouvu do konce června. Pracovala jsem do března a poté nastoupila na nemocenskou a z nemocenské na mateřskou a k tomu jsem stále vedena jako studentka. Musí mi zaměstnavatel vyhotovit danové přiznání i když tam nepracuji? a má vůbec smysl jej požádat Dostanu něco zpět. Hrubý měsíční plat 13 000. Moc děkuji za info :) a přeji hezký den

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2882
9.2.20 10:58

Pokud jste mela podepsan ruzovy papir, tak uz nic vic dostat nemuzete si myslim. S timto prijmem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.2.20 11:13
@Cenarius píše:
Pokud jste mela podepsan ruzovy papir, tak uz nic vic dostat nemuzete si myslim. S timto prijmem.

Ano, měla jsem podepsaný ružový papír, ale ještě jsem zapomněla dodat, že jsem byla na volbách jako člen a i z těch voleb se mi ztrhla dan. Zajímámě jestli je i povinnost zaměstnavatele, aby mi vhotovil danové přiznání, když už nejsem jejich zaměstnanec. Děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.2.20 11:48

Zaměstnavatel v první řadě dělá roční zúčtování daně a daňová přiznání si každý dělá sám. Každopádně roční zúčtování dělá poslední zamestnavatel v daném roce, takže teoreticky by ti ho měli udělat když o ně zažádaš. Já bych se ale na to vykašlala a přiznání si podala sama za sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2882
9.2.20 11:54

Pokud mate vic prijmu, tak si to udelejte sama. To uz zamestnavatel nedela. Je plno interaktivnich formularu, kde to zvladnete sama tech par cisel natukat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.2.20 12:04

Děkuji všem za informaci, co tedy všechno potřebuji od zaměstnavatele, abych si mohla jej podat sama? Popravdě tomu moc nerozumím, co vše je zapotřebí. děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2794
9.2.20 12:13

@pimpulka01 Pokud jsi uplatnila slevu na studenta, tak jsi měsíčně zaplatila daň cca 200 Kč. Mrkni se na výplatní pásky. Požádej zaměstnavatele i obec o potvrzení o zdanitelných příjmech, přiznání zvládneš vyplnit i sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.2.20 12:22

@elpiska Děkuji za informaci, je nějaký konkrétní termín, do kdy se to musí odevzdat? Obávám se že nevím zda to zvládnu, když jsem to nikdy nevyplnovala, kdyby náhodou si nevěděla rady našel by se tu někdo kdo by za menší částku pomohl? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2794
9.2.20 20:09

@pimpulka01 Do 31.3. Pak mi napiš, pomůžu ti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.20 10:38

@elpiska Moc díky, ozvala bych se :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie