Daňové příznání na rodičovské dovolené

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lee92
Kecalka 138 příspěvků 07.01.19 10:21
Danove priznani na rodicovske dovolene

Maminky, jak to je, kdyz jsem od roku 2017 na materske, resp na rodicovske s danovym priznanim. Pracovni smlouva mi byla ukoncena, jelikoz jsem ji mela na dobu urcitou. Zadne prijmy nemam, krom rodicaku. Nemusim teda letos podavat danove priznani? Dekuji za odpovedi :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Trinetka
Závislačka 4726 příspěvků 07.01.19 10:27

pokud ste byla po celý rok 2018 na rd tak nemusíte.. není co přiznávat. Já podávala až když jsem měla DPP.

Lee92
Kecalka 138 příspěvků 07.01.19 10:28

@Trinetka dekuju za odpoved :) ja jen abych zas neco nezanedbala.

KamisB
Kelišová 6871 příspěvků 07.01.19 10:44

pokud manžel podání dává tak uplatněte odečet za manželku bez příjmu.
Snad to ještě nezrušili. Stačí jen vaše čestné prohlášení, že nemáte jiný příjem než RP.

luci5
Závislačka 3848 příspěvků 07.01.19 17:44

Holky a pokud jsem na RD a smlouvu mám na normálně na dobu neurčitou, tak daňové přiznání také podávám?

Hanula1212
Kelišová 5237 příspěvků 07.01.19 18:31
@luci5 píše:
Holky a pokud jsem na RD a smlouvu mám na normálně na dobu neurčitou, tak daňové přiznání také podávám?

Přiznání se podává nebo nepodává podle toho, jaké jsou zdanitelné příjmy. Pokud máš jen RP není třeba přiznání řešit.

luci5
Závislačka 3848 příspěvků 07.01.19 18:41

@Hanula1212 Příjmy žádné nemám a ostatní dává do daní manžel. Šéfová se právě před Vánoci zmínila, že se uvidíme až přijedu v lednu podepsat daň. přiznání, tak nad tím právě přemýšlím, proč bych měla :think:

Hanula1212
Kelišová 5237 příspěvků 07.01.19 18:57

Tak to nebude přiznání, ale prohlášení k dani. Pokud jsi neměla žádný příjem a ani pro tohoto zaměstnavatele mít nebudeš, tak ho podepisoval nemusíš. Nemá to na nic vliv

Trinetka
Závislačka 4726 příspěvků 08.01.19 18:52

@luci5 Pokud jsi v roce 2018 byla ještě na md, měla nějakou dovolenou, tak tam nějaké drobné asi budou.. pokud jsi celý rok na rd, tak nechápu co bys tam dělala..

Kikin16
Kecalka 230 příspěvků 15.01.19 14:36

Mohla bych se zeptat i ja? Jsem na RD cely rok a pracuju na dohodu, prijmy mam male, kazdy mesic mi dan pokryje ta sleva na poplatnika (vydelavam par tis). U sveho zamestnavatele prijem nemam, tam mi ucetni rekla, ze si mam dane resit sama. Resila jsem i ve firme, kde si privydelavam a tam mi bylo receno, ze dane resit nemam, ze bych stejne mela nulu a nemam co priznavat. Je to mozne?

Hanula1212
Kelišová 5237 příspěvků 15.01.19 15:31

Přesně tak. Ve firmě mají pravdu.

Kikin16
Kecalka 230 příspěvků 15.01.19 15:58
@Hanula1212 píše:
Přesně tak. Ve firmě mají pravdu.

Dekuji za radu, moc tomu nerozumim a vim, ze kazdy rok chodi v lednu spousta mamin podepisovat ruzovku, tak jsem myslela, ze nejake prohlaseni o dani musi davat kazdy. Tak to je prima, o starost mene.

jezzz
Závislačka 2630 příspěvků 4 inzeráty 15.01.19 16:06

Holky, v roce 2018 jsem čerpala řádnou dovolenou po MD. Od jaké částky se podává daňové přiznání? Za dovolenou jsem dostala necelých 12 000 Kč. Po zbytek roku jsem čerpala pouze RP. Musím podávat daňové přiznání? Děkuji za radu :hug:

Hanula1212
Kelišová 5237 příspěvků 15.01.19 16:35

Pokud bylo podepsáno na začátku roku prohlášení k dani a nebyl jiný příjem, není povinnost přiznání podávat. Otázkou je, jestli by se nevyplatilo udělat přiznání nebo požádat zaměstnavatele o provedení ročního zúčtování , pokud byla stažena nějaká daň.

jezzz
Závislačka 2630 příspěvků 4 inzeráty 15.01.19 16:59

@Hanula1212 Prohlášení k dani jsem loni myslím podepisoval, na 100 rocent si jistá nejsem. Letos samozřejmě ne.

Požádám je, aby mi poslali výpis z příjmů (nepamatuji si přesný název) a daně podám.

Moc děkuji :slight_smile:

Edit:jsem osel, sama o tom píšeš - roční zúčtování daně ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >