Daňové příznání na rodičovské dovolené

Napsat příspěvek
19.1.19 19:31

Také bych se ráda pro jistotu zeptala. Na MD jsem od od března 2018, (leden - březen jsem chodila do práce). Pracovní poměr trval do srpna 2018.Mám žádat o vrácení daní? + Můžu si žádat o přiznání slevy na dítě? Vůbec se v tom neorientuju, mám v tom strašný zmatek. Děkuji za vřelé a ochotné odpovědi (ironie a hloupé urážky si prosím nechte pro sebe) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5670
20.1.19 08:30

Záleží na tom, jak vysoký byl příjem ze zaměstnání a zda byxly sraženy nějaké zálohy na daň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
24.1.19 21:06

Prosím poradí mi někdo.Z práce mi poslali prohlášení poplatníka daně, že to mám podepsat,ale nevím jestli mám zašktnout základní sleva na poplatníka. Do března jsem na RD a pak rozvazuji pracovní poměr dohodou. Pobírám jen RP. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14654
25.1.19 10:26
@ligurka píše:
Prosím poradí mi někdo.Z práce mi poslali prohlášení poplatníka daně, že to mám podepsat,ale nevím jestli mám zašktnout základní sleva na poplatníka. Do března jsem na RD a pak rozvazuji pracovní poměr dohodou. Pobírám jen RP. Díky

https://www.podnikatel.cz/…ro-rok-2018/

Jestli máš jen jednoho zaměstnavatele, tak zaškrtni.

Když budeš mít příjem, tak na ni máš nárok a pokud nebudeš, tak ji není z čeho odečítat. Lze ji uplatňovat jen u jednoho zaměstnavatele v každém měsíci, takže bys nezaškrtávala jen tehdy, pokud bys měla víc zaměstnavatelů současně. V takovém případě bys zaškrtla jen u jednoho z nich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
4.2.19 20:16

Dobrý den, poradily byste mi :)? Jsem na RD a na rok 2018 jsem podepisovala u svého zaměstnavatele Prohlášení k dani. Během roku jsem nastoupila na DPP kde jsem samozřejmě Prohlášení nepodepisovala. A tím pádem se mi strhávala 15 procentní dan. Mám si udělat roční vyučtování sama zaměstnavatel nechce. Tak jsem si nechala poslat roční vyučtování a zažádala jsem si o vyúčtování od DPP. Chci se zeptat zda to má vůbec smysl a vrátí mi něco a nebo je to zbytečné. Mám v tom hrozný zmatek. Manželovi dělám vyúčtování každoročně, ale tohle je pro mě novinka. Děti si odepisuje manžel. Děkuji a omlouvám se za tak dlouhé psaní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5670
4.2.19 20:21

@celaone tak nevíme, kolik sis vydělala, takže nemůžeme vědět, jestli ti něco vrátí. Zaměstnavatel nemá důvod dělat roční zúčtování, pokud jsi měla do 10tis. byla sražena daň srážková, tu zaměstnavatel zúčtovat nesmí a pokud nad 10tis., pak daň zálohová a při nepodepsaném prohlášení jsi povinna si podat přiznání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
4.2.19 20:25

@Hanula1212 vydělky byly do 7 000,– měsíčně, takže to ani nemusím vyplnovat, co? A nebude tedy lepší podepsat Prohlášení k dani u toho co mě zaměstnal na DPP? Pak bych vlastně neplatila ani těch 15 procent, jestli to chápu správně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5670
4.2.19 20:29

Tak nějaká daň byla sražena, takže díky přiznání by byla vrácena. Ale jde to jen přes to přiznání. Lepší by bylo podepsat prohlášení u DPP, pokud od zaměstnavatele kde jste na HPP, není žádný příjem. Chápete to správně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
4.2.19 20:35

Moc děkuji za radu jste zlatá. A kdybych znovu podepsala Prohlášeni u zaměstnavatele, tak příští rok bych si zase dělala přiznání sama, co? Zkusím poprosit paní na finančním úřadě, aby mi pomohly vyplnit prohlášení a pošlu ho na DPP, snad ho ještě budou moct vzít a použít, když mi už vyúčtovali mzdu za leden 2019.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5670
5.2.19 06:01

U zaměstnavatele je zbytečné podepisovat, pokud tam nebude příjem. Podepiš u DPP, na FÚ s tím nechoď, oni s tím nemají nic společného. Jen vyplníš kolonky: plátce daně = zaměstnavatel, pak Identifikace poplatníka = jméno, příjmení, RČ a adresa. Zaškrtneš řádek: Základní sleva na poplatníka.
A na konci jak je tabulka: Podpisová část, tak dáš 2019 a podpis.
No pokud má mzdovka už zpracovanou mzdu za leden tak bude asi trochu prskat :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5670
5.2.19 06:02

Tady je kdyžtak odkaz na tiskopis
https://www.financnisprava.cz/…/5457_26.pdf?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
14.2.19 14:23

Sleva na dite

Ahoj holky, jen se zeptám, loni jsem byla na mateřské, pak jsem čerpala dovolenou a nastoupila na rodičovak.. budu si podávat daňové přiznání, páč jsem nějaké daně za tu dovolenou zaplatila. Chtěla jsem se zeptat, lze zadat i o slevu na dítě, ale jen na ty dva měsíce, co mi platili za dovolenou? Nebo v ročním zúčtování to takhle nejde udělat? Děkuji za info

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5670
14.2.19 16:32

Uplatnit slevu můžeš, ale bonus bude vyplacen, pokud hrubá mda byla aspoň 73200,– Kč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14654
14.2.19 16:47
@xmoul píše:
Ahoj holky, jen se zeptám, loni jsem byla na mateřské, pak jsem čerpala dovolenou a nastoupila na rodičovak.. budu si podávat daňové přiznání, páč jsem nějaké daně za tu dovolenou zaplatila. Chtěla jsem se zeptat, lze zadat i o slevu na dítě, ale jen na ty dva měsíce, co mi platili za dovolenou? Nebo v ročním zúčtování to takhle nejde udělat? Děkuji za info
@Hanula1212 píše:
Uplatnit slevu můžeš, ale bonus bude vyplacen, pokud hrubá mda byla aspoň 73200,– Kč.

Za rok a bonus na dítě se žádá taky za rok (tedy - za měsíce, pro které pro něj byly splněny zákonné podmínky). To s měsíci, za které zaplatili dovolenou, nemá nic společného - podmínka výše příjmu je celoroční, měsíční podmínky se vztahují k dětem (jsou v péči a neuplatňuje je nikdo jiný).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
16.2.19 12:21

Nevite jak se jmenuje formulář, který potrebuji k vyuctovani dane z dohody o provedení práce? dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama