Daňové přiznání na rodičovské, DPP, růžový papír

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Haly
Nováček 6 příspěvků 18.11.18 15:20
Danove priznani na rodicovske, DPP, ruzovy papir

Ahoj holky, prosim umela by mi nejaka z vas poradit? Od kvetna jsem na rodicovske, zacatku tohoto roku jsem u sveho zamestnavatele, kde mam smlouvu na dobu neurcitou, podepsala ruzovy papir. Zamestnavatel mi po skonceni materske proplatil dovolenou. Od rijna mam podepsanou dohodu o provedeni prace u jineho zamestnavatele, kde jsem podepsala ruzovy papir a u puvodniho zamestnavatele jsem zazadala o zruseni k 1.10. Ucetni mi napsala, ze o. k., zruseno, ale ze mi v prosinci poslou nejake bonusy a ze mam tedy povinnost podat danove priznani za tento rok, protoze mam dva zamestnavatele. Vubec nevim, co se tam priznava, to tam mam priznat vydelane penize z DPP + ten bonus, co mi prijde a I tu dovolenou, co mi proplatili? Moc tomu nerozumim, myslela jsem, ze na rodicovske si muzeme privydelat neomezene. Vzdyt ten bonus, co mi poslou, jelikoz u nich uz nemam podepsan ruzovy papir, tak me preci zdani bez naroku na slevu? Nebo prave proto danove priznani podat musim, jen s touto castkou, co mi v prosinci prijde? Nevite nekdo? Dekuji

Reakce:
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1683 příspěvků 18.11.18 16:31
@Haly píše:
Ahoj holky, prosim umela by mi nejaka z vas poradit? Od kvetna jsem na rodicovske, zacatku tohoto roku jsem u sveho zamestnavatele, kde mam smlouvu na dobu neurcitou, podepsala ruzovy papir. Zamestnavatel mi po skonceni materske proplatil dovolenou. Od rijna mam podepsanou dohodu o provedeni prace u jineho zamestnavatele, kde jsem podepsala ruzovy papir a u puvodniho zamestnavatele jsem zazadala o zruseni k 1.10. Ucetni mi napsala, ze o. k., zruseno, ale ze mi v prosinci poslou nejake bonusy a ze mam tedy povinnost podat danove priznani za tento rok, protoze mam dva zamestnavatele. Vubec nevim, co se tam priznava, to tam mam priznat vydelane penize z DPP + ten bonus, co mi prijde a I tu dovolenou, co mi proplatili? Moc tomu nerozumim, myslela jsem, ze na rodicovske si muzeme privydelat neomezene. Vzdyt ten bonus, co mi poslou, jelikoz u nich uz nemam podepsan ruzovy papir, tak me preci zdani bez naroku na slevu? Nebo prave proto danove priznani podat musim, jen s touto castkou, co mi v prosinci prijde? Nevite nekdo? Dekuji

Můžeš si přivydělávat „neomezeně“ Ale nad 10K musíš odvádět daně a dělá to docela dost.. Takže to zas není tak, že budeš na rodičáku vyděláš bokem 20k a budeš si pískat :P

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63602 příspěvků 3 inzeráty 18.11.18 16:34

@Andrea.Tom Dane musi pdvadet z kazdeho vydelku, zadna hranice 10 000,– neexistuje.

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1683 příspěvků 18.11.18 16:45
@j.a.n.i1 píše:
@Andrea.Tom Dane musi pdvadet z kazdeho vydelku, zadna hranice 10 000,– neexistuje.

No to nevím ;) Jsem teď na brigádě na RD a bylo mi jasně řečeno, že si mám hlídat 76hodin, což dělá cca 10tis, že jak vydělám víc, budu muset odvézt daň :)

Haly
Nováček 6 příspěvků 18.11.18 16:52

Takze to znamena, ze musim priznat vydelek z DPP+ ten bonus+proplacenou dovolenou?

Haly
Nováček 6 příspěvků 18.11.18 16:59
@Andrea.Tom píše:
No to nevím ;) Jsem teď na brigádě na RD a bylo mi jasně řečeno, že si mám hlídat 76hodin, což dělá cca 10tis, že jak vydělám víc, budu muset odvézt daň :)

A nechala sis po materske proplatit dovolenou? Pokud ano, davala jsi do danoveho? Protoze v jinych mesicich se nad 10 tis. nedostanu, tam asi bude problem, ze za prosinec dostanu penize od obou zamestnavatelu :think:

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1683 příspěvků 18.11.18 17:05
@Haly píše:
A nechala sis po materske proplatit dovolenou? Pokud ano, davala jsi do danoveho? Protoze v jinych mesicich se nad 10 tis. nedostanu, tam asi bude problem, ze za prosinec dostanu penize od obou zamestnavatelu :think:

Jsem na druhé rodičovské a mezitím mateřská neproběhla. Měla jsem na ni nárok, ale nevěděla jsem to, takže jsem o ni nežádala :) TZN že jsem žádnou dovolenou neměla proplacenou a tak podobně.. Prostě jsem čistě na rodičáku a teď jsem měla první měsíc jen tisíc kč vydělaných na brigádě.. v prosinci dostanu víc, mám víc šichet. Kolem 10 to ale bude, tak snad nebudu muset nic odvádět. Proč bych si jinak měla hlídat těch 76 hodin :D :D

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63602 příspěvků 3 inzeráty 18.11.18 17:24

@Andrea.Tom To, ze ti bylo neco receno neznamena, ze je to pravda… Ta hranice je u DPP pro socialni a zdravotni.

Hanula1212
Kelišová 5122 příspěvků 19.11.18 05:57

@Andrea.Tom hlídat 76 hodin si máš zřejmě proto, že to vychází na těch 10000 měsíčně. POkud máš do 10000 měsíčně, pak se nesráží sociální a zdravotní pojištění. Co se týká daně, záleží na tom, zda máš nebo nemáš podepsané prohlášení. U částky do 10000 měsíčně pak daň pokryje při podepsaném prohlášení sleva na poplatníka. Takže se žádná daň ve výsledku nesrazí a hrubá = čistá.
Toto ale není případ tazatelky.

Hanula1212
Kelišová 5122 příspěvků 19.11.18 06:03

@Haly vzhledem k tomu, že budeš mít současně 2 příjmy zdaněné zálohovou daní (bonus z práce při nepodepsaném prohlášení + příjem z DPP při podepsaném prohlášení), máš povinnost podle zákona podat přiznání. Z těch bonusů co dostaneš od stálého zaměstnavatele ti mzdovka srazí 15% daň, protože máš prohlášení podepsáno u DPP nemůže ti uplatnit slevu na dani. Po skončení roku si požádáš obě mzdovky o vystavení potvrzenío příjmu a oba příjmy z potvrzení sečteš a uvedeš do daňového přiznání, odevzdáš na FÚ a sraženou daň z těch bonusů ti vrátí FÚ.

Haly
Nováček 6 příspěvků 19.11.18 16:08
@Hanula1212 píše:
@Haly vzhledem k tomu, že budeš mít současně 2 příjmy zdaněné zálohovou daní (bonus z práce při nepodepsaném prohlášení + příjem z DPP při podepsaném prohlášení), máš povinnost podle zákona podat přiznání. Z těch bonusů co dostaneš od stálého zaměstnavatele ti mzdovka srazí 15% daň, protože máš prohlášení podepsáno u DPP nemůže ti uplatnit slevu na dani. Po skončení roku si požádáš obě mzdovky o vystavení potvrzenío příjmu a oba příjmy z potvrzení sečteš a uvedeš do daňového přiznání, odevzdáš na FÚ a sraženou daň z těch bonusů ti vrátí FÚ.

Dekuji mnohokrat za informace :kytka:

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1683 příspěvků 19.11.18 21:55
@Hanula1212 píše:
@Andrea.Tom hlídat 76 hodin si máš zřejmě proto, že to vychází na těch 10000 měsíčně. POkud máš do 10000 měsíčně, pak se nesráží sociální a zdravotní pojištění. Co se týká daně, záleží na tom, zda máš nebo nemáš podepsané prohlášení. U částky do 10000 měsíčně pak daň pokryje při podepsaném prohlášení sleva na poplatníka. Takže se žádná daň ve výsledku nesrazí a hrubá = čistá.
Toto ale není případ tazatelky.

Děkuji za vysvětlení :kytka: V tom případě si mě uklidnila :D

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >