Daňové přiznání od zaměstnavatele nebo "soukromě"?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kavalier
Nováček 9 příspěvků 28.01.17 00:09
Daňové přiznání od zaměstnavatele nebo "soukromě"?

Dobrý den, mám dotaz.
Jsem zaměstnanec bez vedlejších příjmů. Uplatňuji pouze slevu na dvě děti a odečitatelné položky (úroky z úvěru, životní,…) Je pro mne lepší, když mi roční zúčtování udělá a podá zaměstnavatel, tak jak bývá zvykem nebo když si nechám udělat zúčtování u soukromé účetní? U nás v práci se setkávám s obojím. Když jsem se kolegů ptal, ti co si to nechávají dělat soukromě, tvrdí, že je to výhodnější. Že prý je v zaměstnání „šidili“. Chci si v tom udělat jasno- je vůbec něco takového možné? Kdyby se to mohlo stát, musely by si toho přece všimnout na finančáku a vrátit to- nebo ne?
S pozdravem Štěpán

Příspěvek upraven 28.01.17 v 06:23

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

MonikaN.89
Ukecaná baba ;) 1932 příspěvků 28.01.17 00:13

My delame „soukrome“..manzel v praci nedostal ani korunu na danich a kdyz jsem dala podklady jine ucetni, tak nam to dalo vzdy vratku pres 20 tis. uplatnujeme dan na manzelku a syna..ucetni z prace tvrdila, ze nevi co to je :zed:

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1712 příspěvků 28.01.17 00:34

Podávám přiznání sama přes web, když jsem si nechala dělat v práci, neodecitali mi úroky za hypotéku, teď to najednou jde. Loni jsem to tak dělala poprvé, něco jsem zadala špatně a hodná pani z finančáku to spravila a byla moc milá.

Alkata
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 28.01.17 00:41

Neni na tom nic výhodného pokud ma zaměstnavatel normální účetní, coz většina ma. Pak nema smysl s tim ztrácet cas, kdyz to muže udelat firma.

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2428 příspěvků 28.01.17 00:51

@Kavalier Ve vašem případě je to jedno. Jde o to, že někdo nechce, aby zaměstnavatel věděl kolik zaplatí ročně úroků na hypotéce, penzijním nebo životním pojištění.
Nevím jak by bylo možné nějaké šizení. Spíš je to o tom, že si mnozí myslí, že veškeré slevy co jsou dnes možné je zaměstnavatel povinnen řešit bez toho, aby dostal o zaměstnance podklady, či podepsal to co má.

Leni35 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.17 00:57

Souhlasim, take jsme si davali danove priznani sami skrz hypoteku. V praci mych rodicu jim to zapocitali tak, ze by nic nedostali zpatky. Tak jsem si davala priznani ja sama. (mame spolecnou hypoteku)

Hanula1212
Kelišová 5105 příspěvků 28.01.17 07:44

Pokud má „normální“ zaměstnavatel „normální“ účetní, pak je to opravdu jedno. Výpočet je stejný.

terrka83
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 28.01.17 07:46

Je to úplně jedno, jestli si to uděláš sama nebo jestli ti to udělá účetní, vždy by to mělo u každé účetní vyjít stejně. Teda pokud je to účetní, která tomu rozumí, a pokud má od tebe všechny podklady

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2111 příspěvků 28.01.17 08:42

Já jsem to první rok dala firemní účetní a neskutečně to zkonila, na finančáku vůbec nechápali, kde si ty čísla vycucala, naštěstí si to s ní sami vytelefonovali, přiznání opravili a mně zavolali jen abych to přišla znovu podepsat, pro mě až neuvěřitelný přístup, ale je fakt, že na finančáku jsem se vždycky setkala od úřednic s velkou ochotou i když jsem tam byla pracovně :) Od té doby si to radši dělám sama, i pro manžela, moc se mi nelíbí, že by naše úvěrové a pojistné smlouvy putovaly bůh ví kde po firmě, skrz ty špatné zkušenosti.

JancaS84
Stálice 71 příspěvků 28.01.17 09:56

Něco podobného se tu resilo nedávno. Melo by to samozrejme vyjít uplne stejne, ale třeba jedna paní tu psala ze když meli roční zúčtování tak jim ten mesic zaměstnavatel nedal prémie, ktere jsou nenarokove takže si začali přiznání dělat sami.

Alkata
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 28.01.17 11:19

Mimochodem dokud vám přiznání děla zaměstnavatel tak za všechny chyby nese zodpovědnost jen a jen účetní (firma). Pokud su to děláte sami, tak uz vy.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 63323 příspěvků 3 inzeráty 28.01.17 11:22
@Alkata píše:
Mimochodem dokud vám přiznání děla zaměstnavatel tak za všechny chyby nese zodpovědnost jen a jen účetní (firma). Pokud su to děláte sami, tak uz vy.

No, za úplně všechny ne, za ty v podepsaných podkladech nese odpovědnost zaměstnanec… a udělat chybu v těch asi třech součtech a jednom násobení, které následuje, to už chce dávku šikovnosti.

Kavalier
Nováček 9 příspěvků 28.01.17 12:27

Díky za odpovědi a názory. Vypadá to teda, že by to daňové zúčtování v zaměstnání mělo být v pořádku.
Nechápu teda ale, jak se tu psalo, že to někomu udělala účetní v zaměstnání blbě z neznalosti, jak by to bylo možné.
Kdyby mě někdo takovouto svou „neznalostí“ připravil třeba o těch 20000kč budu to považovat za normální zlodějinu a je to na trestní oznámení, nebo se pletu?
A jednak mi přijde nereálné, že by někdo zaměstnával tak blbou účetní, která to „nevěděla“, pokud by to ovšem nebyl záměr.
Mohla by s toho ta účetní nebo firma čistě teoreticky něco vytěžit?
Dá se to daňové přiznání vůbec nějak zkontrolovat poté co je zaměstnavatel odešle na FÚ (z pozice zaměstnance, který ho neviděl vyplněné - třeba telefonicky nebo dotazem e-mailem na FÚ?)

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 63323 příspěvků 3 inzeráty 28.01.17 12:33

@Kavalier Ale zaměstnavatel nic na FÚ neposílá… tedy myšleno za konkrétního zaměstnavatele, on to spočítá, vyplatí a pouze na FÚ odvede o to méně na dalších zálohách. Takže zkontrolovat si to můžeš akorát tak, že si vyplníš DP a porovnáš, co vyšlo tobě a co vyšlo účetní a máš se dostat ke stejnému číslu.

Kavalier
Nováček 9 příspěvků 28.01.17 13:15

Aha, teď mi to teprve docvaklo, v čem je problém.

1. Ve všeobecné neinformovaností lidí o tom co všechno se dá uplatnit do slev na daních ( to je teď například školkovné - málokdo o něm ví).
  2. V tom, že firemní účetní nemá povinnost ani zájem se po těchto individuálních slevách pídit (soukromá záležitost každého jednotlivce aby si to pohlídal a nahlásil).

Takže lidé, kteří něco opominuli a nenahlásili, tak sami sebe připravili o dost peněz, ale samozřejmě si to nepřiznají a hodí vinu na chudáka účetní.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >