Daňové přiznání a odpočet úroků hypotéky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
11
15.1.22 21:40

Daňové přiznání-odpočet úroků hypotéky

Zdravím, potřebovala bych radu ohledně uplatnění úroků z hypotéky v daňovém přiznání. Přečetla jsem různé články na webu, ale nějak nemám jasno.
V létě 2021 mi schválili hypotéku na byt, částky jsem postupně převáděla na developerskou firmu, podle toho, jak bylo sjednané ve smlouvě. Výše splátky se mi tedy postupně navyšuje, podle toho jak je čerpána hypotéka.
Je možné uplatnit zaplacené úroky za 2021, i když ještě nemám načerpanou celou hypotéku?

• byt ještě není zkolaudován, proběhne někdy únor-březen 2022,
  • zatím nejsem samozřejmě uvedena v katastru.

Děkuji moc za vaše rady a názory

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12829
16.1.22 04:56

Co musíte splnit pro odečet úroků z hypotéky

uplatnit odpočet úroků z hypotéky v ročním zúčtování daně u zaměstnavatele nebo v daňovém přiznání k dani z příjmu
doložit potvrzení o výši zaplacených úroků
doložit výpis z katastru (u první žádosti)
doložit úvěrovou smlouvu (u první žádosti)         Zdroj: https://www.banky.cz/…-z-hypoteky/?…

Podle mě nemůžes, jelikož nemůžes výpisem doložit, že to je tvoje nemovist a slouží k tvému trvalému bydlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
19.1.22 18:35

@Cenarius A co kdybych měla výpis z katastru, ale neměla bych tam trvalé bydliště já ani nikdo z příbuzných, také nemohu uplatit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7252
19.1.22 20:16

@Zdii abys mohla uplatnit úroky, musíš byt vlastnit a užívat k trvalému bydlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12829
20.1.22 07:52
@Zdii píše:
@Cenarius A co kdybych měla výpis z katastru, ale neměla bych tam trvalé bydliště já ani nikdo z příbuzných, také nemohu uplatit?

Ty podmínky jsou striktní a jasně daný. Jak píše Hanka nade mnou. Takže nemůžeš, bohužel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat