Daňové přiznání při mateřské a RD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mira160581
Kecalka 240 příspěvků 16.02.17 12:42
danove priznani pri materske a rd

Devcata tapu co vse potrebuji k danovemu priznani? Potvrzeni od zamestnavate o prijmech mam. Potrebuji i nejake dokumenty ze socialky?

Reakce:

Uživatel je onlineOrnwen
Závislačka 4528 příspěvků 16.02.17 12:55

@mira160581 rp a md nikde neuvádíš, takže ne.

Smarcie
Ukecaná baba ;) 2009 příspěvků 16.02.17 13:00

Čestné prohlášení že jste v daném termínu byla na PPM nebo RD a nevykonávala jinou výdělečnou činnost ;)

eumedon
Extra třída :D 13621 příspěvků 17.02.17 09:36
@Smarcie píše: Čestné prohlášení že jste v daném termínu byla na PPM nebo RD a nevykonávala jinou výdělečnou činnost ;)

To, že je daňové přiznání úplné, podepisuje poplatník na tom daňovém přiznání, tak k čemu navíc čestné prohlášení, pokud si je správce daně nevyžádá? To jste někde vyčetla? Kde?
Několik let jsem podával daňové přiznání, dokládal jsem jako přílohy potvrzení o zdanitelných příjmech a potvrzení o úvěru pro potřeby bydlení a úroku z tohoto úvěru a nic víc. A nikdy po mně správce daně víc nechtěl, protože nic nezatajit mi ukládá zákon a na daňovém přiznání jsem podepsal, že jsem nic nezatajil, tak k čemu to podepisovat ještě na zvláštní příloze? A správce daně mi nikdy nevytkl, že jsem zvláštní takové čestné prohlášení nepřiložil. Šetříme naše lesy, ne?

mira160581
Kecalka 240 příspěvků 18.02.17 15:26

@Ornwen @Smarcie @eumedon holky diky

eumedon
Extra třída :D 13621 příspěvků 18.02.17 15:47

@mira160581 Takhle: Záleží samozřejmě na tom, co v daních uplatňujete (jako odčitatelnou položku, slevu,…). Co tvrdíte, musíte taky doložit (případně být schopna doložit).

Tedy pozitivní věci, to, že jste nezatajila příjem se předpokládá, pokud nejsou důkazy o opaku. K takovým důkazům byste se pak vyjadřovala, až by správce daně měl problém.

To se mi stalo celkem dvakrát, jednou to bylo spíš neformálně, podruhé jsem byl pozván na FÚ k vysvětlení.

V prvním případě )ona to byla spolužačka):…, poslyš, nezatajils náhodou příjem?
Já: Ne. Proč? Nějaký problém?
Ona: No, máme oznámení od plátce.
Já: O jakou částku se jedná?
Ona: 2250,– Kč.
Já: Tak to je v pořádku. Uzavírám smlouvy na 2500,– Kč, s tím, že 250 Kč bude strženo jako srážková daň.
Ona: A proč to teda oznamovali?
Já: Protože jsou to matěji.

Ve druhém případě jsem prodal pozemek (stavební parcelu, na které jsem chtěl stavět) a správkyně daně si mě pozvala k vysvětlení, proč jsem příjem z prodeje nezahrnul do svých příjmů. Odpověděl jsem, že mi to zákon neukládá a neukládá mi to proto, že mezi nabytím a prodejem uplynulo víc, než 5 let, což si může snadno vypočíst z toho papíru, který mi předkládá jako důkaz (výpis z katastru nemovitostí).

Gabuškaa
Povídálka 11 příspěvků 06.03.17 21:57

DOBRÝ VEČER. RÁDA BYCH SE ZEPTALA, JESTLI MI BUDE NĚJAKÝ ODPOČET Z DANÍ VRÁCEN?? JSEM NA RODIČÁKU A PŘITOM CHODÍM DO ZAMĚSTNÁNÍ, TAK AŤ JEN VÍM CO ČEKAT. JINAK VÍM ŽE TU BYLI NĚJAKÉ TAKOVÉ DOTAZY ALE NEŽ BYCH TO DOHLEDALA, ZEPTÁM SE ZNOVU. PŘEDEM DĚKUJI ZA ODPOVĚDI. PĚKNÝ VEČER. ;)

eumedon
Extra třída :D 13621 příspěvků 07.03.17 07:43

@Gabuškaa Záleží na tom, jestli máte přeplatek na zálohách daně. Jestli nemáte přeplatek daně, tak vám není co vracet.

A pokud máte přeplatek na zálohách daně, tak ještě záleží na tom, jestli požádáte o zúčtování daně nebo podáte daňové přiznání a požádáte o vrácení přeplatku.

Hanula1212
Kelišová 5105 příspěvků 07.03.17 16:00

Na požádání o roční zúčtování je už pozdě, takže jedině přiznání.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >