Daňové přiznání z příjmu z pronájmu bytu na hypotéku

Anonymní
8.12.20 12:45

Daňové přiznání pronájem bytu

Ahoj mám dotaz od 1. 1. 2020 do 30.11.2020 jsem pronajímala svůj byt v hypotéce, který jsem teď prodala. Musím podávat daňové přiznání i když splacení bance bylo vyšší než výdělek z pronájmu? Bere se to jako investice do bytu třeba jako rekonstrukce nebo ne. Omlouvám se za anonym, ale chodí sem dost známých. Děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2529
8.12.20 13:05

Pronajem je vydelek, s hypotekou nema nic spolecneho, takze ho musis zdanit jako prijem. Tu rekonstrukci ci investici do bytu ve spojeni s pronajmem jsem teda nepochopila :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.12.20 13:07

@Ernais no když děláš rekonstrukci odečtes si ji z daní přeci.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.12.20 13:07

@Ernais ty jsi učetní?

• Citovat
  • Nahlásit
6307
8.12.20 13:10
@Anonymní píše:
@Ernais ty jsi učetní?

Tu hypotéku nemáš jako náklad. Navíc si nemůžeš dát do daní hypotéku na nemovitost, ve které nebydlíš (nebo někdo z rodinných příslušníků) - tedy odpočet úroků z hypotéky.

Příspěvek upraven 08.12.20 v 13:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.12.20 13:10
@Anonymní píše:
@Ernais no když děláš rekonstrukci odečtes si ji z daní přeci.

Já ti nevím. Ale účetní mně řekla, že hypotéka na to vliv nemá. My rekonstruovali. Takže nám to ani výdělek z pronájmu nepokryje. A hypo se snad dá odečíst z daní. Jestli to ještě platí. To bys na tom chtěla vydělat dvakrát.?

• Citovat
  • Nahlásit
75036
8.12.20 13:14
@Anonymní píše:
Já ti nevím. Ale účetní mně řekla, že hypotéka na to vliv nemá. My rekonstruovali. Takže nám to ani výdělek z pronájmu nepokryje. A hypo se snad dá odečíst z daní. Jestli to ještě platí. To bys na tom chtěla vydělat dvakrát.?

No, rekonstrukci nemůžeš jen tak dát do nákladů, do nákladů můžeš dát jen údržbu, ale u rekonstrukce se jedná o zhodnocení a to se počítá jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6307
8.12.20 13:14
@Ernais píše:
Pronajem je vydelek, s hypotekou nema nic spolecneho, takze ho musis zdanit jako prijem. Tu rekonstrukci ci investici do bytu ve spojeni s pronajmem jsem teda nepochopila :think:

Asi myslí, že hypotéka je výdaj :nevim: Tak o ni poníží příjem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75036
8.12.20 13:15
@bartsch píše:
Tu hypotéku nemáš jako náklad. Navíc si nemůžeš dát do daní hypotéku na nemovitost, ve které nebydlíš (nebo někdo z rodinných příslušníků) - tedy odpočet úroků z hypotéky.Příspěvek upraven 08.12.20 v 13:13

Může, dá si ty úroky z hypotéky jako náklad proti tomu nájmu, to normálně jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75036
8.12.20 13:16
@Anonymní píše:
Ahoj mám dotaz od 1. 1. 2020 do 30.11.2020 jsem pronajímala svůj byt v hypotéce, který jsem teď prodala. Musím podávat daňové přiznání i když splacení bance bylo vyšší než výdělek z pronájmu? Bere se to jako investice do bytu třeba jako rekonstrukce nebo ne. Omlouvám se za anonym, ale chodí sem dost známých. Děkuji za odpověď.

Ale ty nemůžeš jako náklad počítat celou splátku hypotéky, jako náklad můžeš dát jen úroky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
@Anonymní píše:

Nechci na ničem vydělávat 2× jsem na rodicaku a platila jsem z toho nájmu hypotéku výdělek jsem měla 00 prd tak mě zajímá jestli, když jsem tu hypotéku splatila můžu si to odečíst, když jsem do toho investovala. Jinak by rekonstrukce měla jít z toho odečíst.

• Citovat
  • Nahlásit
6307
@j.a.n.i1 píše:
Může, dá si ty úroky z hypotéky jako náklad proti tomu nájmu, to normálně jde.

Tak pak OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.12.20 13:17
@j.a.n.i1 píše:
Ale ty nemůžeš jako náklad počítat celou splátku hypotéky, jako náklad můžeš dát jen úroky.

To chápu, ale ty úroky budou určitě vyšší než výdělek z toho pronájmu splatila jsem bance skoro milion. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
75036
8.12.20 13:18
@Anonymní píše:
To chápu, ale ty úroky budou určitě vyšší než výdělek z toho pronájmu splatila jsem bance skoro milion. :nevim:

Za těch 11 měsíců? To asi z rodičáku těžko…

Příspěvek upraven 08.12.20 v 13:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9720
8.12.20 13:18

@j.a.n.i1 to jsem přesně myslela, děkuji.

Příspěvek upraven 08.12.20 v 13:21

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat