Daňové přiznání - rodičovská a DPP

140
21.3.17 09:37

Daňové přiznání - rodičovská a DPP

Potřebovala bych poradit s daňovým přiznáním, které si vyplňuji sama.

Celý minulý rok jsem byla na rodičovské dovolené. K tomu jsem měla od ledna DPP. Můj měsíční příjem z DPP nepřesáhl 10 tis. Potřebuji vědět, zda se platí se z příjmu z DPP daně?

S ostatních příjmů (z pronájmu ) + DPP překročím limit 68 tis., takže manžel si mě nemůže uplatnit do daň. přiznání.

Předem moc děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

241
21.3.17 09:54

Pokud jste u plátce DPP podepsala růžové prohlášení, tak vám uplatnil slevu na dani a hrubá=čistá, pokud ne strhl plátce srážkovou daň 15%, pokud ho požádáte o potvrzení příjmů a sražené dani, můžete vyplnit daňové přiznání a daň vám FÚ vrátí
manžel si slevu uplatnit nemůže

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
21.3.17 09:54

Z DPP do 10 tis. se platí jen daň 15%. Pokud jste podepsala u zaměstnavatele prohlášení poplatníka, tak jste ale vlastně žádnou neplatila, vše pokryla sleva na poplatníka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
4.2.19 20:19

Dobrý den, poradily byste mi ? Jsem na RD a na rok 2018 jsem podepisovala u svého zaměstnavatele Prohlášení k dani. Během roku jsem nastoupila na DPP kde jsem samozřejmě Prohlášení nepodepisovala. A tím pádem se mi strhávala 15 procentní dan. Mám si udělat roční vyučtování sama zaměstnavatel nechce. Tak jsem si nechala poslat roční vyučtování a zažádala jsem si o vyúčtování od DPP. Chci se zeptat zda to má vůbec smysl a vrátí mi něco a nebo je to zbytečné. Mám v tom hrozný zmatek. Manželovi dělám vyúčtování každoročně, ale tohle je pro mě novinka. Děti si odepisuje manžel. Děkuji a omlouvám se za tak dlouhé psaní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5770
4.2.19 20:22

@celaone stačí to napsat do jedné diskuze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
4.2.19 20:26

@Hanula1212 omlouvám se já netušila :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu