Daňové přiznání v době mateřské a proplacené dovolené

1473
22.3.17 14:27

Daňové přiznání v době mateřské a proplacené dovolené

Zdravím všechny zkušené!:)

Zrovna si dělám daňové přiznání, protože jsem loni mezi druhou mateřskou a nástupem na druhý rodičák čerpala dovolenou od zaměstnavatele. Jak to tak vyplňuji, najednou jsem si uvědomila, že vůbec nevím, zda jsem daňové přiznání podávala taky když jsem byla na rodičáku s prvním dítětem. To byl rok 2014, dva měsíce v práci, pak mateřská, pak čerpání dovolené a nástup na rodičák. Takže v roce 2015 jsem asi měla podávat daňové přiznání, ale osobně jsem to určitě neudělala a v práci - nevím, úplně matně si vzpomínám, že jsem tam před těmi 2 lety něco řešila, ale jestli to bylo přiznání.. (ano jsem asi na mateřské totálně mimo, ale prostě si to nepamatuju)

Vůbec neřeším, jestli mi měli něco vracet, doplácet já určitě ne. Ale jdu teď na finančák s přiznáním aktuálním, mám se v tom šťourat a ptát se nebo je to už jedno, jestli se přihlásím sama s dvouletým zpožděním nebo jestli na to přijdou někdy později?

Díky za radu!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

23861
22.3.17 14:48

Tak za ty dva měsíce jsi platila zálohy na daň určitě, stát jsi neodrbala :oops:. Nepamatuješ si, jestli jsi zaměstnavateli podepisovala růžové prohlášení (v lednu nebo únoru 2015)? To bys ho o vyplnění daňového přiznání vlastně požádala a to by zmanenalo, že to udělal za tebe. Koukni se, jestli ti v roce 2015, někdy od dubna až do června nepřišly od zaměstnavatele nějaké peníze, jakože vratka za ty daně. Ale moc to stejně nebude, za 2 měsíce, pár stovek maximálně :nevim:
Já bych se v tom osobně už nevrtala, ale počkej si na názory někoho fundovanějšího. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69653
22.3.17 15:05

@Luminel No, pokud si měla jen to jedno zaměstnání a máš tam vyplněné o růžové prohlášení poplatníka, tak DP podávat nemusíš, tudíž si maximálně o nějaké peníze okradla sama sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama