Daňové přiznání z vedlejší činnosti

17
5.1.19 19:01

Daňové přiznání z vedlejší činnosti

Dobrý den,
prosím o předběžnou radu zběhlou účetní. Letos budu poprvé podávat daňové přiznání z vedlejší činnosti. Zatím ještě nemám potvrzení od zaměstnavatele o svém ročním příjmu. Ale zkoušela jsem předběžně podle výplatních lístků sečíst svoji superhrubou mzdu + veškeré odvody zaměstnavatele a svoje na daních i pojištění. A přesto při ročních příjmech z vedlejší činnosti které mám zdanit jedná se o 14 800,– (po odečtu paušálu) vychází, že mám celkově doplati na daních okolo 17 tis., hrubou mzdu mám +- stejnou, daně u zaměstnavatele platím taky stejné. Tak si říkám, že jsem musela někde udělat chybu a něco špatně spočítat. Logicky mi to přijde nějak moc. Tak přemíšlím, co jsem blbě spočítala… Děkuji za případné reakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

29325
5.1.19 19:08
@doxxi píše:
Dobrý den,
prosím o předběžnou radu zběhlou účetní. Letos budu poprvé podávat daňové přiznání z vedlejší činnosti. Zatím ještě nemám potvrzení od zaměstnavatele o svém ročním příjmu. Ale zkoušela jsem předběžně podle výplatních lístků sečíst svoji superhrubou mzdu + veškeré odvody zaměstnavatele a svoje na daních i pojištění. A přesto při ročních příjmech z vedlejší činnosti které mám zdanit jedná se o 14 800,– (po odečtu paušálu) vychází, že mám celkově doplati na daních okolo 17 tis., hrubou mzdu mám +- stejnou, daně u zaměstnavatele platím taky stejné. Tak si říkám, že jsem musela někde udělat chybu a něco špatně spočítat. Logicky mi to přijde nějak moc. Tak přemíšlím, co jsem blbě spočítala… Děkuji za případné reakce.

asi bude problém v té superhrubé mzdě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5187
5.1.19 19:12

Kdya si spoctes jen zamestnani, tj. tvoje hruba mzda + odvody zamestnavatele (zaklad dane) krat 15% minus sleva na poplatnika (24.840) minus zalohy na dan co ti strhl zamestnavatel, mela by ses dostat cca na par stovek minus. To pro kontrolu. Finalne si k zakladu dane od zamestnavatele pripocti svuj vedlejsi vydelek, to cele krat 15%, minus sleva minus zalohy a mela by ses dostat na cca na 2000 doplatek.

Z tveho textu me napada chyba v tom, jestli jsi nekam zapocitavala svoje odvody. Pokud beres hrubou mzdu, tak se navysuje jen o odvody zamestnavatele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
5.1.19 19:23

@histep děkuji za odpověď, jdu to zkusit znovu přepočítat :lol:
@Regina Hero no možné to je, příjde mi docela dost vysoká, oproti zálohové dani co mi strhl zaměstnavatel, ale jak jsem psala, opisovala jsem z výplatních lístků :nevim: , ale chuba určitě někde bude, děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5187
5.1.19 19:25

@doxxi no pokud ti vysel velky rozdil uz u toho zamestani, tak je chyba v te superhrube. Ta se pocita hruba mzda plus odvody zamestnavatele. Na vyplatnim listku bys mela mit superhrubou mzdu vycislenou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5664
5.1.19 19:28

A nezapomělas nějakou slevu? Dítě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Twixinka
5.1.19 19:44

Doporucuji pockat az budes mit prehled prijmu od zamestnavatele a pak to zadat do interaktivniho danoveho priznani ;) ze zamestnani bys mela odvadet dane tak akorat,takze bys mela doplacet max par stovek :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
17
5.1.19 19:48

@histep Tak opět po propočtu vychází zase doplatek daně okolo 18 tisíc :( .
@Hanula1212 Slevy nemám žádné, dítě odpočítává manžel a jinak nemám nic žádné hypotéky, pojištění, apd …
Tak fakt nevím, loni mi dělali daně v práci a vraceli mi asi 130,– kč :D , příjem mám skoro stejný, srážky na daně taky.
Superhrubá mzda sedí namátkově jsem se koukla do výpltního lístku jestli jsem se nepřehlídla.
Asi budu musetr počkat na ten papír z práce, ale vrtá mi to teda hlavou :D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5187
5.1.19 20:03

@doxxi Jestli chces, posli do SZ jednu vyplatni pasku jako priklad a co jsi z nich jak pocitala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
5.1.19 20:13

@histep ok pošlu, děkuji moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29325
5.1.19 20:45
@doxxi píše:
@histep Tak opět po propočtu vychází zase doplatek daně okolo 18 tisíc :( .
@Hanula1212 Slevy nemám žádné, dítě odpočítává manžel a jinak nemám nic žádné hypotéky, pojištění, apd …
Tak fakt nevím, loni mi dělali daně v práci a vraceli mi asi 130,– kč :D , příjem mám skoro stejný, srážky na daně taky.
Superhrubá mzda sedí namátkově jsem se koukla do výpltního lístku jestli jsem se nepřehlídla.
Asi budu musetr počkat na ten papír z práce, ale vrtá mi to teda hlavou :D.

a slevu na poplatníka jsi počítala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
6.1.19 12:51

@Regina Hero ano počítala, už jsme našli chybu a je to v pořádku, problém byl v superhrubé mzdě, pomohla mi s tím @histep :dance:.
Děkuji všem :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama