Reklama

Daňové přiznání za minulý rok

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terezka.nova25
Kecalka 210 příspěvků 22.02.17 09:29
Daňové přiznání za minulý rok

Ahoj, v lednu jsem v práci podepisovala zúčtování daně za minulý rok a odevzdavala jsem personalistce potvrzení o příjmech z brigád, které jsem měla minulý rok. Je pravda, že mi to může zpracovat když jsem měla soucasne více brigád určitou část roku a od července už jsem měla jen jednu stálou práci? Ona tvrdí že ano, ale na internetu jsem četla že bych si to měla podat sama tak teď nevím. A ještě by mě zajímalo kdy to přijde přibližně???? a ještě druhý dotaz, můj tatka si bude zítra odnaset na finanční úřad zpracované přiznání, jemu to přijde do mesice ode dne kdy se to poda nebo až v květnu?
Moc dekuji????☺☺

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56922 příspěvků 22.02.17 10:05

@Terezka.nova25 jasně, že Ti to zpracují v práci, není v tom problém. Přijde Ti to s únorovou výplatou, tzn v březnu. Pokud podává přiznání sám, mělo by to být do 30 dnů, ale v praxi se mi běžně stávalo, že jsem podala v únoru, přišlo poslední týden v dubnu :think:

carsa
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 22.02.17 10:11

@martina.se
30 dnů je lhůta od termínu podání daňového přiznání, který je 31.3 (bez ohledu na to, kdy jsi podala to své daňové přiznání ty). Proto ti to přišlo poslední únor v dubnu.

carsa
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 22.02.17 10:12

@Terezka.nova25
Pokud jsi ty brigády měla postupně za sebou, může i to zpracovat mzdovka v práci. Sama by sis musela zpracovat přiznání v případě, kdy bys měla souběh - tzn. dvě brigády najednou.

martina.se
Hvězda diskuse 56922 příspěvků 22.02.17 10:15

@carsa jj, vim že to tak nějak funguje ;) do konce dubna jsou prašule na účtu.. zrovna se tam s tim chystam…

Adinal
Kelišová 6468 příspěvků 22.02.17 11:10

@martina.se Nemáš pravdu, pokud ty brigády měla souběžně, pak si musí podat daňové přiznání.

martina.se
Hvězda diskuse 56922 příspěvků 22.02.17 12:02

@Adinal jo, v tomhle případě ano - pochopila jsem, že měla víc brigád, né souběžně :think:

Hanula1212
Kelišová 5034 příspěvků 22.02.17 12:18
@Adinal píše:
@martina.se Nemáš pravdu, pokud ty brigády měla souběžně, pak si musí podat daňové přiznání.

Proč? Pokud se jednalo o DPP do 10tisíc, nepodepsané prohlášení, byla sražena srážková daň, pak si podávat přiznání nemusí. Ale třeba by se jí něco vrátilo, kdyby si ho podala.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama