Daňové přiznání za rok 2018

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 15:55
Daňové přiznání za rok 2018

Dobré odpoledne! :-)

prosím o rady. Mám dvě děti, jedno s bývalým přítelem a druhé s manželem. První díte si uplatňuji já, druhé manžel. Manžel si ho celý rok měsíčně zvýhodňoval a nyní bychom chtěli dát toto naše druhé společné dítě do přiznání mě (kvůli vyšší částce za dítě na 2. pozici) nevíte, co všechno obnáší vrácení manželových měsíčních úlev, čím se to dokládá? Nebo to někdo řešíte jinak? Mezi prvním a druhým dítětem je 4000,– rozdíl a to je znatelné… A ještě. Na zvýhodnění dětí je potřeba mít příjem alespoň 70 000, navyšuje se tato částka, pokud budu uplatňovat dětí více? Děkuji za rady, tipy. :mavam:

Reakce:
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16928 příspěvků 19.03.19 16:24

Ahoj, z mé zkušenosti nemusíš manželovo dítko řešit a své si do svého přiznání napíšeš jako c.2 :)
Ta částka se nenavyšuje :)
Takže bych udělala přiznání manželovi s již uplatněným dítkem a svoje přiznání s dítkem c.2, i když je narozený dřív :)

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28386 příspěvků 19.03.19 16:50
@Anonymní píše:
Dobré odpoledne! :-)prosím o rady. Mám dvě děti, jedno s bývalým přítelem a druhé s manželem. První díte si uplatňuji já, druhé manžel. Manžel si ho celý rok měsíčně zvýhodňoval a nyní bychom chtěli dát toto naše druhé společné dítě do přiznání mě (kvůli vyšší částce za dítě na 2. pozici) nevíte, co všechno obnáší vrácení manželových měsíčních úlev, čím se to dokládá? Nebo to někdo řešíte jinak? Mezi prvním a druhým dítětem je 4000,– rozdíl a to je znatelné… A ještě. Na zvýhodnění dětí je potřeba mít příjem alespoň 70 000, navyšuje se tato částka, pokud budu uplatňovat dětí více? Děkuji za rady, tipy. :mavam:

vždyť je úplně jedno, kdo z vás si ho uplatňuje, druhé dítě to je tak jako tak…

Zuziky
Neúnavná pisatelka 16928 příspěvků 19.03.19 16:56
@Regina Hero píše:
vždyť je úplně jedno, kdo z vás si ho uplatňuje, druhé dítě to je tak jako tak…

Druhorozené ano, ale je možné, že muž ho má jako jedničku :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 16:59

Pokud budu uplatňovat já jedno a on druhé dítě, tak sleva na jedno dítě je 15000, kdežto, když budu mít obě já, tak na jedno je 15000 a na druhé 19000 (+-), takže je výhodnější mít obě děti na jednom přiznání. Manželovi ale dávali úlevy každý měsíc na výplatě a to tím pádem potřebujeme dorovnat. @Zuziky @Regina Hero @Zuziky

Zuziky
Neúnavná pisatelka 16928 příspěvků 19.03.19 17:05
@Anonymní píše:
Pokud budu uplatňovat já jedno a on druhé dítě, tak sleva na jedno dítě je 15000, kdežto, když budu mít obě já, tak na jedno je 15000 a na druhé 19000 (+-), takže je výhodnější mít obě děti na jednom přiznání. Manželovi ale dávali úlevy každý měsíc na výplatě a to tím pádem potřebujeme dorovnat. @Zuziky @Regina Hero @Zuziky

To není pravda :) jste rodina, může jeden z vás mít jedno, druhý druhé, pořadí není podle narození, ale na vaší domluvě 8) jen na FÚ bych dodala čestné prohlášení, kdo jak uplatňuje děti ve spolecne domácnosti a že je to po vaší dohodě :)
Mám s tím zkušenosti :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 17:06

Pokud první dítě není současného manžela, nemůže si uplatnit i to přeci @Zuziky

Zuziky
Neúnavná pisatelka 16928 příspěvků 19.03.19 17:07

Uplatnis si ho ty, jako číslo 2 :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 17:11

Prosím o radu žijí s partnerem a dcerou společně přítel není biologický otec a v péči mám dceru soudně kdybych chtěla aby přítel uplatňovat slevu na dani na moji dceru v práci když mu dal k tomu plnou moc a souhlas tak půjde to?

Zuziky
Neúnavná pisatelka 16928 příspěvků 19.03.19 17:14

Slevu na dítě si uplatňuje ten rodic, který a ním žije ve společnosti dom., Takže ještě jednou- ty si uplatnis to svoje, ale jako číslo 2, jako číslo 1 si uplatnil manžel vaše společné…a poradi dětí je na dohodě, ne podle narození…

Zuziky
Neúnavná pisatelka 16928 příspěvků 19.03.19 17:16
@Anonymní píše:
Prosím o radu žijí s partnerem a dcerou společně přítel není biologický otec a v péči mám dceru soudně kdybych chtěla aby přítel uplatňovat slevu na dani na moji dceru v práci když mu dal k tomu plnou moc a souhlas tak půjde to?

Obávám se, že tím, že to je partner, ne manžel, tak to nepůjde, ale nejsem si 100pro jistá, zkusím najít…

Hanula1212
Kelišová 5485 příspěvků 19.03.19 17:17
@Anonymní píše:

Ale může!

Hanula1212
Kelišová 5485 příspěvků 19.03.19 17:19
@Anonymní píše:
Prosím o radu žijí s partnerem a dcerou společně přítel není biologický otec a v péči mám dceru soudně kdybych chtěla aby přítel uplatňovat slevu na dani na moji dceru v práci když mu dal k tomu plnou moc a souhlas tak půjde to?

Nepůjde. Zkus psát čárky ve větě!

Zuziky
Neúnavná pisatelka 16928 příspěvků 19.03.19 17:24
@Anonymní píše:

Jasně, že může :mrgreen: jste manželé…já myslela, že ti jde o to, že chces nějaké dítě uplatnit i ty :)

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28386 příspěvků 19.03.19 17:50
@Anonymní píše:

Kdyz jsou manzele, tak muze…

Váš příspěvek
Reklama