Daňové přiznání zpětně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kla2014
Povídálka 12 příspěvků 05.12.17 14:11
Daňové přiznání zpětně

Ahoj
Chtěla jsem se zeptat zda někdo neví, jestli je možné podat daňové přiznání zpětně. Vím, že za poslední tři roky by to mělo jít. To jsem byla na rodičovské dovolené, tedy příjem žádný, jen ta rodičovská, ale platím celé ty roky spoření s liškou - splácím půjčku a myslela jsem si, že by se to dalo teď zahrnout do odpočtu z daně, když jsem začala v září pracovat.
Moc tomu nerozumím, proto se možná pro někoho „hloupě“ ptám.
Děkuji moc za odpovědi.

Pěkný den :lol:

Reklama

Reakce:

histep
Závislačka 2912 příspěvků 05.12.17 14:15

Pokud jsi v predchozich letech nemela zadny prijem a neplatila zadne dane, z ceho by sis chtela odecitat zaplacene uroky?

Lama Lama
Hvězda diskuse 47287 příspěvků 05.12.17 14:16

A co chceš danit zpětně. Zpětně jsi podslední roky neodváděla žádné daně, nemůžeš tedy dostat žádnou slevu na dani. Když si začala pracovat od září, můžeš začít odečítat od letošního roku. Ale to nebude zpětně, ale v řádném daňovém přiznání za 2017, které podáš na počátku roku 2018. a I tak je dost možné, že si moc nepolečíš, páč už jen odpočty na osobu za celý rok se dostaneš daněmi na nulu.

Kla2014
Povídálka 12 příspěvků 05.12.17 14:30

Díky moc, jak píšu nerozumím tomu. Hlavně, že jsem psala účetní naší firmy, jestli si můžu zahrnout splácení půjčky a ona, že jo, že proč bych nechala peníze státu. Přitom musela vědět, že jsem po rodičovské.

Díky za rady :oops:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62001 příspěvků 3 inzeráty 05.12.17 14:39

@Kla2014 A jak ona má vědět zda někde jinde třeba nepracuješ, když se ji ptáš na zahrnuté půjčky do daní…

Kla2014
Povídálka 12 příspěvků 05.12.17 14:48

No, to máš pravdu, tak to mohla pochopit. Jak jsem psala, vždy to kdysi za mě podával zaměstnavatel, nějak jsem to neřešila a nepřemýšlela o tom.

Díky

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Příprava na roli, nebo zdravotní komplikace? Matěj Hádek se změnil k nepoznání!

Jeho jméno se v posledních dnech skloňuje ve spojitosti s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Mistr prázdných gest Jiří Pomeje: Jaká je vlastně realita jeho života?

Když před mnoha lety Jiřího Pomejeho vyhodila Iveta Bartošová ze své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Reklama