Daňové úlevy na dítě - dokumenty pro zaměstnavatele

Anonymní
9.2.21 16:44

Daňové úlevy na dítě - dokumenty pro zaměstnavatele

Ahoj, ráda bych se zeptala na něco ohledně daňových úlev na dítě. Nežiji v domácnosti s otcem našeho dítěte a žiji s novým mužem. Zaměstnavatel chce po mě doložit plnou moc od mého muže, že neuplatňuje slevu na dítě ve společné domácnosti a zároveň chce poslat rozsudek soudu (kopii), že je dítě svěřeno do mé péče. V rozsudku soudu jsou ale napsané i jiné osobní záležitosti, tak se mi nelíbí, aby zaměstnavatel všechno viděl. Chtěl po vás zaměstnavatel také kopii rozsudku?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1985
9.2.21 16:51

Proč, když bude mít plnou moc potřebuje ještě rozsudek soudu? :roll:

Zkušenost nemám, hledala jsem na netu a tam je:

Každý zaměstnanec musí svůj nárok na uplatnění slevy, v daném období, prokázat podpisem na růžovém formuláři tzv. Prohlášení k dani. Typicky vyřizuje účetní zaměstnavatele. Dále je třeba doložit dohodu rodičů či čestné prohlášení, že druhý z rodičů na dané dítě zvýhodnění ve zdaňovacím období neuplatňuje, nebo uplatňuje jen po určitou dobu (zpravidla u střídavé péče). V případě, že je druhý z rodičů zaměstnaný dokládá se také potvrzením jeho zaměstnavatele.

V případě narození dítěte, je třeba dále přiložit také rodný list dítěte.

U dětí po splnění povinné školní docházky, tedy u dětí pokračujících ve studiu je třeba doložit také vždy potvrzení o studiu pro uplatňované období.

Slevu lze uplatnit vždy již v tom měsíci, v němž vznikl důvod pro uplatnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 17:00

@alena1995 Řekli mi, že abych mohla uplatňovat slevu na dítě, musím doložit, že žiju s dítětem ve společné domácnosti a dítě je v mé péči. Můj muž již plnou moc doložil, ale ode mě chtějí kopii rozsudku aby viděli, asi, že dítě nežije v domácnosti s jeho otcem.

• Citovat
  • Nahlásit
6272
9.2.21 17:07
@Anonymní píše:
@alena1995 Řekli mi, že abych mohla uplatňovat slevu na dítě, musím doložit, že žiju s dítětem ve společné domácnosti a dítě je v mé péči. Můj muž již plnou moc doložil, ale ode mě chtějí kopii rozsudku aby viděli, asi, že dítě nežije v domácnosti s jeho otcem.

Tak ten rozsudek v citlivych castech anonymizuj a dej mzdove ucetni tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 17:13

@Jogrr
Děkuji, tak to asi zkusím a budu doufat že jim to tak nebude vadit :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
6272
9.2.21 17:18
@Anonymní píše:
@Jogrr
Děkuji, tak to asi zkusím a budu doufat že jim to tak nebude vadit :roll:

Mzdove ucetni u nas to takto staci, sama to radi lidem, ze ji fakt nic neni do toho, kde soudkyne popisuje rozchod od stolu a loze, ze ji zajima jen cast svereni do pece. Drzim palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 17:26

@Jogrr
Strašně moc děkuji, pomohla jsi mi :kytka: :*

• Citovat
  • Nahlásit
1462
9.2.21 17:28
@Jogrr píše:
Tak ten rozsudek v citlivych castech anonymizuj a dej mzdove ucetni tak.

Přesně tak. To co nechceš, aby věděli bych normálně začernila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 17:52

@LilyJane
I tobě moc děkuji :kytka: :* myslela jsem, že by tak mohli mít řeči, ale hned jim to večer pošlu tak, jak říkáte :D

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat