Daňové zvýhodnění na druhé dítě

56925
16.3.17 10:59

Daňové zvýhodnění na 2 dítě

Opět prosím o radu. Včera mi bylo řečeno, že se připravuji zbytečně o peníze. Takže situace taková - společná domácnost s chlapem, já staršího (není partnerův) odečítám ze svých daní - 1117 měsíčně, mladšího (společného) si odečítá chlap ze svého - 1117 kč měsíčně. Převádět odvody jen na jednoho nechceme - oboum by se nám zbytečně snížil průměr. Ale včera mi kdosi říkal, že přestože každý odečítáme jedno dítě, lze na jednoho z nich uplatnit vyšší sazbu za 2 dítě. Lze to tedy? Nejsme oddaní, ani to neplánujem, sdílíme společnou domácnost. Prý stačí potvrzení od jednoho z nás z práce, že uplatňuje nižší částku a druhý si bude moct odečítat tu vyšší. Přijde mi to zvláštní, ani na FÚ mi ohledně toho nebylo nic řečeno, takže pokud někdo ví, jak to tedy je, prosím o radu. Díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22134
16.3.17 11:04

@martina.se podle mě ne, tam asi vadí že děti mají každý jiného otce. My si uplatňujeme každý jedno, ale já mám víc protože uplatňuju druhé dítě v pořadí. Druhé může být asi i to starší, prostě se jen určí pořadí. Ale pokud vlastně partner nemá nárok na odečet tvého staršího, tak je to bezpředmětné. To bys musela oba uplatňovat ty, a měla bys bonus na první i druhé dítě.
Mně to tak přijde logické, protože kdyby partner uplatňoval vaše společné jako druhé v pořadí..tak ale on nemá nárok na bonus za to první, to byste museli být manželé a pak by to asi šlo, protože byste měli oba stejný nárok na uplaňění obou dětí.
Velmi bych se divila kdyby to šlo (ale možná to jde, jen mi to přijde nelogické v tomto případě)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56925
16.3.17 11:06

@andelka83 no právě, přijde mi to mimo, ale údajně to lze.. oba uplatňovat nechci, u chlapa je důležitější průměr jak u mě.. a staršího si odečíst nemůže on

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22134
16.3.17 11:09
@martina.se píše:
@andelka83 no právě, přijde mi to mimo, ale údajně to lze.. oba uplatňovat nechci, u chlapa je důležitější průměr jak u mě.. a staršího si odečíst nemůže on

jaký průměr? Jako že je důležitější aby on o tu tisícovku měl vyšší mzdu než kdybys ji měla vyšší ty?
Jako, jo, je to ve vaší rodině druhé dítě, ale u toho prvního nesplňuje podmínky :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3601
16.3.17 11:11

Pokud by sis odečítala oba ty, na druhé dítě to dělá 1417,–
http://www.penize.cz/…od-roku-2017

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56925
16.3.17 11:12
@andelka83 píše:
jaký průměr? Jako že je důležitější aby on o tu tisícovku měl vyšší mzdu než kdybys ji měla vyšší ty?
Jako, jo, je to ve vaší rodině druhé dítě, ale u toho prvního nesplňuje podmínky :think:

néé, jemu se z toho počítá renta a odchodné, takže kvůli tomu.. ona ta tisícovka udělá fakt hodně. A příští rok chce odejít z místa, které dělá, takže proto to nepřevede na mne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56925
16.3.17 11:14
@Amalthea píše:
Pokud by sis odečítala oba ty, na druhé dítě to dělá 1417,–
http://www.penize.cz/…od-roku-2017

jj, tohle vím, ale právě že mi bylo řečeno, že to lze i takhle a mi to přijde jako hloupost -oba odečítat nechci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1619
16.3.17 11:14

Ale jde to. Žijeme ve společné domácnosti 4. Já, manžel, naše dítě a manželovo dítě. On si uplatňuje své a já naše společné. On na 1. místě a já na 2. místě. Navzájem si předáme potvrzení od našich zaměstnavatelů o tom kdo uplatňuje jaké dítě a na jakém místě a je to. Volala jsem i na FÚ a prý je to podle nich v pořádku. My se taky loni připravili o peníze stejně jako Ty. Letos už to uděláme takhle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5187
16.3.17 11:19

Přesně jak píše @Lerista . Přítel si uplatní vaše společné dítě jako první v pořadí z jedné domácnosti, ty si uplatníš své dítě jako druhé v pořadí ze stejné domácnosti. Skutečně se připravuješ o peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8683
16.3.17 11:22

@Lerista Jenomže vy žijete v manželství a to je rozdíl. Manžel může uplatňovat daňovou slevu i na nevlastní dítě, kdežto jen partner ne.

Edit: @Hanula1212 bude určitě vědět, haló haló, pomůžeš?

Příspěvek upraven 16.03.17 v 11:24

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22134
16.3.17 11:22

A jo, takhle by to šlo, kdyby on uplatňoval společného jako prvního a ona svého staršího jako druhého, přece ona má nárok na uplatnění obou. Takže takto asi jo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56925
16.3.17 11:24
@Lerista píše:
Ale jde to. Žijeme ve společné domácnosti 4. Já, manžel, naše dítě a manželovo dítě. On si uplatňuje své a já naše společné. On na 1. místě a já na 2. místě. Navzájem si předáme potvrzení od našich zaměstnavatelů o tom kdo uplatňuje jaké dítě a na jakém místě a je to. Volala jsem i na FÚ a prý je to podle nich v pořádku. My se taky loni připravili o peníze stejně jako Ty. Letos už to uděláme takhle.

no ty bláho.. fakt jo? tak to je mazec 8o takže ač je můj starší, můžu uplatnit jako druhého v pořadí, donést potvrzení od chlapa a budu mít vyšší sazbu :think: tohle jsem měla tušit dřív :mrgreen: :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56925
16.3.17 11:25
@histep píše:
Přesně jak píše @Lerista . Přítel si uplatní vaše společné dítě jako první v pořadí z jedné domácnosti, ty si uplatníš své dítě jako druhé v pořadí ze stejné domácnosti. Skutečně se připravuješ o peníze.

holky díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22134
16.3.17 11:26

@martina.se jo, psala jsem to v prvním příspěvku, že jde jen o určení pořadí, nezáleží na věkovém pořadí. Určitě to tak udělejte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56925
16.3.17 11:26

No tedy, jsem fakt překvapená, měla jsem za to, že je to hloupost.. tudíž díky velmi, vylítám potvrzení a vyřídím to :dance: :dance: :dance: :dance: jste zlaté :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama