Daňové zvýhodnění na děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.19 20:39
Daňové zvýhodnění na děti

Ahoj, můžete mi prosím někdo říct, kdo by měl uplatňovat daňové zvýhodnění a daňový bonus na děti, aby to bylo pro rodinu co nejvýhodnější? Vysvětlím to polopaticky :
Já pracuji na částečný úvazek a výše mé základní mzdy již při tomto menším úvazku je cca 15500,–Kč (hrubého). Manžel pracuje na celý úvazek a jeho základní mzda 24034,–Kč.
Kdo z nás by měl uplatňovat daňové zvýhodnění na děti, které máme, abychom využili veškeré výhody? Je to jedno? Nebo tě, kdo má vyšší příjem? Doposud jsem uplatnovala já, ale vlastně ani nevím, zda by pro rodinu jako celek nebylo lepší, kdyby uplatnil manžel… Nerozumím tomu…
Děkuji moc za rychlé vysvětlení.

Reakce:
Aspera
Generální žvanilka 21647 příspěvků 21.01.19 20:44

Jakmile máš na zvýhodnění nárok, je jedno kdo si ho uplatní. Jak jde do plusu je to v klidu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.19 05:02
...... To má nárok každý, ne? Tak teď jsem z toho ještě větší jelen.....
@Aspera píše:
Jakmile máš na zvýhodnění nárok, je jedno kdo si ho uplatní. Jak jde do plusu je to v klidu.
Aspera
Generální žvanilka 21647 příspěvků 22.01.19 06:37

Je tam povinnost mít min. příjem, myslím 68 tis za rok.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 64652 příspěvků 3 inzeráty 22.01.19 08:49

@Aspera Uz vic, zvedala se minimalni mzda…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.19 09:08
@j.a.n.i1 píše:
@Aspera Uz vic, zvedala se minimalni mzda…

Tak to asi máme oba, takže je to opravdu jedno?
Teď mám vyplňovat formulář..... Minulý rok v srpnu jsem bohužel byla jeden měsíc v evidenci úřadu práce, nenavazovalo mi zaměstnání..... Jak to tam mám uvést? Poradíte? Manžel také neuplatnoval…

lucynka25
Echt Kelišová 8666 příspěvků 22.01.19 19:45

je to úplně jedno kdo si z vás dvou dá děti do daní ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce redaktora Expresu předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Mottlová sdílela sexy fotky z daňového ráje a prozradila, co neměla

Nejen sportovkyně a modelky tapetují sociální sítě fotkami v bikinách!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >