Reklama

Daňové zvýhodnění na děti a úřad práce (1 měsíc v roce)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

annahoj
Ukecaná baba ;) 1035 příspěvků 05.08.18 23:03
daňové zvýhodnění na děti a úřad práce (1 měsíc v roce)

Ahoj, doposud jsem každý měsíc uplatňovala slevu na své 2 děti, tudíž mi při každé výplatě bylo vyplaceno o částku 2884,–Kč (1267,–Kč +1617,–Kč)více.
Zajímalo by mě, jak je to se slevou na děti v případě, že jsem přišla o zaměstnání a cca měsíc budu v evidenci úřadu práce (už mám přislíbené jiné zaměstnání, ale až za měsíc).
Může slevu na děti za ten měsíc, kdy já budu v evidenci ÚP uplatnit manžel?(přece jen částka 2884,–Kč není k zahození a bylo by škoda o ni přijít.

Ještě by mě zajímalo…nerozumím tomu…já pracuji a budu pracovat na částečný úvazek, manžel na celý úvazek. Je nějaký rozdíl v tom, kdo uplatňuje slevu na děti? Pro rodinu je asi jedno, komu připíší měsíčně o 2884,–Kč na výplatu více, ale má to nějaké další výhody? pro koho je lepší, aby daň. zvýhodnění uplatňoval? Pro toho, kdo má vyšší příjem nebo nižší příjem? Děkuji.

Děkuji.

Reklama

Reakce:

Blanka S
Kelišová 5041 příspěvků 05.08.18 23:05

ne manžel nemůže uplatnit na jeden měsíc…v březnu je zůčtování daně tam se ti to dopočítá.

annahoj
Ukecaná baba ;) 1035 příspěvků 05.08.18 23:35

myslela jsem, že to lze, že stačí napsat čestné prohlášení, že ten daný měsíc neuplatňuji …...

Svistice
Neúnavná pisatelka 16931 příspěvků 3 inzeráty 05.08.18 23:37

@Blanka S Myslim, ze může (ja uplatnovala 2 mesice), ale je to zbytečný papirovaci opruz pro zaměstnavatele. Jednoduzsi jé buď přes roční zúčtování, nebo to trvale prevedst na druhého rodiče.

annahoj
Ukecaná baba ;) 1035 příspěvků 06.08.18 00:22

jde mi o to, jak nepřijít o ty dva příspěvky na dvě děti za ten daný měsíc.....

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62563 příspěvků 3 inzeráty 06.08.18 00:29
@Blanka S píše:
ne manžel nemůže uplatnit na jeden měsíc…v březnu je zůčtování daně tam se ti to dopočítá.

Ale klidně může, akorát jak píše @Svistice je to opruz pro zaměstnavatele…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62563 příspěvků 3 inzeráty 06.08.18 00:31
@annahoj píše:
jde mi o to, jak nepřijít o ty dva příspěvky na dvě děti za ten daný měsíc.....

Tak dá se to vyřešit při ročním zúčtování daně či podáním daňového přiznání, nebo to fakt manžel může uplatnit ten 1 měsíc a nebo už to může uplatňovat až do konce roku on. A jinak je fuk, kdo to uplatňuje, pokud máte oba nad polovinu minimální mzdy.

annahoj
Ukecaná baba ;) 1035 příspěvků 06.08.18 00:47

Takže když to nechám být, tak při tom ročním zúčtování mi jako ty necelé tři tisíce dodají? A to musím něco dokládat? Potvrzení od pracáku? A nebo pokud by tedy každý z manželů uplatňovat půl roku, nemá to pak vliv na případný daňový bonus? Jsem z těch pojmů fakt jelen…

Příspěvek upraven 07.08.18 v 00:06

annahoj
Ukecaná baba ;) 1035 příspěvků 06.08.18 20:35

J. A.N. I. to má snad každý, nad polovinu minimalni mzdy, ne? Chapu tedy spravne, ze je jedno kdo uplatnuje? Resp. Já při zkráceném úvazku budu mít cca 12.tis.hrubeho, manžel při celém úvazku cca 19.tis hrubého… Ale oboje to je nad polovinu min. mzdy…

Příspěvek upraven 07.08.18 v 00:06

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62563 příspěvků 3 inzeráty 06.08.18 20:43

@annahoj Nemusi, pokud ma nekdo hodne maly uvazek, nebo pracuje jen malou část roku… Ale u vas je uplne fuk, kdo to uplatní.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama