Daňové zvýhodnění na děti

Anonymní
19.1.20 17:23

Daňové zvýhodnění na děti, kdo je lepší aby cerpal

Kdo je lepší, aby si k sobě do prohlášení psal děti a uplatnoval na ně slevu? Já mám zkrácený úvazek a má hrubá mzda při tomto úvazku činí cca 17tis. Manžel má při celém úvazku cca 26tis. hrubeho. Doposud jsem psala děti na sebe, ale nevím, zda by nebylo výhodnější, aby si je psal on. Poradíte mi? :nevim: ;) :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2906
19.1.20 17:27

Je to jedno. Sleva je stejna porad. Pokud by vam nestacily odvedene dane, tak u deti je narok i na danovy bonus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.20 17:30

To je jedno, je to bonus, takže jde „do plusu“ - pokud je nízký příjem a není kam snižovat daně, tak se vyplácí formou bonusu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9807
19.1.20 17:30

Kolik mate deti? Mohl by ti vzniknout narok na danovy bonus, takze bych to nechala na tebe
https://www.vypocet.cz/cista-mzda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9807
19.1.20 17:33
@barbuchablond píše:
To je jedno, je to bonus, takže jde „do plusu“ - pokud je nízký příjem a není kam snižovat daně, tak se vyplácí formou bonusu.

Neni u prijmu 26t danovy bonus nevznikne. U prijmu 17t vznikne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
774
19.1.20 17:53
@cecetka píše:
Neni u prijmu 26t danovy bonus nevznikne. U prijmu 17t vznikne.

Ale zase bude mít menší daně. Takže je to jedno. Když se sečte čistý plat její a jeho, tak to bude stejný číslo. Ať to uplatňuje jeden, nebo druhý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2906
19.1.20 17:54
@cecetka píše:
Kolik mate deti? Mohl by ti vzniknout narok na danovy bonus, takze bych to nechala na tebe
https://www.vypocet.cz/cista-mzda

Ale o to vic chlap odvede na danich, kdyz to neni na nej. Financne je to uplne stejny, at to uplatnuje on kompletne slevou. Nebo u ni castecne sleva plus bonus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.1.20 18:00

Děkuji za odezvy. Já se v tom vůbec nevyznám. A o ten daňový bonus se pak taky někdy žádá?
Koukala jsem… U manžela je ještě jakási superhruba mzda, ta je vyšší… Ale jak říkám, nevím, z čeho a jak se to počítá. Takže když to nechám na sebe, neudělám chybu? Nebude to nevýhodné? (z hlediska rodiny)
Děkuji moc.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.1.20 18:01

Jo a děti máme dvě

• Nahlásit
  • Citovat
19.1.20 18:04
@Anonymní píše:
Děkuji za odezvy. Já se v tom vůbec nevyznám. A o ten daňový bonus se pak taky někdy žádá?
Koukala jsem… U manžela je ještě jakási superhruba mzda, ta je vyšší… Ale jak říkám, nevím, z čeho a jak se to počítá. Takže když to nechám na sebe, neudělám chybu? Nebude to nevýhodné? (z hlediska rodiny)
Děkuji moc.

Je úplně jedno, kdo si to uplatňuje. Já si třeba celej rok neuplatnuji prcka a uplatňuji ho až pri ročním zúčtování daní. Je to moje bezbolestná forma spoření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1646
19.1.20 18:04
@Anonymní píše:
Děkuji moc.

Ne, matematicky je to fakt jedno, který z Vás si ten bonus bude uplatňovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
774
19.1.20 18:11
@Anonymní píše:
Děkuji moc.

O to si zažádáš při nástupu do zaměstnání. Dáš tam rodný list a potvrzení, že neuplatňuje otec dětí, Když ti pak vyjde daň z výplaty třeba 1000 kč, tak dostaneš 1880 bonus. A daň ti nestrhnou žádnou. Pokud ti vyjde daň 3000 kč, tak ti strhnou jen 120. To bylo vlastně loni, letos to bude asi víc. Superhrubá mzda je i s tím, co odvádí zaměstnavatel za zaměstnance na zdr. a soc pojištění.

Jo a ještě mně napadlo, záleží taky na zaměsnavateli. Jestli je to nějaký malý zaměstnavatel, který má 3 zaměstnance, a platí načerno, tak u toho bych ten bonus neuplatňovala. Oni rádi si ho nechávají a nedostaneš ho z nich. Typicky práce v restauraci nebo malé dílně. To je pak lepší si zažádat 1× za rok při daňovým přiznání a máš to najednou balík peněz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9807
19.1.20 18:14

Mate pravdu. Vychazi to stejne.
Omlouvam se :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.1.20 18:33

Ne, jsem státní zaměstnanec. Takže chápu li dobře, když uplatnuji, tak mi to každý měsíc chodí do výplaty a když to vyjde, tak ještě v tom cca březnu budu mít vyšší výplatu díky bonusu? Nebo když to chodi do výplaty, tak uz bonus pak není?

• Nahlásit
  • Citovat
774
19.1.20 18:38

Nechápeš to dobře, když uplatňuješ, a máš daň nižší než je sleva na děti, tak ti bonus přijde do výplaty, každý měsíc. Takže díky tomu můžeš mít třeba čistou mzdu vyšší než hrubou :lol: Nebo neuplatňuješ a zažádáš si v ročním zúčtování a máš to najednou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama