Daňové zvýhodnění na děti po rozvodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Miasofi
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 05.02.19 09:51
Daňové zvýhodnění na děti po rozvodu

Hezký den, bývalý manžel přišel a tím, že chce udělat daňové přiznání za loňský rok a chce tam uplatnit i děti a mě. V dubnu 2018 se odstěhoval, v srpnu mi byly dvě děti svěřeny do péče a jemu vyměřené alimenty (které platí občas) a v listopadu jsme se rozvedli.

S tím daňovým přiznáním bych ještě souhlasila, chci aby mi mi z toho doplatil dlužné alimenty :oops: Jenže nevím, jestli to jde, když mám děti v péči já a jsme již od sebe.

A ještě přišel s tím, že teď od nového roku si chce dát obě děti, aby mu je odečítali v práci a já si myslím, že to nejde, když s námi nebydlí a jsme rozvedení. Jenže jak mu to vysvětlit?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinececetka
Echt Kelišová 7876 příspěvků 05.02.19 10:03

@Miasofi Danove zvyhodneni uplatnuje ten z rodicu, se kterym deti ziji ve spolecne domacnosti, a to jsi ty. Ty si u sveho zamestnavatele uplatni slevu na dani a zamestnavateli exmanzela posli oznameni, pripadne i rozsudek, od ktereho mesice uplatnujes slevu na dani ty.
Tvuj ex uz nema na slevu narok.

Lama Lama
Hvězda diskuse 50743 příspěvků 4 inzeráty 05.02.19 10:03
@Miasofi píše:
Hezký den, bývalý manžel přišel a tím, že chce udělat daňové přiznání za loňský rok a chce tam uplatnit i děti a mě. V dubnu 2018 se odstěhoval, v srpnu mi byly dvě děti svěřeny do péče a jemu vyměřené alimenty (které platí občas) a v listopadu jsme se rozvedli.

S tím daňovým přiznáním bych ještě souhlasila, chci aby mi mi z toho doplatil dlužné alimenty :oops: Jenže nevím, jestli to jde, když mám děti v péči já a jsme již od sebe.

A ještě přišel s tím, že teď od nového roku si chce dát obě děti, aby mu je odečítali v práci a já si myslím, že to nejde, když s námi nebydlí a jsme rozvedení. Jenže jak mu to vysvětlit?

Nejde, ofiko. Samo soudy nejsou propojený s finančákem, takže zubatá na finančáku zubatá neví, že jste rozvedení a kdo má děti v péči. Takže mu to možná projde. Ty nemáš příjem, že by sis je odečítala?

Miasofi
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 05.02.19 10:05

@cecetka @Lama Lama
Já jsem na mateřské, takže odečítat nemůžu. Přítel si děti odečíst nemůže, když není otec? Za to s námi bydlí.

Lama Lama
Hvězda diskuse 50743 příspěvků 4 inzeráty 05.02.19 10:06
@Miasofi píše:
@cecetka @Lama Lama
Já jsem na mateřské, takže odečítat nemůžu. Přítel si děti odečíst nemůže, když není otec? Za to s námi bydlí.

musel by být manžel

Uživatel je onlinececetka
Echt Kelišová 7876 příspěvků 05.02.19 10:06
@Miasofi píše:
@cecetka @Lama Lama
Já jsem na mateřské, takže odečítat nemůžu. Přítel si děti odečíst nemůže, když není otec? Za to s námi bydlí.

Nemuze. Museli byste byt manzele.

Miasofi
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 05.02.19 10:10

@Lama Lama @cecetka
Aha dobře. A jak to vysvětlit ex? On to bude brát, že mu to dělám naschvál, aby si je nemohl odečítat. Což fakt nemám v úmyslu. Nejde třeba sepsat dohoda, že s tím souhlasím, aby si je mohl každý měsíc uplatnit?

Lama Lama
Hvězda diskuse 50743 příspěvků 4 inzeráty 05.02.19 10:18
@Miasofi píše:
@Lama Lama @cecetka
Aha dobře. A jak to vysvětlit ex? On to bude brát, že mu to dělám naschvál, aby si je nemohl odečítat. Což fakt nemám v úmyslu. Nejde třeba sepsat dohoda, že s tím souhlasím, aby si je mohl každý měsíc uplatnit?

Já bych to za něj neřešila, nevysvětlovala, není to tvůj bussines. Ty můžeš sepsat prohlášení, že si děti neuplatnuješ, na tom nebude nic nepravdivého. Jak si to pořeší on, co kde sepíše, to je jeho job.
A nebo se mžeš seknout, prohlášení mu nedat a hotovo. nebudete mít nic ani jeden.

Miasofi
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 05.02.19 10:21
@Lama Lama píše:
Já bych to za něj neřešila, nevysvětlovala, není to tvůj bussines. Ty můžeš sepsat prohlášení, že si děti neuplatnuješ, na tom nebude nic nepravdivého. Jak si to pořeší on, co kde sepíše, to je jeho job.
A nebo se mžeš seknout, prohlášení mu nedat a hotovo. nebudete mít nic ani jeden.

A budu mu muset dát rodné listy dětí? Ani nevím, zda v práci hlásil, že jsme rozvedení. Pokud ano, tak by mu to ani neumožnili ne? Zas nechci udělat nějakou botu a mít popotahovačky s institucemi :think:

Lama Lama
Hvězda diskuse 50743 příspěvků 4 inzeráty 05.02.19 10:23
@Miasofi píše:
A budu mu muset dát rodné listy dětí? Ani nevím, zda v práci hlásil, že jsme rozvedení. Pokud ano, tak by mu to ani neumožnili ne? Zas nechci udělat nějakou botu a mít popotahovačky s institucemi :think:

proč neumožnili? Že je rozvedený přece neznamená, že není s dětma ve společné domácnosti.
Nepodepisuj nic, co není pravda a jeho neřeš. :nevim: nemůžeš být přeci zodpovědná za jeho danové přiznání, ne?

Novak2
Kecalka 151 příspěvků 05.02.19 10:25
@Lama Lama píše:
A nebo se mžeš seknout, prohlášení mu nedat a hotovo. nebudete mít nic ani jeden.

Samozřejmě to, co píše Lama Lama, je praktické řešení. Jen bych chtěla upozornit, že ex tim bude porušovat zakon a zakladatelka má povinnost ho nahlásit na finační úřad. Tím, že mu podepíše papir, že slevu neuplatnuje, tak mu pomůže porušit zakon o daních z příjmů a nesplní svoji oznamovací povinnost.

Miasofi
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 05.02.19 10:27
@Lama Lama píše:
proč neumožnili? Že je rozvedený přece neznamená, že není s dětma ve společné domácnosti.
Nepodepisuj nic, co není pravda a jeho neřeš. :nevim: nemůžeš být přeci zodpovědná za jeho danové přiznání, ne?

Děkuji moc :kytka:

Lama Lama
Hvězda diskuse 50743 příspěvků 4 inzeráty 05.02.19 10:29
@Miasofi píše:
A budu mu muset dát rodné listy dětí?

Jak muset? Tak nejspíš už je v práci má. A proč by jsi mu neměla dát rodné listy dětí? Dyt je to furt otec, jestli nebyl zbavený rodičovských práv…
Když mu je nedáš, tak si pro ně dojde na matriku i bez tvé spolupráce…

Miasofi
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 05.02.19 10:30
@Novak2 píše:
Samozřejmě to, co píše Lama Lama, je praktické řešení. Jen bych chtěla upozornit, že ex tim bude porušovat zakon a zakladatelka má povinnost ho nahlásit na finační úřad. Tím, že mu podepíše papir, že slevu neuplatnuje, tak mu pomůže porušit zakon o daních z příjmů a nesplní svoji oznamovací povinnost.

Aha a jaký zákon? Mně se zdálo, že jsem někde četla o tom, že děti si lze uplatnit pouze při společné domácnosti ale teď to ne a ne najít. Takže bude lepší do toho nejít? Říct ex, že je to protizákonné? Mě sežere ale co už.

Lama Lama
Hvězda diskuse 50743 příspěvků 4 inzeráty 05.02.19 10:31
@Miasofi píše:
Aha a jaký zákon? Mně se zdálo, že jsem někde četla o tom, že děti si lze uplatnit pouze při společné domácnosti ale teď to ne a ne najít. Takže bude lepší do toho nejít? Říct ex, že je to protizákonné? Mě sežere ale co už.

No tak jasně, ano, může je uplatnit jen pokud on prohlásí, že s nimi žije ve společné domácnosti. To neprohlašuješ ty, ale on. PO mě zubatá chtěla, abych napsala dokonce prohlášení, že s dětma nežiju ve společné domácnosti, když je uplatnuje otec. S tím jsem jí vyfuckovala. Nemá na to právo.
Ty mu fakt nemusíš nic vysvětlovat, nic řešit. Bud mu dáš své prohlášené nebo ne.

Příspěvek upraven 05.02.19 v 10:32

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a scenáristu Mostu! Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Mottlová sdílela sexy fotky z daňového ráje a prozradila, co neměla

Nejen sportovkyně a modelky tapetují sociální sítě fotkami v bikinách!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >