Daňové zvýhodnění na dítě kdo má nárok?

Anonymní
11.4.17 16:21

Daňové zvýhodnění na dítě kdo má nárok?

Dobrý den,

rovnou k věci:
Můj ex (otec dcery která je svěřena do mé péče a žije semnou) si údajně nechal slevu na dani uplatňovat na dceru měsíčně se mzdou což jsem nevěděla, platí alimenty.

Můj manžel který spolu s dcerou žije ve společné domácnosti, vyživuje ji si dceru vepsal do přiznání protože mu učetní řekla že má na to hned po mě pokud já přiznání nepodávám právo.

Teď mě zajímá co s tím? Dostane manžel i přes to za dceru peníze a ex to bude muset vracet nebo jak to funguje? Jsem docela naštvaná protože mi ex platí pěkný kulový a tahle vratka na dani by mu v podstatě zaplatila celý aloše. :zed:

Díky všem kdo poradí :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1412
11.4.17 16:30

Kdysi jsem to řešila a právo uplatnit má ten kdo ji má v péči a nebo sdílí stejnou domácnost. Tvůj ex nemá právo uplatňovat, tak bude muset vracet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.4.17 16:32

@katrih
A poradíš jak to řešit? Mám zavolat na příslušný daňový uřad kam ex spadá a tam to hlásit?
Tahle situace se mi dosti nelíbí a připadá mi sobecká, to si tyhle úřady nezjišťují kde dítě bydlí před tím než mu cokoliv vyplatí? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
70095
11.4.17 16:33
@katrih píše:
Kdysi jsem to řešila a právo uplatnit má ten kdo ji má v péči a nebo sdílí stejnou domácnost. Tvůj ex nemá právo uplatňovat, tak bude muset vracet

No, pokud se to jeho zaměstnavatel nedozví, tak nic vracet nebude muset…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70095
11.4.17 16:34
@Anonymní píše:
@katrih
A poradíš jak to řešit? Mám zavolat na příslušný daňový uřad kam ex spadá a tam to hlásit?
Tahle situace se mi dosti nelíbí a připadá mi sobecká, to si tyhle úřady nezjišťují kde dítě bydlí před tím než mu cokoliv vyplatí? :think:

No, píšeš, že si ji uplatňuje měsíčně, tedy úřad vůbec neví o tom, že si ji uplatňuje, jelikož to on řeší pouze se zaměstnavatelem, takže jestli někdo pochybil, tak je to on a účetní u něj v práci, která má požadovat od tebe čestné prohlášení (i když kdo ví, třeba je v tom účetní nevinně a napsal si ho sám).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 16:36
@j.a.n.i1 píše:
No, pokud se to jeho zaměstnavatel nedozví, tak nic vracet nebude muset…

Přesně.
Anonymní, napiš zaměstnavateli nebo nejlépe účetní a napiš, že si budeš uplatňovat slevu na dítě ty a né bývalý manžel, který s tebou nesdílí domácnost.
A pokud peníze nevrátí, budeš vše řešit přes finanční úřad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.4.17 16:38

@hudečice
Já bohužel nevím vubec kde pracuje, střídá práci jako ponožky takže to asi budu nucena řešit na daňovým úřadě.

• Nahlásit
  • Citovat
11.4.17 16:40
@Anonymní píše:
@hudečice
Já bohužel nevím vubec kde pracuje, střídá práci jako ponožky takže to asi budu nucena řešit na daňovým úřadě.

Tak na finančák, zajdi tam hned zítra, je středa, pracovní den do 17. Vem s sebou rodný list dítěte, rodné číslo a fertig. S tím, že jdeš nahlásit podvod, protože chlap s tebou nebydlí a uplaťnuje na dítě slevu. Tu slevu chceš ty.
A finančák to začne řešit. Protože on musel dávat účetní prohlášení, že ty slevu neuplatňuješ, takže zřejmě zfalšoval i tvůj podpis.
Takže si pak finančák vyzve hezky bývalého, ať peníze vrátí. A to ještě nevíš, jestli neuplatňoval kdysi, třeba za 2015, 2014 (nevím, kdy jsi se rozváděla).

Příspěvek upraven 11.04.17 v 16:42

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70095
11.4.17 16:42
@Anonymní píše:
@hudečice
Já bohužel nevím vubec kde pracuje, střídá práci jako ponožky takže to asi budu nucena řešit na daňovým úřadě.

To by mě tedy zajímalo, jak víš, že si měsíčně uplatňuje slevu na dítě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.4.17 16:45

@j.a.n.i1 Řešila jsem to s ním cca měsíc zpět a dnes mi po telefonu řekl jen tak mezi řečí že mu účetní obě děti který má uplatňovala měsíčně

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.4.17 16:47

@hudečice
Díky za rady, zítra tam 100% zavolám a zajdu.
Dnes už jsem volala ale dozvěděla jsem se jen to pod který úřad spadá tak prozatím alespoň malé bezvýznamné plus.
Já mu nic nepodepisovala. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
11.4.17 16:48
@Anonymní píše:
@hudečice
Díky za rady, zítra tam 100% zavolám a zajdu.
Dnes už jsem volala ale dozvěděla jsem se jen to pod který úřad spadá tak prozatím alespoň malé bezvýznamné plus.
Já mu nic nepodepisovala. :mrgreen:

Super, tak dej zítra echo, jak jsi dopadla, a jaký je postup finančáku. Ráda se dozvím, jestli půjdou po účetní nebo po něm a po kom ty prachy budou vymáhat zpět - i třeba za rok 2015, 2014 atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1412
11.4.17 16:49

Já to tenkrát řešila se zaměstnavatelem, ale jestli nevíš kde pracuje normálně bych zašla na FÚ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 16:49
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 Řešila jsem to s ním cca měsíc zpět a dnes mi po telefonu řekl jen tak mezi řečí že mu účetní obě děti který má uplatňovala měsíčně

To je skvělé, ale on s nimi nebydlí ve společné domácnosti, takže bude mít peníze pro sebe a dětem je určo navíc nedá.. nebo se mýlím? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1412
11.4.17 16:55

Každopádně mi tenkrát bylo sděleno na FÚ, žé nesmí uplatňovat ani když napíšeš čestné prohlášení. Některé účetní to ale udělají, ale ze zákona se to nesmí pokud dítě nemá v péči a nesdílí stejnou domácnost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama