Daňové zvýhodnění na dítě, s otcem žijeme ve společné domácnosti

Anonymní
14.6.21 11:09

Daňové zvýhodnění na dítě, s otcem zijeme ve společné domácnosti.

Pěkný den všem.
Mám dotaz ohledně daňového zvýhodnění na dítě. Spolu s přítelem máme dvě děti a třetí se nám brzy narodí. Přítel není doma hlášený kvůli exekucim, který má už zaplacený, tak ho budu přihlašovat. Ale moje otázka z ní. Má přítel nárok na zvýhodnění, když s námi není hlášený, ale žije v jedné s námi v jedné domácnosti? Děkuji :palec:. Jinak pro ty co by psali nač se ptám, když už ho budu přihlašovat. Je to z toho důvodu, že úlevu už bereme nějakou dobu, tak aby nebyl nějaký průser, protože si chci teď v červenci zkusit zažádat o přídavky na děti, tak abych tím spíš nešlapla do louže. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
782
14.6.21 11:20

Zijes s chlapem, uplatnuje si odpocet na deti, budes mit materskou a chces pridavky. Jako gratuluju k vyreseni exekuci, ale zaroven nevim proc se teda mnozite, kdyz na to nemate.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9648
14.6.21 11:23

Ano, podmínka je společná domácnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4113
14.6.21 11:26
@Anonymní píše:
Pěkný den všem.
Mám dotaz ohledně daňového zvýhodnění na dítě. Spolu s přítelem máme dvě děti a třetí se nám brzy narodí. Přítel není doma hlášený kvůli exekucim, který má už zaplacený, tak ho budu přihlašovat. Ale moje otázka z ní. Má přítel nárok na zvýhodnění, když s námi není hlášený, ale žije v jedné s námi v jedné domácnosti? Děkuji :palec:. Jinak pro ty co by psali nač se ptám, když už ho budu přihlašovat. Je to z toho důvodu, že úlevu už bereme nějakou dobu, tak aby nebyl nějaký průser, protože si chci teď v červenci zkusit zažádat o přídavky na děti, tak abych tím spíš nešlapla do louže. Děkuji

Tak pokud už dostáváte daňové zvýhodnění na děti, tak jste to museli u zaměstnavatele nějak doložit… minimálně čestným prohlášením, že žijete ve společné domácnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.6.21 11:46

@K. Rocánková co tady meleš??! Já s mojim chlapem máme na výživu a vše potřebné pro své děti. Proč bych ale nezkusila zažádat si o přídavek na ně? Buď mi dají, nebo ne. A ty hned tady píšeš, že proč se mnozime, když nemáme na živobytí svojich děti.

• Citovat
  • Nahlásit
1872
14.6.21 11:46

Ostuda tohle :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.6.21 11:48

@EvieK proč ostuda??? Máte dost asi :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
69974
14.6.21 11:50

Podmínka je společná domácnost. Ta není vázaná na nahlášení trvalého bydliště, ale na faktický stav- zda vedete společno domácnost. A samo je nutná jistá konzistence - těžko hlásit, že má te společnou domácnost na daních a zároven jinde uvádět, že společnou domácnost nevedete ( teba kvuli exekuci nebo jiným dávkám)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12286
14.6.21 11:50
@Anonymní píše:
@K. Rocánková co tady meleš??! Já s mojim chlapem máme na výživu a vše potřebné pro své děti. Proč bych ale nezkusila zažádat si o přídavek na ně? Buď mi dají, nebo ne. A ty hned tady píšeš, že proč se mnozime, když nemáme na živobytí svojich děti.

No ocividne nemas na uziveni, kdyz chces pridavky na deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69974
14.6.21 11:52
@iiiv píše:
No ocividne nemas na uziveni, kdyz chces pridavky na deti.

ehm… co to je za konstrukci? Jakože kdo žádá přídavky na děti, nemá na jejich uživení? K mateřské a rodičáku máš stejný postoj? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12286
14.6.21 11:57
@Lama Lama píše:
ehm… co to je za konstrukci? Jakože kdo žádá přídavky na děti, nemá na jejich uživení? K mateřské a rodičáku máš stejný postoj? :think:

Tak jelikoz se pridavky davaji podle vyse prijmu, nizkoprijmovym rodinam, tak ano. Je to uplne jina davka nez rodicovsky prispevek ci materska.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69974
14.6.21 12:05
@iiiv píše:
Tak jelikoz se pridavky davaji podle vyse prijmu, nizkoprijmovym rodinam, tak ano. Je to uplne jina davka nez rodicovsky prispevek ci materska.

takže jsi obecně proti přídavkům na děti pro kohokoli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.6.21 12:12

@Lama Lama Děkuji za odpověď. Tak písemné dokumenty ohledně dluhům chodili normálně na naší adresu, ale exekutor nemohl udělat nic, protože trvalák přítel u „mě“ neměl a ještě stále nemá, ale žijeme spolu. Jde mi o to jestli se daňové zvýhodnění váže na trvalý pobyt, nebo nemusí mít trvalý pobyt, aby uplatňovat zvýhodnění i přesto že trvalý pobyt s námi nemá, ale žije tu s námi a živí naší rodinu. Zkrátka žijeme spolu, máme se rádi :mrgreen:. Možná jsem se do toho teď zamotala, ale myslím, že mě pochopíte :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
9648
14.6.21 12:16
@Anonymní píše:
@Lama Lama Děkuji za odpověď. Tak písemné dokumenty ohledně dluhům chodili normálně na naší adresu, ale exekutor nemohl udělat nic, protože trvalák přítel u „mě“ neměl a ještě stále nemá, ale žijeme spolu. Jde mi o to jestli se daňové zvýhodnění váže na trvalý pobyt, nebo nemusí mít trvalý pobyt, aby uplatňovat zvýhodnění i přesto že trvalý pobyt s námi nemá, ale žije tu s námi a živí naší rodinu. Zkrátka žijeme spolu, máme se rádi :mrgreen:. Možná jsem se do toho teď zamotala, ale myslím, že mě pochopíte :oops:

Ano, máte společnou domácnost máte nárok. To, že u vás exelutor nezazvonil se divím. Trvalý pobyt v tomhle je taky nepodstatny, oni si najdou kde se dotycny zdrzuje a jdou tam a pak musíš prokazovat, že to je tvoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.6.21 12:18

@JancaS84 Tak neměl důvod zazvonit. Byla s ním domluva a přítel platil poctivě, jak se domluvili. A děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat