Daňové zvýhodnění na dítě v ČR, pokud manžel pracuje v Německu

4232
15.5.21 14:09

Daňové zvýhodnění na dítě v ČR,pokud manžel pracuje v Německu

Ženský prosím nevíte, jak to je? Přeme se s několika lidma-pokud manžel pracuje v DE a i když si uplatňuje úlevu na dítě tam, tak když já pracuji normálně v ČR, tak prý si můžu uplatňovat úlevu na dítě tady🤔Několik lidí mi to potvrdilo🤔tak jak to je?🌹

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3696
15.5.21 14:31
@Ditta77 píše: Ženský prosím nevíte, jak to je? Přeme se s několika lidma-pokud manžel pracuje v DE a i když si uplatňuje úlevu na dítě tam, tak když já pracuji normálně v ČR, tak prý si můžu uplatňovat úlevu na dítě tady🤔Několik lidí mi to potvrdilo🤔tak jak to je?🌹

slevu můžeš uplatnit jen jednou, podepisuješ čestné prohlášení, že neuplatňuješ slevu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.21 14:32

@Ditta77 ano, můžeš si uplatňovat tady v ČR, také to tak mám.

• Citovat
  • Nahlásit
3696
15.5.21 14:47
@Anonymní píše:
@Ditta77 ano, můžeš si uplatňovat tady v ČR, také to tak mám.

uplatňovat slevu 2×? To jde? Kde to najdu v zákoně? Moc se mě to nezdá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8526
15.5.21 14:56

@DanielaD předpokládám, že on si neuplatňuje českou slevu na dítě, ale nějakou co mají Němci, jelikož pracuje pod německým zaměstnavatelem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.21 14:57
@DanielaD píše:
uplatňovat slevu 2×? To jde? Kde to najdu v zákoně? Moc se mě to nezdá

Nejde o dvoji uplatňování slevy - manžel v ČR neuplatnuje (v Německu je to jiný systém), stačí když doloží čestné prohlášení, že v ČR neplánuje daňové zvýhodnění a může si ho uplatnit manželka.

Tem co nevěří, doporučuji zavolat na FÚ.

• Citovat
  • Nahlásit
3696
15.5.21 15:08
@Anonymní píše:
Nejde o dvoji uplatňování slevy - manžel v ČR neuplatnuje (v Německu je to jiný systém), stačí když doloží čestné prohlášení, že v ČR neplánuje daňové zvýhodnění a může si ho uplatnit manželka.Tem co nevěří, doporučuji zavolat na FÚ.

takto je to jasné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4232
15.5.21 15:08
@DanielaD píše:
slevu můžeš uplatnit jen jednou, podepisuješ čestné prohlášení, že neuplatňuješ slevu
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3696
15.5.21 15:20
@Ditta77 píše:

dobrý, ale takové internetové diskuze nemají žádnou vypovídací hodnotu, to je asi jako tady :) v zákoně to někde najdu? Přesto díky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9395
15.5.21 15:47

@DanielaD Nemůžeš najít v zákoně něco co zákon nezakazuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4232
15.5.21 23:40
@Anonymní píše:
Nejde o dvoji uplatňování slevy - manžel v ČR neuplatnuje (v Německu je to jiný systém), stačí když doloží čestné prohlášení, že v ČR neplánuje daňové zvýhodnění a může si ho uplatnit manželka.Tem co nevěří, doporučuji zavolat na FÚ.

No jestli je to pravda, tak je to super, akorát, že teda skoro 4 roky jsem jí neuplatňovala-takže co teď?🤦‍♀️No nic ve zlým, ale já mám pocit, že jsem se kdysi na to účetní ptala a řekla mi, že to nejde🤦‍♀️Bohužel celá firma ví-jak neschopnou účetní máme-jako opravdu beze srandy🤦‍♀️Takže když tam teď přijdu, tak věřim, že mě stejně odbyde🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.21 23:46

@Ditta77 informovala bych se na FÚ jestli nejde podat dodatečné danové přiznání zpětně. Já si ty bonusy nechám vyplácet 1× ročně v danovém přiznání, ne měsíčně v práci (to pro případ, že se s účetní nedomluvíš).

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat