Daňové zvýhodnění na dítě v daňovém přiznání

18.3.17 17:33

Daňové zvýhodnění na dítě v daňovém přiznání

Milé maminky, chci se zeptat, po mateřské dovolené jsem v únoru 2016 nastoupila do práce, daňové zvýhodnění na děti jsem měla zohledněno měsíčně ve mzdě od 2/2016. Nevím, jak toto zvýhodnění uvést do daňového přiznání, zda tam uvést jen měsíční částku za leden 2016, kdy zvýhodnění uplatněno nebylo či za celý rok 2016, ikdyž jsem to měla zohledněno ve mzdě od 2/2016? Poraďte mi prosím..Děkuji moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

5711
18.3.17 17:41

@Katarinkaa1 musíš uvest celou dobu. Tedy cely rok. Ono se to vlastne znovu prepocitava.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.3.17 21:07

Děkuji za odpověď, uvedu tam tedy všechno :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15057
24.3.17 20:02

:mavam: když má partner daňové zvýhodnění na děti měsíčně u stávajícího zaměstnavatele a u nového by už od června měsíčně nechtěl, může pak podat roční?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5770
24.3.17 21:12
@dzarunka píše: :mavam: když má partner daňové zvýhodnění na děti měsíčně u stávajícího zaměstnavatele a u nového by už od června měsíčně nechtěl, může pak podat roční?

Klidně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15057
24.3.17 21:21
@Hanula1212 píše:
Klidně

a to se udává v ročním zúčtování nebo je na to zvlášť papír??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5770
24.3.17 21:25

Buď v ročím zúčtování u zaměstnavatele nebo v daňovém přiznání na FÚ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15057
24.3.17 21:31
@Hanula1212 píše:
Buď v ročím zúčtování u zaměstnavatele nebo v daňovém přiznání na FÚ

děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.17 22:34

Problém s otcem

Dobrý večer, mohu se zeptat, domlouvali jsem se s EX. A taťkou dítěte, že uděláme dáno. priznani na dítě, jelikož jsem po druhé na mateřské d.(s nynějším přítelem).Dala jsem mu papíry a vše potřebné.. měl my je dát a za tenhle rok si nechat on, aby nebyl škodný, ale peníze přišly a on se už zdráhá :-( jen mi jde o to, když jsem na mateřské mohu udělat na někoho jiného daně, četla jsem o tom, že paní udělal otec (její, ne dítěte, je možné??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5770
27.3.17 06:17

Nevím, jestli jsem pochopila správně dotaz, ale každý si zúčtovává své daně a své odpočty. Dítě si může uplatnit pouze ten, se kterým žije v domácnosti. Pokud nemáte s ex střídavku a on s dítětem nežije, pak si on nesmí dítě uplatnit.
Tvé dítě by si mohl uplatnit buď tvůj manžel nebo tvý rodiče, pokud s nimi máte společnou domácnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.17 09:49

Takže, když ho mám v péči já, tak nemůže, to jsme ani nevěděli :-( Ale oni mu to vyplatili..a podali je spolu, nebo spíše já mu odevzdala papíry, prohlášení a on dál do práce. Takže jen s rodiči ve společné domácnosti?? :-( to také nejsme

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5770
27.3.17 09:52

Tak to máte špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.3.19 07:54

Ahoj hilky, ozivuji diskuzi. Nechala jsem si zpracovat danovy priznani a vubec tomu nerozumim. Mam strach, zda nedoslo k omylu- dcerku si uplatnuji mesicne, mela jsem 1-3 mes. a 7-12 mes. (mela jsem 2 zamestnavatele), ale tu rocni slevu mam napsanou v DAP, muze mi to prosim nekdo vysvetlit a rict, jestli to je takto v poradku? Meli by mi vratit pres 27 tis. (Mam i slevu za umisteni ditete) a me to prijde strasne moc :mavam: diky T.

• Nahlásit
  • Citovat
17247
9.3.19 08:06

Pokud máš výdělek víc než cca 80 tis. Můžeš si uplatnit slevu na dítě- ta odpovídá tě hodnotě 15 tis., Nicméně zkontroluj si, jestli ti nebyl vyplaceny měsíčně nějaký bonus, ta částka by byla pak o bonus nižší.
Pokud jsi byla 4.-6. měsíc bez práce, pak je možné, že ta vrátka bude taková ;) ( skočí ti tam ještě nevyčerpaná sleva na poplatníka )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5770
9.3.19 08:07

Jestli je to dobře, nelze říct. To bych musela vidět příjmy a potvrzení o příjmech. Ale jestli tě trápí to, že jsi měla dítě měsíčně a teď ho tam máš i ročně, tak to je v pořádku. Zřejmě měsíčně fungoval odpočet jako sleva na dani, z hlediska porovnání celého roku je daň nulová, takže odečet na dítě jde do bonusu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama