Daňové zvýhodnění po rozvodu - kdo může uplatnit?

7470
20.3.21 09:06

Daňové zvýhodnění po rozvodu - kdo může uplatnit?

Tak jsem si myslela, že podle zákona může daňový zvýhodnění na děti uplatnit po rozvodu jen ten rodič, kterej je má v péči. A někde píšou, že po dohodě obou lze, aby to byl ten rodič, kterej je v péči nemá. Netušíte někdo, jak to je? Vím, že to fůra lidí běžně dělá..ale netuším, jestli je to zákonný. Jde o to, že exmanžel by z toho mohl mít nějaký peníze a konečně mi doplatit alimenty, co mi dluží…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1230
20.3.21 09:11

Může je uplatňovat ten, s kým žijí ve společné domácnosti. Nebuď blbá. Uplatni si je sama a exmanzel ať si je hezky zaplatí normálně z toho, co vydělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7470
20.3.21 09:16

@Nicole 1234 prostřední syn je postižený, nechodím do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7538
20.3.21 09:21

Můžou se domluvit Pokyn GFŘ -22, pasáž k, paragraf 381 odstavec 3

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18003
20.3.21 09:22

Může uplatnit jen ten, kdo s nimi žije v domácnosti :
https://www.mesec.cz/…a-dani-dite/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7538
20.3.21 09:23
@Tarjei píše:
@Nicole 1234 prostřední syn je postižený, nechodím do práce.

Tak v tom případě, by si je mohl uplatnit on pokud pracuje. Ale jestli z toho neco uvidíš :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7538
20.3.21 09:24
@Monchichik píše:
Může uplatnit jen ten, kdo s nimi žije v domácnosti :
https://www.mesec.cz/…a-dani-dite/

Je potřeba to dočíst až do konce. Je tam pasáž o rozvodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7470
20.3.21 09:26

@JancaS84 hodlám ho natlačit do smlouvy mezi náma, že dostanu všechno a v budoucnu půlku z toho zvýhodnění, jinak požádám o exekuci na něj. Už ho mám pokrk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7538
20.3.21 09:27
@Tarjei píše:
@JancaS84 hodlám ho natlačit do smlouvy mezi náma, že dostanu všechno a v budoucnu půlku z toho zvýhodnění, jinak požádám o exekuci na něj. Už ho mám pokrk.

Přeji ať to vyjde :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7470
20.3.21 09:30

@JancaS84 děkuju. Chápu, že je v těžký situaci ptž je bez práce ale aby mi vykládal, jak nejdřív musí zaplatit hypotéku a na děti mi nic nepošle, to už je moc. Navíc se k dětem chová jako blb. Ale to už jsou jeho osobní limity. Mně by stačila normální komunikace, soráč nemám..ale on nic nepošle a dělá mrtvýho brouka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18003
20.3.21 09:30

@JancaS84 Ale mluví se pořád jen o střídavé péči…a že můžeš uplatňovat jen za dobu, kdy je dítě ve společné domácnosti…nebo je tam ještě něco jiného? nevidím to :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3693
20.3.21 09:43
@Tarjei píše:
@JancaS84 děkuju. Chápu, že je v těžký situaci ptž je bez práce ale aby mi vykládal, jak nejdřív musí zaplatit hypotéku a na děti mi nic nepošle, to už je moc. Navíc se k dětem chová jako blb. Ale to už jsou jeho osobní limity. Mně by stačila normální komunikace, soráč nemám..ale on nic nepošle a dělá mrtvýho brouka.

Njn, jenže k čemu ti bude, když ti řekne soráč nemám. To ti asi situaci nevyřeší.

Jinak ten tvůj ex je fakt expert. A jestli ten postižený syn je taky jeho, tak to je hnus na ntou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7470
20.3.21 09:48

@mamina2017 já vím ale byla bych ochotnější vydržet. Ještě měsíc, dva…jj je jeho. On od nás neutekl, to já od něj, po 15 letech jsme si dost lezli na nervy. Ale stejně, nedělám mu žádný potíže, vyživovací povinnost je zákonná…měl by se snažit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3693
20.3.21 10:00

@Tarjei Jako může tě za to nenávidět, však kamarádit spolu nemusíte být. ale děti za to nemohou a do toho by je on neměl tahat. To jsem prostě nikdy nepochopila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7470
20.3.21 10:02

@mamina2017 ja mu nechala byt, i dluhy teda ale ty nadelal on, castecne bez myho vedomi. A po ctyrech letech to dopracoval akorat k dalsim dluhum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat