Daňový bonus a přídavky na děti

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5
24.1.22 14:06

Daňový bonus a přídavky na děti

Ahoj řeším dilema, počítá se daňový bonus do výdělku pro sociálku na přídavky na děti? Řeknu příklad manželka na rodičovské bez příjmu rodičovská 7300 já výdělek cca 550 tis hrubého za rok loni to bylo takhle že co jsem dostal za manželku cca 25 tis vrátka daně spadla do daňového bonusu a nebralo se to pro výpočet na přídavky jak to je letos aby jsme nepřišli s přeplatek na daních o přídavky na 5 děti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13293
24.1.22 14:13

No do bonusu jdou pouze děti. Které tam spadly díky slevě na manželku.

Ale daňový bonus se jako příjem nepočítá. Pokud se pletu tak mě opravte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
24.1.22 14:47

@majo78 ano, počítá se to do čtvrtletního příjmu podávaném za rozhodné období, je tam dokonce kolonka hned na začátku dokladu o příjmech

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36934
24.1.22 14:47

Daňový bonus se nepočítá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.22 15:01

Dle toho, jak nám to vyplňuje účetní a dle rozdílu ve výplatnici, tak se bonus nepočítá. My ten daňový bonus máme docela velký (a určitě si letos polepšíme, díky tomu, že pro vícedětné rodiny zvedli jeho strop), dětí máme taky 5. Odpočet na děti manžel uplatňuje měsíčně (a pracuje pro město, tak si nemysl, že by nam to účetní potvrzovala špatně).

• Citovat
  • Nahlásit
13293
24.1.22 15:52
@Petuuul86 píše:
@majo78 ano, počítá se to do čtvrtletního příjmu podávaném za rozhodné období, je tam dokonce kolonka hned na začátku dokladu o příjmech

Schválně jsem si ten formulář projel a žádná kolonka na daňový bonus tam není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
31.1.22 00:33

@Cenarius hnedka na začátku žádosti na čtvrtletního příjmu, který se dokládá k žádosti o dávky je kolonka jestli se v daném období podavalo daňové přiznání

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
31.1.22 00:37

@Cenarius tady,kdyz jsem jednou pomáhala bratrovy vyplňovat tak vím, že jsme to tam přiznávali

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7293
31.1.22 06:10
@Petuuul86 píše:
@Cenarius tady,kdyz jsem jednou pomáhala bratrovy vyplňovat tak vím, že jsme to tam přiznávali

Vždyť tam o bonusu nic není. Jen jestli člověk podal přiznání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
4.3.22 21:48

Přídavky na děti

Třeba někdo bude mít zkušenost.
Pracuji na dohodu a nenapadlo mě že by se mělo dokládat dohoda o pracovní činnosti. Teď mi přišlo potvrzení o zdanitelných příjmech a já se bojím to podat, abych nemela zle, když jsem se k tomu nedoznala. Řešil někdo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36934
4.3.22 21:51
@Petuuul86 píše:
@Cenarius hnedka na začátku žádosti na čtvrtletního příjmu, který se dokládá k žádosti o dávky je kolonka jestli se v daném období podavalo daňové přiznání

To je něco jiného. Daňové vratky se započítávají, měsíční daňové bonusy k výplatě ne. Účetní píše na formulář vždy příjem po odečtení daňových bonusů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat