Dárcovské spermie - sanatorium Helios Brno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Stella000
Nováček 3 příspěvky 09.03.19 00:25
Darcovské spermie - sanatorium Helios Brno

Dobrý večer,

chtěla jsem se Vás zeptat na aktuální zkušenosti ze sanatoria Helios v Brně, podvedlo se Vám tam otěhotnět?
Co by mě zajímalo nejvíce, zda je tu někdo, kdo měl použité dárcovské spermie a zda vám je nabídli sami nebo se tomu spíše bránili..
S přítelem chceme miminko, nejde nám to již 2 roky a nyní jsme se rozhodli, že zkusíme ivf jelikož on má špatný spermiogram a já pomalé vaječníky a jeden neprůchozí vejcovod. To by ale nebyl důvod k dárcovství. Přítel chce, abychom využili darcovské spermie kvůli genetické zátěži v rodině - schizofrenie, četné karcinomy, kardiovaskulární onemocnění a roztrousená skleroza v přímé linii. Myslíte, že to bude problém?

Děkuji za Vaše reakce

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.19 00:41

Ahoj, myslím si, že by s dárcovským spermatem neměl být problém. Se službami centra jsem spokojená. Máme „od nich“ zdravé dítě. Ať to klapne :)

Marlovee
Kecalka 209 příspěvků 09.03.19 07:44
@Stella000 píše:
Dobrý večer,

chtěla jsem se Vás zeptat na aktuální zkušenosti ze sanatoria Helios v Brně, podvedlo se Vám tam otěhotnět?
Co by mě zajímalo nejvíce, zda je tu někdo, kdo měl použité dárcovské spermie a zda vám je nabídli sami nebo se tomu spíše bránili..
S přítelem chceme miminko, nejde nám to již 2 roky a nyní jsme se rozhodli, že zkusíme ivf jelikož on má špatný spermiogram a já pomalé vaječníky a jeden neprůchozí vejcovod. To by ale nebyl důvod k dárcovství. Přítel chce, abychom využili darcovské spermie kvůli genetické zátěži v rodině - schizofrenie, četné karcinomy, kardiovaskulární onemocnění a roztrousená skleroza v přímé linii. Myslíte, že to bude problém?

Děkuji za Vaše reakce

Určitě bych si nejdříve nechala udělat genetické testy, kde se právě zjistí, jestli je přítel přenašeč, z vlastní zkušenosti doporučuji, neváhejte ještě flintu do žita :hug:
My díky těmto testům zjistili, že rodinná genetická zátěž se nám vyhnula a nemáme dispozice, ani nejsme přenašeči. Posílám ti odkaz na ty testy, sice je to z Repromedy, ale určitě je stejná možnost i v Heliosu, zkuste se poptat :pankac: https://www.repromeda.cz/…ovani/panda/

Maminanamatersky
Kecalka 441 příspěvků 09.03.19 07:47

Nechodila jsem tady do Brna, ale nemoci ktere uvadis, urcite nejsou duvodem k pouziti darcovskych spermii.. I kdyz chapu, jak to myslis. Darcovske spermie se pouzivaji pouze v pripade, kdy otehotneni s partnerem neni mozne ani po metodach ivf, ne proto, ze ma v rodine rakovinu. Pokud ma partner nejake zive spermie vhodne k oplodneni vajicka a genetickou zatez, lze udelat uz embryim geneticka vysetreni. Obavam se ale, ze se to nevztahuje na tebou vyjmenovane nemoci. Nejsem tedy lekar, ale ty se tezko podchyti uz v embryonalnim stadiu :nevim: Samozrejme zkusit navrhnout pouziti darce v caru muzete, ale pochybuju, ze v tohle pripade vam vyhovi. Nebo se pletu a za peníze v praze dum :roll: Premyslela jsi o tom i jinak, ze se budes cely zivot koukat na dite, ktere neni tveho partnera? Jeste si to rozmysli…

Váš příspěvek
Reklama