Dárek a hry pro malé astronauty?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
chrastitko11
Kecalka 495 příspěvků 09.11.18 16:12
Dárek/ hry pro malé astronauty ?

Ahoj, nemáte někdo nějaký typ na dárek pro chlapce ( 8let ), který má rád vesmír / hvězdy? Nějaké hry, nápadité knihy, cokoliv co se týká vesmíru a hvězd a dítě by z toho bylo nadšené. Podotýkám, že kluk je opravdu dost chytrý :), na internetu jsem nic moc nenašla, takže budu ráda za každý tip. Děkuju :)

Nejnovější recenze z kategorie Hračky

Reakce:
Svistice
Neúnavná pisatelka 17617 příspěvků 18 inzerátů 09.11.18 16:24

@chrastitko11 Pořádný dalekohled k pozorování oblohy. Nejedná se tedy o úplně levnou záležitost.

TMana
Ukecaná baba ;) 1146 příspěvků 09.11.18 16:40

Lego Saturn V

zrcadlo
Kelišová 7078 příspěvků 09.11.18 17:30

Puzzle na kouzelnou tužku od Albi - Vesmír (je tam opravdu hodně informací, ale samozřejmě nevím, co všechno už ten osmiletý kluk zná). Potom prodávají nástěnnou lampičku měsíce, která vypadá jako povrch měsíce a na dálkové ovládání se dají pouštět různé fáze měsíce (má to synovec, ale odkud to mají netuším), a samozřejmě kvalitní dalekohled. Nebo hvězdná obloha namalovaná na stropě fosforeskující barvou, ale to se blbě dává k Vánocům.

Tichošlápek
Extra třída :D 11470 příspěvků 09.11.18 17:52

Nevim odkud jste, ale co předplatné do planetária? Mají moc hezké programy a jako mala jsem to milovala

M_Vladim
Echt Kelišová 7915 příspěvků 09.11.18 18:36

Nějakou tu svítící výzdobu na nástěnku, nebo na lampu.
V osmi možná už něco na slepení.
Dražší jsou malá planetária promítající na strop.
Do počítače KSP ( Kerbal Space Program - hra :mrgreen: )
Dalekohled - není to za hubičku, ale začal bych obyčejným turistickým „triedrem“ s malým zvětšením ( tak 8× ). To je obecná rada. Leckde najdete klidně zvětšení 15×, 20× … jenže - má to vadu: obraz je šílll - en -ě rozt- tř es - sený . Nedá se na na to koukat. :cert:
Malý - i když omrzí obloha, zůstane „navždy“.
Ani malý dalekohled na stůl nemusí být ruinující záležitost: http://www.supra-dalekohledy.cz/…az-montazi2/ (nemyslím ty mašiny dole :mrgreen: )
A pozor: Ani ti nejmovitější by neměli sahat po velkých mašinách - vyžadují dlouhou přípravu a váží klidně čvrt metráku i víc. To pro desetiletého kluka není. 8)
:cert: Varujte se dalekohledů na trojnožkách v hračkách - zpravidla to jsou vyhozené peníze a kluka tím otrávíte. :zed:

Ornwen
Závislačka 4807 příspěvků 1 inzerát 09.11.18 18:58

@M_Vladim na slepeni? Jako co treba? Kupujem klukovi tohle https://www.iqhracky.cz/…ni-soustava/ budou mu ctyri. Je fakt, ze mu s tim budem pomahat a maji napsano od 8, ale pokud se o vesmir zajima, nevim, aby mu to neprislo jako nuda.
Jo videla jsem nekde lepsi, co byl zavesny po strop a snad i na dálkové ovladani. To bylo dobry

M_Vladim
Echt Kelišová 7915 příspěvků 09.11.18 20:58
@Ornwen píše:
@M_Vladim na slepeni? Jako co treba? Kupujem klukovi tohle https://www.iqhracky.cz/…ni-soustava/ budou mu ctyri. Je fakt, ze mu s tim budem pomahat a maji napsano od 8, ale pokud se o vesmir zajima, nevim, aby mu to neprislo jako nuda.
Jo videla jsem nekde lepsi, co byl zavesny po strop a snad i na dálkové ovladani. To bylo dobry

Nedokážu posoudit. Pro čtyři mi to připadá nedostatečně robustní. :think:

Ornwen
Závislačka 4807 příspěvků 1 inzerát 09.11.18 21:49

@M_Vladim tak s robustnosti zrovna problem fakt nema. Prave jsem se spis divila, ze je to az od 8. Podobný maji od 6. Ale fakt je, ze starsi je motoricky velmi zdatny.

M_Vladim
Echt Kelišová 7915 příspěvků 09.11.18 22:24
@Ornwen píše:
@M_Vladim tak s robustnosti zrovna problem fakt nema. Prave jsem se spis divila, ze je to az od 8. Podobný maji od 6. Ale fakt je, ze starsi je motoricky velmi zdatny.
:nevim: Zkusit se to dá. Samosebou mě napadlo Lego, ale tohle je něco jiného.
Ornwen
Závislačka 4807 příspěvků 1 inzerát 10.11.18 07:09

@M_Vladim lego dostane taky, raketoplan. Ale tam je zas problém v malym brachovi.
Jeho deda ma velky dalekohled. Ale kluk s nim jeste nekoukal, vetsinou spi :)

@chrastitko11 pak mame ruzne blbosti-hvezdicky a planety na strope, nocni lampicku jako raketu. Povlecni s vesmírem. Ale nas je malej. Co bude v osmi netusim.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu... číst dále >

Články z Expres.cz

Příliš dlouhý rozchod? Co Kopřivová naznačuje svými nářky na Instagramu?

Buď má jejich vztah vážné a ohrožující trhliny, nebo celý národ podlehl... číst dále >

Vémolova silikonová Lela šokuje: Jsem normální žena, chci děti! Jaké dá jméno dceři?

Na Instagramu slovenská playmate Lela Ceterová (29) neustále provokuje a ráda... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >