Dárek a hry pro malé astronauty?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

chrastitko11
Kecalka 478 příspěvků 09.11.18 16:12
Dárek/ hry pro malé astronauty ?

Ahoj, nemáte někdo nějaký typ na dárek pro chlapce ( 8let ), který má rád vesmír / hvězdy? Nějaké hry, nápadité knihy, cokoliv co se týká vesmíru a hvězd a dítě by z toho bylo nadšené. Podotýkám, že kluk je opravdu dost chytrý :), na internetu jsem nic moc nenašla, takže budu ráda za každý tip. Děkuju :)

Nejnovější recenze z kategorie Hračky

Reakce:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17407 příspěvků 20 inzerátů 09.11.18 16:24

@chrastitko11 Pořádný dalekohled k pozorování oblohy. Nejedná se tedy o úplně levnou záležitost.

TMana
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 09.11.18 16:40

Lego Saturn V

Uživatel je onlinezrcadlo
Kelišová 6857 příspěvků 09.11.18 17:30

Puzzle na kouzelnou tužku od Albi - Vesmír (je tam opravdu hodně informací, ale samozřejmě nevím, co všechno už ten osmiletý kluk zná). Potom prodávají nástěnnou lampičku měsíce, která vypadá jako povrch měsíce a na dálkové ovládání se dají pouštět různé fáze měsíce (má to synovec, ale odkud to mají netuším), a samozřejmě kvalitní dalekohled. Nebo hvězdná obloha namalovaná na stropě fosforeskující barvou, ale to se blbě dává k Vánocům.

Tichošlápek
Extra třída :D 10454 příspěvků 09.11.18 17:52

Nevim odkud jste, ale co předplatné do planetária? Mají moc hezké programy a jako mala jsem to milovala

M_Vladim
Echt Kelišová 7617 příspěvků 09.11.18 18:36

Nějakou tu svítící výzdobu na nástěnku, nebo na lampu.
V osmi možná už něco na slepení.
Dražší jsou malá planetária promítající na strop.
Do počítače KSP ( Kerbal Space Program - hra :mrgreen: )
Dalekohled - není to za hubičku, ale začal bych obyčejným turistickým „triedrem“ s malým zvětšením ( tak 8× ). To je obecná rada. Leckde najdete klidně zvětšení 15×, 20× … jenže - má to vadu: obraz je šílll - en -ě rozt- tř es - sený . Nedá se na na to koukat. :cert:
Malý - i když omrzí obloha, zůstane „navždy“.
Ani malý dalekohled na stůl nemusí být ruinující záležitost: http://www.supra-dalekohledy.cz/…az-montazi2/ (nemyslím ty mašiny dole :mrgreen: )
A pozor: Ani ti nejmovitější by neměli sahat po velkých mašinách - vyžadují dlouhou přípravu a váží klidně čvrt metráku i víc. To pro desetiletého kluka není. 8)
:cert: Varujte se dalekohledů na trojnožkách v hračkách - zpravidla to jsou vyhozené peníze a kluka tím otrávíte. :zed:

Ornwen
Závislačka 4521 příspěvků 09.11.18 18:58

@M_Vladim na slepeni? Jako co treba? Kupujem klukovi tohle https://www.iqhracky.cz/…ni-soustava/ budou mu ctyri. Je fakt, ze mu s tim budem pomahat a maji napsano od 8, ale pokud se o vesmir zajima, nevim, aby mu to neprislo jako nuda.
Jo videla jsem nekde lepsi, co byl zavesny po strop a snad i na dálkové ovladani. To bylo dobry

M_Vladim
Echt Kelišová 7617 příspěvků 09.11.18 20:58
@Ornwen píše:
@M_Vladim na slepeni? Jako co treba? Kupujem klukovi tohle https://www.iqhracky.cz/…ni-soustava/ budou mu ctyri. Je fakt, ze mu s tim budem pomahat a maji napsano od 8, ale pokud se o vesmir zajima, nevim, aby mu to neprislo jako nuda.
Jo videla jsem nekde lepsi, co byl zavesny po strop a snad i na dálkové ovladani. To bylo dobry

Nedokážu posoudit. Pro čtyři mi to připadá nedostatečně robustní. :think:

Ornwen
Závislačka 4521 příspěvků 09.11.18 21:49

@M_Vladim tak s robustnosti zrovna problem fakt nema. Prave jsem se spis divila, ze je to az od 8. Podobný maji od 6. Ale fakt je, ze starsi je motoricky velmi zdatny.

M_Vladim
Echt Kelišová 7617 příspěvků 09.11.18 22:24
@Ornwen píše:
@M_Vladim tak s robustnosti zrovna problem fakt nema. Prave jsem se spis divila, ze je to az od 8. Podobný maji od 6. Ale fakt je, ze starsi je motoricky velmi zdatny.
:nevim: Zkusit se to dá. Samosebou mě napadlo Lego, ale tohle je něco jiného.

Ornwen
Závislačka 4521 příspěvků 10.11.18 07:09

@M_Vladim lego dostane taky, raketoplan. Ale tam je zas problém v malym brachovi.
Jeho deda ma velky dalekohled. Ale kluk s nim jeste nekoukal, vetsinou spi :)

@chrastitko11 pak mame ruzne blbosti-hvezdicky a planety na strope, nocni lampicku jako raketu. Povlecni s vesmírem. Ale nas je malej. Co bude v osmi netusim.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Premiéra Fantastických zvířat: Depp příjemně překvapil, zářil Law i autorka Rowlingová

Fanoušci Harry Pottera mají žně, do kin totiž zamířil druhý díl filmové série... číst dále >

Sting a Shaggy jsou v Praze! Přiletěli s předstihem, nejspíš vyrazí na památky

Populární rockový zpěvák Sting je v Praze. V pátek ho čeká koncert společně s... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >