Dárek k 11. narozeninám (kluk)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sao
Ukecaná baba ;) 1602 příspěvků 03.06.19 12:04
Dárek k 11. narozeninám (kluk)

Dobrý den, jsem už bezradná a tak se zkouším zeptat i zdejších maminek. Moc vás prosím o tipy na dárek pro kluka k 11. narozeninám. Syn není vůbec technicky založený, práce rukama mu nic neříká, takže lego a jiné stavebnice, či různé pokusy, elektronické stavebnice atd. by ho asi nepotěšily. Od mala ho baví knížky - čtení a hlavně taky psaní svých vlastních knížek, vymýšlení společenských her a soutěží, skládání hudby, přidala se hra na klavír, a také natáčení videí, své pohádky se snaží zfilmovat, a vymýšlí a tvoří hry na PC. Takže určitě dostane min. 1 knížku a nějaké potřeby k psaní. Samozřejmě by si přál mobil, ale to je na naše poměry příliš drahý dárek - syn má celkem náročné požadavky (dobrý foťák, velké úložiště…) - to by nestačil jen tak ledajaký levný mobil, a také máme 4 děti a mobil by pak chtěl tím pádem každý… Nehledě na to, že bychom laťku nasadili příliš vysoko. Naše děti si na vlastní mobily šetří, takže nás napadlo mu na mobil přispět třeba tisícovkou - to je tedy další dárek. Jinak máme techniky dost, syn už má troje chytré hodinky, máme tablet, notebook… Vzhledem k tomu, že díky svým zájmům hodně času prosedí, chtěla bych ho podpořit také trochu v pohybových aktivitách. On má pohyb a sporty rád, chodí na kroužek plavání, rád jezdí na kole atd. Jenomže je holt trochu neohrabaný, prostě sportovec z něj nebude - ale pohyb potřebuje a miluje. Přál by si ještě také koloběžku - takovou tu maličkou, „městskou“ s malými kolečky - nevím jak se nazývá. Jenomže to je u nás, na vesnici, k ničemu. Jediná plocha, po které by na tom tady mohl jezdit, je silnice, což mi přijde nebezpečné. Jinak tu není nic, kde by se takováto koloběžka dala použít. Jen louky, polňačky… Možností stále zůstává nespočet, těch různých her, hraček, sportovních pomůcek je dnes šíleně moc, jenomže kdo to má všechno procházet a hledat… Tak mě napadlo, jestli vy o něčem nevíte, jestli náhodou nemáte dobrou zkušenost s něčím, co by mohlo takového kluka bavit, zaujmout. Mělo by to být v cenové relaci do pár stovek. Děkuji!

Reakce:
jopo
Ukecaná baba ;) 1646 příspěvků 03.06.19 12:11

Syn ma 3× chytré hodinky a není na telefon? K čemu tolik hodinek. Já bych se tedy s rodinou na telefon nebo ten foťák složila. Třeba i dvoje hodinky prodat a přidat peníze. Myslím že chtít v 11 letech první mobil není tak náročný přání.

sao
Ukecaná baba ;) 1602 příspěvků 03.06.19 12:28

@jopo Chytré hodinky si kupoval sám ze svých peněz, my také nechápeme proč má troje, ale prostě je všechny chtěl a kupoval si je sám, takže nám to může být celkem fuk. Prodat nechce ani jedny. Na vlastní mobil šetří všechny naše děti, pomáhají tatínkovi a kamarádovi na farmě aby si vydělaly a my jim nechceme kazit to nadšení do práce tím, že jednomu z nich ten mobil koupíme (a ostatním ne). A rodina nám rozhodně nepřispěje a ani bych si nedovolila o to kohokoliv žádat, zase tak dobré vztahy nemáme. A prostě je u nás zvykem dávat k narozeninám spíš levnější dárky a nechceme to měnit. Drahé věci, jako mobily, si dáváme k Vánocům.

Hermina.p
Zasloužilá kecalka 828 příspěvků 39 inzerátů 03.06.19 13:08
@jopo píše:
Syn ma 3× chytré hodinky a není na telefon? K čemu tolik hodinek. Já bych se tedy s rodinou na telefon nebo ten foťák složila. Třeba i dvoje hodinky prodat a přidat peníze. Myslím že chtít v 11 letech první mobil není tak náročný přání.

Taktéž bych se složila na telefon. U nás ho v tomto věku všichni mají a i by mi přišlo fajn, že se může hlásit atd.

sao
Ukecaná baba ;) 1602 příspěvků 03.06.19 13:56

@Hermina.p Samozřejmě ho podporujeme v tom, aby mohl mít vlastní mobil, ale chceme prostě, aby si na něj vydělal sám - aby byl opravdu jeho. Přispějeme mu na něj, ale kupovat mu ho prostě nechceme. Kdyby mobil nutně potřeboval, tak je to něco jiného, ale on ho právě ani nějak nepotřebuje. Do školy nechodí (mám děti na domácím vzdělávání), do kroužků ho osobně vozíme (na vesnici bez autobusového spojení to jinak nejde), a když už se náhodou ocitne někde sám, má starší mobil jen na volání. Na hry atp. používá můj nebo manželův mobil, tablet, notebook. Když by měl svůj vlastní chytrý mobil, měl by ho právě pouze na ty hry atd. A právě proto bychom chtěli, aby si ho koupil sám ze svého, aby si této věci vážil a učil se nést zodpovědnost. Opravdu tady už nechci dál řešit, proč mu mobil kupovat nechceme. Prosila jsem o tipy na hry nebo hračky či sportovní pomůcky vhodné pro tento věk, chceme ho podpořit v pohybu, pobytu venku, aktivitách s kamarády a sourozenci. Děkuji za pochopení (a případné tipy z této oblasti).

jopo
Ukecaná baba ;) 1646 příspěvků 03.06.19 14:14

No tak to je těžký. Dle mého by měl dostat to, co si přeje to je základ. Telefon me, kolobezka ne :think:. Dle mého kluka 9 let si v 11 už asi hrát moc nebude. Na ven máme kolo to vede kolobezka a in line. Asi takovej základ. Holka teď v narozeninám dostane skateboard který si přeje.

bigl
Ukecaná baba ;) 1631 příspěvků 03.06.19 14:23

@sao A kolik už má našetřeno a kolik byste mu na ten mobil museli přidat? 11 let už je opravdu dost na to, aby mohl mít mobil. Pokud je z dětí nejstarší, tak si ho zaslouží. Těm ostatním můžeš říct, že dostanou taky až budou mít 11, aby neměly pocit že je to nespravedlivé.
Mé děti dostávaly mobil vždycky ve 3. třídě, když už chodily do všech kroužků samy, abych věděla, kde jsou.

AstraG
Závislačka 4497 příspěvků 03.06.19 22:46

Co stolní fotbálek, speed badminton, longboard, bluethooth repráček, florbalová hokejka, chytrá lampička na čtení, koš na basket, pingpong.

Váš příspěvek
Reklama