Dárek k narození sestřinému miminku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.10.21 12:48

Dárek k narození sestřinému miminku

Zdravím ženy,
Prosím potřebovala bych poradit moje (jediná) sestra čeká v lednu první miminko- holčičku. Naše máma blázní a vše už jí kupuje kočárek, oblečky.. K Vánocům jí bude kupovat postylku a nabytek do miminkovského pokojíčku. My jsme si se sestrou nikdy Vánoční dárky nedavali vzájemně, vždy jen nějakou blbost ( např.: svíčku..)
Moje otázka zní co jí mám vlastně já jako budoucí teta koupit? Mám také koupit miminku už něco k Vánocům nebo až při narození miminka? A co?
Děkuji moc předem za každou radu, příjde mě to přehnané, ráda něco koupím, ale abych utracela tisíce to nejspíše ne.. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21010
22.10.21 12:53
@Anonymní píše:
Zdravím ženy,
Prosím potřebovala bych poradit moje (jediná) sestra čeká v lednu první miminko- holčičku. Naše máma blázní a vše už jí kupuje kočárek, oblečky.. K Vánocům jí bude kupovat postylku a nabytek do miminkovského pokojíčku. My jsme si se sestrou nikdy Vánoční dárky nedavali vzájemně, vždy jen nějakou blbost ( např.: svíčku..)
Moje otázka zní co jí mám vlastně já jako budoucí teta koupit? Mám také koupit miminku už něco k Vánocům nebo až při narození miminka? A co?
Děkuji moc předem za každou radu, příjde mě to přehnané, ráda něco koupím, ale abych utracela tisíce to nejspíše ne.. :kytka:

Hlavně se napřed domluv se sestrou, ta bude nejvíc vědět, co by potřebovala nebo ocenila ;) na slepo bych nic moc nekupovala, obzvlášť pokud vaše mamka tak blázní ;) Co třeba koupit spíš něco jen pro sestru?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
447
22.10.21 12:56

Určitě bychom kupovala až k narození miminka. Volila bych klidně nějakého mluvícího pejska Fisher Price atd. My ho na narození dostali a syna pořád bere. Pro kamarádku máme třeba první jídelní set až se jí to za měsíc narodí. Vesměs všichni přímo věci pro novorozence mají a než aby to leželo nevyužité. Tak něco co využije později i

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571
22.10.21 12:56

Ty se asi na neteř/synovce moc netěšíš, co? Záleží na tom, jaká chceš být teta. Pokud žgrgla, nic nekupuj. Pokud super teta, kup nějakou hračku, cokoli, maličkost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4690
22.10.21 12:57

Tak pokud si na Vánoce dárky nedáváte, koupila bych dárek až při příležitosti narození miminka. My jsme koupili se ségrou našim holkám navzájem zlaté naušničky. Není to taková pálka a je to památka. Ale třeba tvoje ségra pro malou naušničky neplánuje. Lepší to předem probrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26140
22.10.21 12:58

K Vánocům bych dala klasicky co jste zvykle a po porodu idealne něco pro ni, něco dobrého, nebo nějaký poukaz třeba do drogerie to využije, nebo se s ní rovnou domluvit co by se jí hodilo. Mě třeba od ségry přišlo vhod když přinesla balík plen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4356
22.10.21 13:03

Zeptala bych se segry co by si pro mimco prala a taky jestli ji matinka ne.ere. Ja si chtela veci nakoupit a vybrat sama, kdyby mi do toho nekdo takhel sil, tak bych se ohradila. K narozeni se davaji treba ty zlate nausnicky, nebo nejakou hracku co vyuzije pozdeji. Ty miminkovske veci vetsinou maji. Pod stromecek muzes dat drobnost - kontrastni knizku, usinacka, nejakou hezkou sadu muselinovych plen…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7686
22.10.21 13:09

K Vánocům bych dala to, co jste zvyklé. Miminko ještě na světě nebude..
Až pak k narození bych dala třeba poukaz do DM drogerie, ať si pak vybere podle sebe. A třeba naušničky.

Příspěvek upraven 22.10.21 v 13:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2488
22.10.21 13:11

Většina lidí kupuje hovadiny miminu, ale aby něco fajnového pořídili matce, to ne. Zkus to tudy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.21 13:13
@JanaDaR píše:
Většina lidí kupuje hovadiny miminu, ale aby něco fajnového pořídili matce, to ne. Zkus to tudy.

Co navrhuješ?

• Citovat
  • Nahlásit
6292
22.10.21 13:19

Na Vánoce bych nekupovala nenarozenému miminku, to by mě nenapadlo teda vůbec. Za mě divné.
A pak prostě nějakou třeba hračku pro 12m a výše, plíny se hodí vždy. Nebo se sestry zeptej co bych potřebovala ještě. Ale i obleček nějaký ve větší velikosti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.10.21 13:41

Já čekám miminko v únoru, sestra už se mě ptala, vánoce vyřešíme, tak jako vždycky. Po narození malýmu koupí nějakou hračku, řetízek na dudlík atp (nic drahýho) nebo jsem říkala plínky a mně donese hrnec polívky a buchtu. To bude pro mě po narození miminka v šestinedělí to nej.

Příspěvek upraven 22.10.21 v 14:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
726
22.10.21 13:57

U nas mela segra vsechno, nebylo potreba kupovat hracky, obleceni, pliny.. tak jsme koupili pametni minci u cnb..
Uz si nejsem jista, jestli to byla presne tahle, ale urcite byla stribrna :)))
https://ceskamincovna.cz/…515-12542-d/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
764
22.10.21 13:58

@mandle-v-cokolade :hug: výpomoc v šestinedělí má obrovskou hodnotu.

Navařit a dovézt oběd je velká pomoc :srdce: byť to na první pohled tak nevypadá.

Rodiče potěší také ručně malovaná poukázka na vození miminka v kočárku nebo hlídání (až bude děťátko starší).

Dárek, co potěší maminku: napadá mě taška ke kočárku, organizér, deka.

Jo a také předplacení kvalitní fyzioterapie, to bych ocenila já :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6450
22.10.21 14:02

Jelikož má být dítko až lednové, tak bych se spíš zaměřila na vysoko-těhotnou ségru a koupila jí třeba bi-oil nebo něco fakt fajn na strie… A miminku bych já osobně koupila klidně už i na Vánoce takové to album Moje první kniha (lepení fotek miminka, jeho první pokroky apod.).. je to krásný dárek a sestra z něj bude mít určo radost ;)
https://www.dumknihy.cz/…prvni-krucky?…
a třeba tahle je ještě lepší - protože je to až do dospělosti, slouží pak jako deník, fakt pěkné
https://www.familium.cz/…8333180.html?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat