Dárek k narozeninám pro dceru

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2124
22.10.21 07:13

Dárek k narozeninám pro dceru

Ahoj holky, většinou si vím rady, ale teď nevím. Dcera bude mít 11 let.Moje matka se rozhodla, protože je už vyspělejší a má už několik měsíců svoje dny, že ji koupí jako dárek menstruační kalhotky.Na jedné straně to chápu, ty co chce koupit stojí 900 Kč, a chce ji ulehčit aby se ve škole nestresovala, ale když řekla že ji koupí ještě druhé pod stromeček, tak přemýšlím jestli to ocení, a jestli je to pravé co touží vidět 11 leté dítě, je sice vyspělejší ale pořád si ještě hraje s panenkám a je hodně stydlivá, jako dárek pod stromečkem. Když jsem se snažila matce říct že je to sice od ní hezké, ale přece jenom dcera se těší celý rok co dostane od babiček, a potěší ji třeba i nový polštář, povlečení, nejde ji o hračky, tak jsem nevděčná. Snažili by jste se to matce rozmluvit nebo nechali být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1700
22.10.21 07:23

@mamule42 A ona se stydí za to, že má menstruaci? :think: Mně to přijde jako moc pěkný dárek. Ale asi ne samostatně. Bylo by fajn, kdyby k tomu dostala i nějakou tu hračku nebo něco podobného. Obecně mi totiž oblečení připadá dost „užitkové“ a ne jako „dárek“. Nepočítám nějakou ultradrahou značkovou blbost, kterou si navymyslí teenager.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16288
22.10.21 07:25

Rodiče (tedy konkrétně otec) kupuje zásadně dárky, které zakážu, takže já to s nimi dopředu neřeším, ať si koupí co chtějí.

V případě menstruačních kalhotek bych spíš nerozmlouvala. Co ty víš, třeba si je dcera oblíbí a opravdu ji udělají radost. Nebo skončí na dně šuplíku a pak babička vyhodila zbytečně peníze. Když ti chce risknout, její boj.

Jediné, co bych asi zkusila korigovat je, aby s ní účel těch kalhotek nerozebírala přede všemi u stromečku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2124
22.10.21 07:32

@Dobrej_tym Tak když to holka dostane vlastně v 10 letech tak nechápe co se děje, když to dostane, tak za mnou dojde, vykulí na mě zoufale oči, mlčí a čeká až mi to dojde. Snažím se jí to vysvětlit, že je to normální věc, že se mnou může o tom mluvit, ale když začnu tak mě uteče pryč, nechce tohle rozebírat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22600
22.10.21 07:32

Tak dcera asi ví, že dárky nenosí Ježíšek, takže bych z toho vědu nedělala. U babičky dostane praktickou věc a všude jinde to, co jí potěší. Že by se musela hroutit z toho, že u babičky nenajde oblečky na barbie si nemyslím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22600
22.10.21 07:33
@mamule42 píše:
@Dobrej_tym Tak když to holka dostane vlastně v 10 letech tak nechápe co se děje, když to dostane, tak za mnou dojde, vykulí na mě zoufale oči, mlčí a čeká až mi to dojde. Snažím se jí to vysvětlit, že je to normální věc, že se mnou může o tom mluvit, ale když začnu tak mě uteče pryč, nechce tohle rozebírat.

Ona v 10 neví, co je menstruace? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3115
22.10.21 07:36

Ahoj, za me teda ne. Prijde mi to sileny napad. Ja toto v jedenacti dostat, tak se studem propadnu do zeme. Zahodim darek a bezim se vybrecet do pokojicku. Ted jako davno dospela bych takovy darek brala, ale v tomto citlivem veku ne. Takze asi ty znas nejlepe dceru a vis, jestli ji to potesi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9347
22.10.21 07:47
@Oriseka píše:
Ahoj, za me teda ne. Prijde mi to sileny napad. Ja toto v jedenacti dostat, tak se studem propadnu do zeme. Zahodim darek a bezim se vybrecet do pokojicku. Ted jako davno dospela bych takovy darek brala, ale v tomto citlivem veku ne. Takze asi ty znas nejlepe dceru a vis, jestli ji to potesi.

Mám z toho stejný pocit. Menstruační kalhotky by měla dostat normálně a k Vánocům určitě něco, co ji potěší a nenude ji to stresovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22027
22.10.21 07:47
@mamule42 píše:

No počkej, takže tys to s ní nikdy neprobrala, nevysvětlila?? 8o Proč za ní nepřijdeš třeba večer do postele a v pološeru to neproberete úplně normálně? Tohle byly s mou mamkou nejkrásnější chvíle, řešit to u večeře, tak ti taky zdrhnu.
A menstruační kalhotky pod stromeček jsou v tomto případě trapas, jelikož by asi vedly k nějakému rozebírání účelu atd. Nejdřív si s dcerou otevřeně promluv a třeba se pak k tomu začne stavět jinak.
Já bych se v 11 hanbou propadla tohle dostat (a taky už jsem menstruovala a moc dobře jsem věděla, že je to normální a přirozené), asi jako dostat pytlík vložek nebo tamponů…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2124
22.10.21 07:52
@terien píše:
Ona v 10 neví, co je menstruace? 8o

A můžeš mi prosím tě říct, kdy jsem měla dceru informovat že to dostane? V kolika letech? Já to měla třeba až skoro ve 13,tak jsem nepočítala že to bude tak brzo, a navíc byla teprve ve 3 třídě, tak si nemyslím že by to bylo mezi spolužačkami téma k rozhovoru, tohle holky řešili až asi v 5 nebo v 6 třídě co si pamatuji já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4483
22.10.21 07:55

Dostala jsem menzes v 11 a kdybych před bráchou a tátou měla rozbalovat menstruační kalhotky tak bych se fakt rozbrecela. Pokud by to nebyl vylozene dárek na prani tak bych to fakt nedavala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2584
22.10.21 07:56

@mamule42 Mam syna a vedel to uz v prvni tride, ze holky maj menses.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71740
22.10.21 07:56
@Dobrej_tym píše:
@mamule42 A ona se stydí za to, že má menstruaci? :think: Mně to přijde jako moc pěkný dárek. Ale asi ne samostatně. Bylo by fajn, kdyby k tomu dostala i nějakou tu hračku nebo něco podobného. Obecně mi totiž oblečení připadá dost „užitkové“ a ne jako „dárek“. Nepočítám nějakou ultradrahou značkovou blbost, kterou si navymyslí teenager.

Já jsem obecně absolutně nestydlivý člověk, ale teda zrovna menstruační kalhotky před celou rodinou pod stromem mi přijdou ultratrapný. A to bych jinak neměla problém s o tom s kýmkoli bavit.
Nehledě na to, že to považuji za základní hygienickou potřebu a jako dárek mi to přijde nevhodný. Asi jako kdybych dostala toaleták nebo krabici vložek. Ikdyž nějaké vytuněné. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22027
22.10.21 07:57
@mamule42 píše:
A můžeš mi prosím tě říct, kdy jsem měla dceru informovat že to dostane? V kolika letech? Já to měla třeba až skoro ve 13,tak jsem nepočítala že to bude tak brzo, a navíc byla teprve ve 3 třídě, tak si nemyslím že by to bylo mezi spolužačkami téma k rozhovoru, tohle holky řešili až asi v 5 nebo v 6 třídě co si pamatuji já.

Já už na tohle téma plánuji zabrousit u dcery teď, v první třídě :nevim: Nevím, na co čekat, čím dřív o tom bude vědět, tím lépe to zpracuje a v budoucnu jí to nepřekvapí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71740
22.10.21 07:59
@mamule42 píše:
A můžeš mi prosím tě říct, kdy jsem měla dceru informovat že to dostane? V kolika letech? Já to měla třeba až skoro ve 13,tak jsem nepočítala že to bude tak brzo, a navíc byla teprve ve 3 třídě, tak si nemyslím že by to bylo mezi spolužačkami téma k rozhovoru, tohle holky řešili až asi v 5 nebo v 6 třídě co si pamatuji já.

Tak že nepočítala přeci neznamená, že se se o tom nemůžete bavit i dříve. :nevim: U kluka jsem s tím nepočítala nikdy, přesto o tom ví někdy už od školky.

NIcméně uznávám, že třeba moje holka je uplně mimo. Občase jsem se s ní o tom bavila, ale jí je to uplně fuk. Prostě to odkejve, za 3 měsíce už vůbe cneví, že jsme se kdy o tom bavili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat