Dárek od kolegů k narození miminka - URGENT!

40
24.5.05 13:55

Dárek od kolegů k narození miminka - URGENT!

Ahoj všechny maminky či skoromaminky nebo jen snažilky. Obracím se na vás s žádostí o radu, zda byste něměli někdo nápad na nějaký pěkný (i třeba dražší - 3-5 tis.) dárek k narození miminka, které se narodilo kolegovi a dnes bychom to potřebovali koupit, takže je to celkem urgentní. Nemáme moc fantazii, protože takovou tu základní výbavičku už všechnu mají, nemáte tedy nápad na něco atypického nebo co si maminka normálně nekoupí? Nemusí to být jen na mímo, ale i třeba něco co mamince ulehčí péči o mímo nebo co jste samy dostaly při odchodu na mteřskou od kolegů atd.
Budu moc vděčná za jakýkoli nápad.
Terus

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5636
24.5.05 14:04

Uprimne uplne idealni je zeptat se rodicu, pripadne predat penizky a koupit treba jenom nejakou malickost na pamatku jako treba ponozticky nebo male sterkatko a pridat prani s obalkou. Bylo by skoda utratit takovou castku na nejakou pitomost, co uz maji nebo nechteji, urcite rodice potesi utratit ty penizky na potrebnou vec. Pokud nechcete volit alternativu penizky, nespechejte s koupi darku a nechte jim popremyslet a vybrat si a dat vam tip na to, co koupit. Staci rici nejaky limit, do ktereho by se meli vejit.

Takhle to praktikujeme my v praci a i kdyz ze zacatku byly rozpaky nad tim, co si prat, je to to nejlepsi a vsichni jsou spokojeni. Podobne to praktikujeme i se svatebnimi dary … vybereme penize a dle „trzby“ se zeptame, zda si ten ci onen preje neco konkretniho ci penize a za cca takovou castku.

Sulanek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1128
24.5.05 14:13

A co třeba elektronické chůvičky? Tedy jestli je už nemají. Nebo hrací deku s hrazdičkou na které jsou hračky. Nebo koš na plíny i s náhradníma náplněma. Beru to podle tý uvedený ceny.Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
563
24.5.05 14:22

Ahojky,

taky bych se radši zeptala. Nevíš, jaké mají představy. Což se toho taťky optat? Třeba konkrétně na věci, co tady holky napíšou, a uvidíte. A hlavně - aby už to neměli.

Co monitor dechu? Ten koš na plíny by byl taky možná fajn, to by si člověk asi normálně nekoupil. Šátek Vatanai na nošení miminka. Polohovací lehátko. Ty elektronické chůvy jsou taky fajn. Nebo zaplatit kurzy plavání (ale to až pro trošku větší miminko, i když od dvou měsíců může instruktorka přijít i domů a plavat s mimi ve vaně. Někde na to mají vany i v těch centrech, kde pak plavou větší děti). Odsávačka na mléko (např. Avent). Cestovní postýlka (i se závěsným dnem pro úplně malé mimi). Nějakou dražší hračku (třeba od firmy Lamaze, ty jsou pěkné, ale hodně drahé).

Ulrika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1089
24.5.05 14:27

Ahoj,
zrovna jsem projížděla stránky www.olymptoy.cz , jsou tam úžasné hračky pro děti…Kdyby jste se chtěli zaměřit na hračku, určitě tam najdete inspiraci.. Z mé zkušenosti vím, že nad dražšími hračkami se opravdu dlouho rozmýšlím a ideální je, když je děti od někoho dostanou.
Např. myslím, že pro chlapečka nesjou špatný ponky s nářadím a holčičku dětská kuchyňka..Tyto hračky se využijí později, ale určitě řádně… (mně osobně se líbí ty šlapací traktory :-)))
Jen mě to napadlo, třeba to pomůže…jinak bych se asi taky domluvila s rodiči..určitě jim to pomůže…
Theo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
488
24.5.05 14:46

Já myslím, že by mohli ocenit třeba poukázku na zboží v nějakém obchodě s mimi věcma. Je to lepší, než se vyptávat, co ještě nemají a z vlastní zkušenosti vím, že i pro obdarovaného je tahle varianta příjemnější, než si říkat o konkrétní věci.

Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7797
24.5.05 14:47

Už se to tu jednou probíralo,
myslím, že když jde o takovou velkou částku, tak se nestydět a zeptat se jich. Chůvičky nebo monitor dechu jsou super, šátek taky. Nebo zlaté náušnice pro holčičku. Ale to všechno už můžou mít :! A to by byla velká škoda. A nebo jim dát fakt jen peníte, po bankovkách zastrkané třeba v nějakém fotoalbu na miminkovské fotky.
Alenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1473
24.5.05 14:51

Já bych radši zeptala co by potřebovali. Třeba něco takového, na co už se jim nedostávalo peněz, je a potěšilo by je to. My to v práci také tak děláme. Zeptáme se co by se hodilo a buď si i sami vyberou nebo to už nechají na nás. Ale vždy to je po dohodě.
Ryšavka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3321
24.5.05 16:47

My jsme ocenili peníze-za ty jsme malému pořídili co jsme chtěli(cest.postýlku)a hlavně jsme je investovali do zdraví-do šetrné vakcíny Infanrix hexa.

Gabka a tříměsíční Štěpán

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2583
24.5.05 17:01

Kos na jednorazove pleny je pekna zvrhlost :evil:
Pouzita plenka se na skladce rozklada cca 400 let, jak dlouho myslite, ze se bude rozkladat „hygienicky zabalena“ do dalsiho igelitu ? :(
Nejlepsi je fakt se rodicu zeptat, ja jsem dostala na vyber, jestli chci chuvicku (bydlime v 1+1) nebo autosedacku (zdedili jsme po synovci), tak jsem si rekla o koupaci kyblik a jsem rada, ze jsem ho dostala, prckovi se v nem moc libi :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.5.05 18:13

Ahoj,
já bych koupila hračky, myslím, že tím nic nezkazíte. Třeba nějakou autodráhu, domeček, lego …prostě něco pro už větší dítě, co je dražší a nejspíš to ještě nemají, ale dítě si tím vyhraje. Pravděpodobnost, že se jim sejdou dvě stejné je malá.
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
880
24.5.05 22:05

My dostali od kolegů z práce židličku.Ale určitě bych se zeptala rodičů co nejvíc potřebují.
Binky+Eliška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
111
25.5.05 11:07

Ahojky,
já moc neporadím, stejně už si asi tazatelka něco z vašich reakcí vybrala :D . Akorát tiše závidím… :?
Pracuji na sekretariátu, takže vím, jak řešíme, co komu a za kolik koupit, když je nějaká příležitost, třeba narozeniny nebo i narození dítěte.
Tak jsem se zamyslela, co ještě budeme potřebovat (a že je toho ještě hodně), něco jsem vybrala a řekla jsem to kolegyni, že jako nemusejí nic vymýšlet a shánět, že bych nějaké přání měla-deku do devíti stovek (pracuje nás tu 17 lidí) a že bych si jí nejradši vybrala sama.
Na to mi bylo řečeno něco v tom smyslu, že to ode mě není moc hezké, že si takhle rovnou o něco říkám…
Tak mi to bylo dost líto… :cry: ..ale nerada bych dostala nějakou blbost, nebo něco, co už máme nebo oblečky (jak se kupovali před tím), kterých už mám taky docela dost. Navíc se jí ten můj vybraný dárek zdál drahý… :(
No, tak jsem se trochu vybrečela…
Elli 30tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.5.05 12:00

Ahojky,

vetsinou v praci resime takovehle situace nejakou poukazkou…co treba zajit do Chicca a poridit jim poukazku za 5.000Kc? At si pak vyberou, co chteji a hlavne co jeste nemaji :lol: Specializovana prodejna Chicco je v Carrefouru na Smichove!

Hezky den

Cathy

• Nahlásit
  • Citovat
1089
25.5.05 13:23

Tak jak jste to nakonec vyřešili ??? :wink:
Jsem jenom zvědavá..
Theo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit