Dárek od miminka sourozenci?

423
1.1.20 16:56

Dárek od miminka sourozenci?

Ahoj, zajímalo by mě, jestli vaše starší děti dostaly od narozeného sourozence nějaký dárek? Já jsem o tom nikdy neslyšela a teď s tím přišla moje mamka, že se to tak dělá a už to začala tvrdit malému, že mu miminko donese dárek a nedá si to vymluvit. Malému budou 2 roky. Já jsem spíš předpokládala, že se nosí dáreček mimču…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2969
1.1.20 17:00

V životě jsem o tom neslyšel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.1.20 17:00
@caramba píše:
Ahoj, zajímalo by mě, jestli vaše starší děti dostaly od narozeného sourozence nějaký dárek? Já jsem o tom nikdy neslyšela a teď s tím přišla moje mamka, že se to tak dělá a už to začala tvrdit malému, že mu miminko donese dárek a nedá si to vymluvit. Malému budou 2 roky. Já jsem spíš předpokládala, že se nosí dáreček mimču…

Slyšela jsem to. No samozřejmě, že se to dělá. Jestli nechceš mít zaděláno na žárlivé scény tak nenut dvouletáka rozbit prasátko nebo věnovat oblíbeného plyšáka miminku :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.1.20 17:01

@caramba taky sem se s tím setkala. Starší sourozenec dostal hračku jaké že od miminka. Pravděpodobně, aby jej lépe přijalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
423
1.1.20 17:03

@Bubla Bůčková já jsem spíš myslela, že by s manželem něco vybrali mimču v hračkárně nebo by vzali usínáčka, co už mám koupeného ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.1.20 17:04
@caramba píše:
@Bubla Bůčková já jsem spíš myslela, že by s manželem něco vybrali mimču v hračkárně nebo by vzali usínáčka, co už mám koupeného ;)

A tak jemu jedině koupit taky :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12286
1.1.20 17:08
@Mochomurka83 píše:
@caramba taky sem se s tím setkala. Starší sourozenec dostal hračku jaké že od miminka. Pravděpodobně, aby jej lépe přijalo.

přesně tak, proto se to dělá, aby batole miminko lépe přijalo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
40753
1.1.20 17:10

Ja jsem o tom taky slysela a celkem se mi to líbilo, takže starší prinesl do porodnice hračku miminku a a na nej v porodnici od sourozence taky čekala hračka, byl nadšený a dlouho u ty hracky vzpominal, ze ji ma od bráchy.. ale nic dopredu jsme mu teda nerikali

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7175
1.1.20 17:15

Udělali jsme to taky, dočetla jsem se to tady. Dcera dvouletému synovi,, přinesla "autíčko na ovládání. Teď jí bude půl roku a malý pořád říká, že je auto od ségry. On jí zase s manželem sám vybral v obchodě usínáčka. A fakt si myslím, že to jejich poznávání hodně urychlilo a vylepšilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18101
1.1.20 17:19

Mladší přinesl staršímu hračku, starší na to dodneška vzpomíná a vypráví mu že tu hračku má od něj, asi to fakt pomohlo protože starší nežárlil a byl spokojený

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26248
1.1.20 17:25
@caramba píše:
Ahoj, zajímalo by mě, jestli vaše starší děti dostaly od narozeného sourozence nějaký dárek? Já jsem o tom nikdy neslyšela a teď s tím přišla moje mamka, že se to tak dělá a už to začala tvrdit malému, že mu miminko donese dárek a nedá si to vymluvit. Malému budou 2 roky. Já jsem spíš předpokládala, že se nosí dáreček mimču…

Jsme narozené za hlubokého socíku a vím, že sestra „ode mne“ dárek dostala. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
513
1.1.20 17:27

Dali jsme starsimu pri prvni navsteve v porodnici jako od miminka, aby se tak nejak spratelili driv :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3403
1.1.20 17:28

@caramba Za mě je to hovadina. Osobně jsem dětem nechala v postýlkách dárek já, když jsme jeli do porodnice. Odvážel mě manžel a dcerky jely s námi, při loučení v porodnici jsem jim řekla, že mají v postýlkách ode mne dárek, aby jim nebylo tolik smutno :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22224
1.1.20 17:28
@caramba píše:

Tak já bych spíš nějaký čas vyhradila prvorozenému, aby se necítil odstrčen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22224
1.1.20 17:30

Tohle jde udělat u batolete. Ale starší dítě bude pátrat, jak to mimino zařídilo, když jen leží a bulí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama