Dárek pro matrikářku/starostu za oddaní?

1996
19.6.21 06:14

Darek pro matrikarku/starostu za oddani?

Help!
My jsme na ne uplne zapomneli!
Co se dava?
Vysluzku nemame, vsechna uz je v restauraci :mrgreen:
Mame asi tri hodiny jeste jit neco sehnat!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
54127
19.6.21 06:27

Víno a krabičky zákusků, tzv. výslužku.
Měli jsme svatbu na zámku. Tak tam jsme nechávali zaměstnancům, ať si dají ke kávě a zaměstnancům matriky.
Ty píšeš, že nemáš. Tak dej víno a Merci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15971
19.6.21 06:28

Darek? Dava se vysluzka (ze zvyku). Ale povinnost neco davat fakt neni :nevim:
Muzete jeste prinest lahev vina misto te vysluzky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54127
19.6.21 06:29

Mi by to nedalo a poslala bych řidiče, ať pro tu výslužku zajede do restaurace. Je dost času.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1996
19.6.21 06:30

@cecetka @Kelsey
Diky moc!
A kolik jich tam bude? Mam chystat dva balicky nebo vic?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54127
19.6.21 06:32

Nám přijel na zámek chlap a nějaká jeho pomocnice. Takže dva zaměstnanci matriky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
488
19.6.21 06:40

Standartne bývá oddávající a matrikarka a my sme měli na zámku takže ještě pověřený zaměstnanec který nám otevřel a pan co hrál na klávesy. Dávali jsme dvě krabičky cukroví jednu pro oureniky jednu na zámek :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21382
19.6.21 08:18

Ona je povinnost neco davat? Jinak hezkou svatbu preji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4114
19.6.21 08:25

Taky koukám, že se něco dává. Já to teda nemůžu posoudit, my měli svatbu v kostele a oddával nás kamarád, který byl i na hostině :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.6.21 08:36

Dělám svatby na větším městě, vyslužky už se dávno nedělají, jestli něco pošle 1 svatba z 15 třeba. Pokud to je na větším městě, tak bych to opravdu neřešila, ale větší krabička cukroví vždy potěší. U nás je cca 5 lidí. Pokud vám nějak extra vyšli vstříc, tak bych ještě poslala pro krabičku do restaurace, budou rádi.

anonym - práce.

• Citovat
  • Nahlásit
4114
19.6.21 08:46
@Anonymní píše:
Dělám svatby na větším městě, vyslužky už se dávno nedělají, jestli něco pošle 1 svatba z 15 třeba. Pokud to je na větším městě, tak bych to opravdu neřešila, ale větší krabička cukroví vždy potěší. U nás je cca 5 lidí. Pokud vám nějak extra vyšli vstříc, tak bych ještě poslala pro krabičku do restaurace, budou rádi.anonym - práce.

I v dnešní době covidové? Vím, že někteří jsou na to háklivý a no name cukroví by si nevzali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8124
19.6.21 09:13

Nedávali jsme a ani jsem neslyšela, že by někdo něco extra chystal, kdyžtak tu krabičku s cukrovím bych přivezla :nevim: Užijte si to, budete mít krásné počasí, možná až moc :D :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.6.21 09:19
@mamina2017 píše:
I v dnešní době covidové? Vím, že někteří jsou na to háklivý a no name cukroví by si nevzali.

ano, i v době covidové. :)

• Citovat
  • Nahlásit
1996
20.6.21 08:37

Holky, diky moc. Nachystala jsem tri tasky s vinem a nejakym kokinem.
Byla tam ceremoniarka, starosta a matrikarka. Bohuzel jsme nemeli nic pro chlapce, co poustel hudbu.
Byli nadseni, rikali, ze uz velmi zridka kdy neco dostanou. Me to prekvapilo, pripadalo mi, ze kdybychom nic nedali, tak to bude obrovske faux-pas.
Vzali jsme se, vsechno dobre dopadlo. Pocasi silene :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21382
20.6.21 09:12

Ja teda za svatbu mimo trvalé bydliště platila 700,– poplatek pred dvaceti lety.

Nevidim duvod proc jim neco nosit, kdyz nas oddavali ve sve pracovni dobe. Jestli neco dala mama, ktera připravovala výslužky, netusim a pri nejbližší příležitosti se jí zeptam.

Kdysi moje spoluzacka pred mateřskou delala matrikarku a svatby a rikala, ze dostávali same sladkosti jako dorty a koláčky a ze by radeji ocenili chlebicky. Vetsina pak uz to nikdo nechtěl a nosili to domu nebo po vikendu vyhazovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat