Dárek pro mě vybírala jeho matka

Anonymní
6.6.21 11:07

Dárek pro mě vybírala jeho matka

Ahoj, setkala jsem se s věci, se kterou jsem doufala, ze se nikdy nesetkám. :lol:
Mam přítele, je mu je 27, mně je 26. Nedává mi tu péči tím, že by mi vymyslel nějaké překvapeni, nebo mě vzal někam ven apod. A já už po 7 měsících z toho byla lehce frustrovaná. Starám se o domácnost, kterou tahneme půl na půl (což je fér, platy máme podobné), ale já k tomu ještě vařím, uklizim, skládám hadry apod. Protože kdybych to neudělala, tak by to on proste neudělal a nebo až někdy za sto let, což proste nedáš…
No, takže jsem mu téměř řekla, že bych konečně jednou chtěla něco osobního, TŘEBA ŘETÍZEK, nebo i něco obyčejného, co bych mohla mít u sebe abych si na nej vzpomněla… Tak mi koupil k svátku legíny z Lidlu. Nevadí 😃
No a já byla smutná a on vyslal jeho mámu, aby mi koupila řetízek s priveskem. Si ho teď předávali, já se akorát vracela z koupelny, tak to pak honem zakecali. Mě to přijde úplně divny… :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1548
6.6.21 11:09

Prostě asi na dávání dárků není, nechtěl tě zase zklamat a tak si řekl o radu. Já na tom nic špatného nevidím. U nás si zase všechny šperky vybírám sama a on je pak akorát zaplatí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.6.21 11:10
@Nicole 1234 píše:
Prostě asi na dávání dárků není, nechtěl tě zase zklamat a tak si řekl o radu. Já na tom nic špatného nevidím. U nás si zase všechny šperky vybírám sama a on je pak akorát zaplatí :nevim:
Že to vymyslela, oběhala, koupila a pak mu to strčila, aby byl klid?
  • Citovat
  • Nahlásit
Ou
16927
6.6.21 11:14

Neřeš řetízek - z jeho strany to byla snaha aby si dostala něco, co se ti bude líbit, když on zjevně dárky dávat neumí.

Co chceš řešit je to, že zjevně nejsi spokojená s tím, jak máte rozdělené domácí práce a téměř jistě tam bdueš mít další věci, ze kterých si frustrovaná. Tomu potřebuješ porzumět a to se musíte naučit řešit tak, abyste v tom vztahu byli oba spokojení. Pak se ti bude výrazně snáze žít s tím, že když budeš chtít nějaký dárek, tak si holt řechneš co si přeješ.

Obecně pro to, aby soužití fungovalo se chceš naučit říkat to co si přeješ a to co potřebuješ (dvě dosti odlišné věci). Nikdo není povinný ti číst myšlenky.

To je ta obligátní práce na vztahu, tedy to, že si člověk průběžně kontroluje to co chce a ptořebuje, komunikuje s tám druhým o tom, co chjce a potřebuje on a pak hledáte společné řešení k tomu, že potřeby obou budou naplněny a na přání obou taky dojde ředa.

Základní návod jak na to nabízí třeba tzv. nenásilná komunikace.

tady je o tom audiodokumetn, co stojí za poslech

https://vltava.rozhlas.cz/…kace-6249993

tady kniha

https://www.kosmas.cz/…ace-v-praxi/

a tady případně semináře, kde se to můžete naučit

https://nenasilnakomunikace.org/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3828
6.6.21 11:17
@Anonymní píše:
Ahoj, setkala jsem se s věci, se kterou jsem doufala, ze se nikdy nesetkám. :lol:
Mam přítele, je mu je 27, mně je 26. Nedává mi tu péči tím, že by mi vymyslel nějaké překvapeni, nebo mě vzal někam ven apod. A já už po 7 měsících z toho byla lehce frustrovaná. Starám se o domácnost, kterou tahneme půl na půl (což je fér, platy máme podobné), ale já k tomu ještě vařím, uklizim, skládám hadry apod. Protože kdybych to neudělala, tak by to on proste neudělal a nebo až někdy za sto let, což proste nedáš…
No, takže jsem mu téměř řekla, že bych konečně jednou chtěla něco osobního, TŘEBA ŘETÍZEK, nebo i něco obyčejného, co bych mohla mít u sebe abych si na nej vzpomněla… Tak mi koupil k svátku legíny z Lidlu. Nevadí 😃
No a já byla smutná a on vyslal jeho mámu, aby mi koupila řetízek s priveskem. Si ho teď předávali, já se akorát vracela z koupelny, tak to pak honem zakecali. Mě to přijde úplně divny… :zed:

Nez dárek, každý na vybírání prostě není, bych řešila starost o domácnost. Např by mohl vyluxovat nebo občas uvařit, umýt nadobi/dát do myčky apod.
S dárkem ti chtěl udělat radost, ale sebekriticky si přiznal, ze na to nemá a posnazil se, abys byla spokonena

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14352
6.6.21 11:18

Že neumí vymýšlet dárky je jedna věc, každý na to není. Že mu nestojíš za to, aby vyvinul nejakou aktivitu (ať uz v domácnosti nebo Te vzal na rande, na výlet), je hodně blbý. A šance, že se to časem pohne k lepšímu, je minimální až nulová. Jsi mladá, bez závazků, zasloužíš si chlapa, co z Tebe bude hotovej :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
6.6.21 11:18

Mamánek, bude z tebe služka. Zdrhej!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18812
6.6.21 11:19
@Anonymní píše: Že to vymyslela, oběhala, koupila a pak mu to strčila, aby byl klid?

No a co? Spíš vybere žena ženě dárek či šperk než chlap…už ho vidím v tom zlatnictví jak tam čumí a neví co chce… :mrgreen: spíš bych se zaměřila na to, aby se ráčil taky zapojit do domácnost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2176
6.6.21 11:19

Chlapec si polepšil, má teď matky dvě :P

Jako jo, taky mi to přijde divný. Chápala bych, kdyby ji vzal s sebou jako poradce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.6.21 11:21

Jako, kdyby mu mama poradila a on to pak sel koupit, ok. Ale aby mu to i oběhala, koupila a připravila v dárkovém balení? To je spis lenost, než, ze by nevěděl. Navíc, já mu rikala úplně přesně, co se mi líbí…

• Citovat
  • Nahlásit
14352
6.6.21 11:22
@Semtex píše:
Chlapec si polepšil, má teď matky dvě :PJako jo, taky mi to přijde divný. Chápala bych, kdyby ji vzal s sebou jako poradce.

Přesně. Neumí vybírat, ale vyvinul by aktivitu. Nebo teda, pokud ma bytostny odpor k nákupům, tak si to u mámy aspoň mohl vyzvednout, ne že mu to maminka přinese az pod nos :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18812
6.6.21 11:23
@Anonymní píše:
Jako, kdyby mu mama poradila a on to pak sel koupit, ok. Ale aby mu to i oběhala, koupila a připravila v dárkovém balení? To je spis lenost, než, ze by nevěděl. Navíc, já mu rikala úplně přesně, co se mi líbí…

Tak třeba se sama nabídla…nevíš jak to bylo…a nebo je líný…to už musíš vědět sama…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
253
6.6.21 11:24

Šperk bych neřešila, asi chtěl zachránit den a chtěl to udělat tajně. Ale ta domácnost 8o. Nutno říct, že si to ženy dělají samy. Na začátku chtějí pěčovat, tak dělají všechno a pak nadávají. Já s tím problém nikdy neměla a to jsem měla různé exempláře. Promluv si s ním, že ti to vadí, hned potom se domluvte co bude kdo dělat a jeho práce prostě nedělej. Ta domluva musí být reálná, pokud každý den vysáváš a vytíráš, tak nečekej, že se v tomto budete střídat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16721
6.6.21 11:24

Ten dárek by mi nevadil, ale řekla bych mu, že pokud nebude vybirat on, tak si ho raději vyberu sama a on to jen zaplatí. Můj manžel nemá na parfémy a řetízky atp vkus, to si vybírám sama a on jen zaplatí, má zas vkus a rozumí třeba elektronice, tu vybírá on.

Ale rozhodně bych změnila vaši domácnost, jak to nastavis na začátku tk to bude, jen jestli už není na změnu pozdě. Ja bych taky zvládla vše doma a na zahradě sama. Ale proč když tu on bydlí taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23982
6.6.21 11:28
@Anonymní píše:
Jako, kdyby mu mama poradila a on to pak sel koupit, ok. Ale aby mu to i oběhala, koupila a připravila v dárkovém balení? To je spis lenost, než, ze by nevěděl. Navíc, já mu rikala úplně přesně, co se mi líbí…

No tak se s ním rozejdi, co chceš slyšet? Že je tohle naprostá a nedůležitá pitomost evidentně slyšet nechceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat