Dárek pro nemocnou kamarádku

618
7.4.20 15:45

Dárek pro nemocnou kamarádku

Ahoj, neměl byste někdo nápad na dárek k narozeninám pro kamarádku, která má vážné onkologické onemocnění? Nerada bych ji nějak ohrozila v současné situaci, nevím jestli ji můžu poslat něco…Napadlo mě, že bezpečné by bylo třeba něco zážitkového online nebo tak něco, ale ne moc náročného, je hodně unavená. Ale nemůžu na nic přijít. Ani ji už moc nechutná, takže pochutiny asi také ne. Chtěla jsem neco fakt nápaditého, co by ji prekvapilo, kdovi kdy karanténa skončí a jak rychle bude ta nemoc postupovat, jestli se ještě naživo uvidíme…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

898
7.4.20 15:51

@bibi2233 Záleží co na ráda. Co ma za koníčky, co jí baví?

Já jednou na dálku posílala mamce dárek, objednala jsem přes e-shop a domluvila se s nimi ať tam vytisknou přání a nedávají tam hlavně doklad. Zaplatila jsem předem a přišlo ji to, byla nadšená, brečela :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13258
7.4.20 15:54

@bibi2233 a co poslat jí kytku? ta by jí radost udělala taky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6724
7.4.20 15:55

Živou květinu. Riziko není větší, než když jí někdo donese nákup. Navíc mám zkušenost, že lidem kteří hrají o život pomáhá mít vedle sebe něco, co život rozvíjí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13007
7.4.20 15:59

Zážitkového on-line? Jako jestli hraje hry na počítači, tak kredit na steam ji potěší - ale jinak poukaz na něco při karanténě úplně nevyužije, není úplně bezva nápad.

Dej jí dárek, co bys jí dala i kdyby byla zdravá, něco co má ráda, co ji potěší. A určitě k tomu přidej kytku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6724
7.4.20 16:01

Případně nějaký osobní dárek. Třeba nechat vyrobit plecháček s potiskem nějakého skutečného příběhu, který jste prožili. Nebo věty, která vám příběh vybaví. Typově zcela nevinný popis situace:,,Máš kocoura v posteli. Lez by ven." No, někomu kdo byl ve vedlejší místnosti to už nevysvětlíš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Pvln34
7.4.20 16:02

Kyticu kvetov, moje kamosky taky darek vždy poteší :kytka: objednať môžeš online, určite bude mať radosť.

• Nahlásit
  • Citovat
618
7.4.20 16:11

Moc děkuji za napady. Ty květiny mě napadly, ale říkala jsem si jestli nejsou rizikové, když se nedají desinfikovat. Ona teď spíš kouka na videa nebo si čte, dřív chodila na procházky, teď asi těžko. Bývala umělecky zaměřená, ale prý ji teď hodně věcí unavuje, tak nevím. Než přišla ta pandemie, tak jsem měla vyhlédnuté umělecký kurs, ale to je teď mimo hru, a taky jsem chtěla jít s ní do restaurace, to teď taky nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.4.20 16:15

Nějakou úžasnou knížku, hru, něco pro pobavení. Nebo dcera milovala takové ty smartgames. S kyticí bych byla opatrná, mám dceru v onko léčbě a kytky třeba doma mít nesmíme - máme zakázané cokoli, co by mohlo obsahovat plísně a vpodstatě cokoli živého, takže toto bych si zjistila. Kámošce hodně zdraví :hug: :kytka:
Anonym kvůli stavu dcery, díky za pochopení

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.4.20 16:23

@bibi2233 ahoj.....
tak loni jsem na tom byla asi jako kamarádka…chemoterapie, pak ozařování…
bylo mi zle, kolikrát vstát z postele bylo náročný
Poslat něco…jako poštou?? no tenkrát pro mě představa vstát a jít před barák pro poštu bylo za trest…zvaž toto–nevím, kde a jak s kým bydlí
Ty jsi od ní daleko?? nebo se k ní můžeš dopravit??
Vím, že jídlo nechutná a v této době jsou chutě prostě jiný, než byly…
ale pokud bys jí mohla za dveře strčit silný vývar, bylo by to super–a k tomu nějakou zprávu, že vyhrála donášku jídla a tys jí uvařila něco a nechala za dveřmi…vím, že to mě neskutečně pomáhalo–hotové jídlo od kohokoliv :lol:
Nebo knížky, když je ted doma a odpočívá

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
13007
7.4.20 16:29
@bibi2233 píše:
Moc děkuji za napady. Ty květiny mě napadly, ale říkala jsem si jestli nejsou rizikové, když se nedají desinfikovat. Ona teď spíš kouka na videa nebo si čte, dřív chodila na procházky, teď asi těžko. Bývala umělecky zaměřená, ale prý ji teď hodně věcí unavuje, tak nevím. Než přišla ta pandemie, tak jsem měla vyhlédnuté umělecký kurs, ale to je teď mimo hru, a taky jsem chtěla jít s ní do restaurace, to teď taky nic.

Kytky nepotřebuješ dezinfikovat. Nebude na ně šahat a ani je jíst, maximálně si pak umeje ruce, když je vybalí z papíru a dá do vázy.

A jestli ráda čte, tak jí dej poukaz na nějaké e-knihkupectví a nebo na audioknihy, ať si stáhne dle vlastnho výběru. Audioknihy se dobře dají poslouchat při chemoterapii. Je to snazší než čtení.

Respektive - můžeš jí dát předplatné, ať jí to vydrží déle

https://www.audiolibrix.com/cs/Subscription

(pokud zvládá angličtinu, tak
https://www.audible.com/…mberbenefits

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7212
7.4.20 16:30

Napadlo mě jí poslat květiny a k tomu třeba menu z restaurace, třeba vývar, hlavní jídlo a dortík. Pokud si teda dá aspoň trošku a není jí z jídla spíš špatně. Pokud ne toto, tak co jí poslat balíček knih nebo předplatit netflix, pokud ráda čte nebo kouká? Originální to sice není ale radost by to snad udělalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5144
7.4.20 16:34

Já nevím, jestli bych jako na smrt nemocná, chtěla dostat kytky. Fakt nevím. Někdy je NIC lepší. Nejvíce jí pomůže, když se jí budeš věnovat a pokecáš s ní o tom, co jí baví.
A také nevím, zda můžou nemocní mít kytky, aby je třeba alergie na pyl neohrožovala na imunitě. Mají ji sníženou, tak aby nebyly další zdravotní potíže.

Asi bych jí spíš poslala něco dobrého na zub.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
7.4.20 16:40
@Anonymní píše:
@bibi2233 ahoj.....
tak loni jsem na tom byla asi jako kamarádka…chemoterapie, pak ozařování…
bylo mi zle, kolikrát vstát z postele bylo náročný
Poslat něco…jako poštou?? no tenkrát pro mě představa vstát a jít před barák pro poštu bylo za trest…zvaž toto–nevím, kde a jak s kým bydlí
Ty jsi od ní daleko?? nebo se k ní můžeš dopravit??
Vím, že jídlo nechutná a v této době jsou chutě prostě jiný, než byly…
ale pokud bys jí mohla za dveře strčit silný vývar, bylo by to super–a k tomu nějakou zprávu, že vyhrála donášku jídla a tys jí uvařila něco a nechala za dveřmi…vím, že to mě neskutečně pomáhalo–hotové jídlo od kohokoliv :lol:
Nebo knížky, když je ted doma a odpočívá

Dekuji, ona bydlí s rodicema, takže uvařit klasicky nepotrebuje, spíš z restaurace jako zážitek, ale tady měla bych obavy kdo to varil atd. Nemyslela jsem posílat poštou, ale třeba na e-mail nějaký kód nebo poukázku, aby to bylo bezpečné. Kdyby to chytla, tak je to konec, je nevyléčitelně nemocná, má paliativní léčbu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
7.4.20 16:41

@LaPaloma Nemá teď chuť k jídlu. Rada bych s ní telefonovala, ale necítí se dobře. Tak jsem ji chtěla aspoň jinak udělat radost, ze na ní myslím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama